Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

Пам'ятаймо! Борщівник Сосновського – небезпечний контактний і дихальний алерген


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

все закарпаття


Рослина відноситься до контактних і дихальних алергенів. Коли сік рослини потрапляє на шкіру, то через декілька годин, а то й днів вона червоніє. При сильних опіках піднімається температура, починається лихоманка, з'являються виразки. Після лікування на їх місці залишаються темні плями. Можливі і смертельні випадки після контакту з борщівником. Особливо, якщо вражаються рот чи гортань. Найчастіше від борщівника страждають діти
Як боротися з борщівником? Систематичне, на протязі повного циклу розвитку рослин борщівника Сосновського, ручне і механічне зрізування цвітучих рослин на початку цвітіння з наступним спалюванням. Цю операцію застосовують щодо рослин, які викинули зонтики і починають цвісти аби запобігти поширенню його насінням. Весною на початку відростання рослин – зрізування основного кореня на глибині 8-12 см , та багаторазове скошування відростаючого листя до початку цвітіння (скошене бадилля після висихання слід спалити). Так як бур'ян викликає опіки шкіри при контакті з рослиною, скошування потрібно проводити в захисному спорядженні.
На узбіччях доріг, берегах річок і інших не угіддях на початку відростання рослин слід обприскувати гербіцидами суцільної дії, які дозволені для використання на території України (Раундап, Отаман, Ураган форте та ін.). Якщо ж взятися за боротьбу з цим бур'яном всередині вегетації, то краще його скосити, а гербіцидом обробити листя, що залишилось, і додатково залити розчин препарату в порожнисту трубку стебла. Норма витрати рідини – 120мл на 10л води.
Коли рослина росте на узбіччі дороги, то обробку можна зробити суцільно. А якщо борщівник поселився серед культурних рослин, то їх треба захистити від попадання на них препарату.
Якщо на обробленій ділянці планується і надалі садити або сіяти культурні рослини, то обприскування Раундапом проводять за два тижні до посіву або висаджування. Витрата розчину – 5 літрів на 100 квадратних метрів площі. І, звісно, при обробці дотримуватися правил техніки безпеки та використовувати засоби індивідуального захисту.
Також для боротьби можна застосовувати накривні матеріали, що затінюють і таким чином не допускають проростання і росту рослин. Накривним матеріалом слугує чорна поліетиленова плівка або агроволокно.
Згідно ст.18., ч.2. Закону України „Про захист рослин” – підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин своєчасно проводити комплекс профілактичних і винищувальних заходів щодо боротьби з шкідниками, хворобами і бур'янами.
Тому кожен з нас повинен бодай біля свого будинку, на присадибній ділянці чи в місцях відпочинку вжити заходів боротьби з борщівником.2020-06-04
переглядів: 992
джерело: Держпродспоживслужба в Закарпатській області

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(5):

2020-06-07 жители мижгиря
ЩО ТОТИ ЗНАЮТЬ СВИНАРИ ТОТО НЕ СПОЖИВ СЛУЖБА А СВИНАРИ ЯКИ НИЧОГО НЕ РОБЛЯТЬ А ЗАРПЛАТУ ПО ЛУЧАЮТЬ ДАРОМ ХТО ИХ И ВИДУМАВ А САН СЛУЖБУ ЗАРИЗАЛИ ПАСКУДИ ЯЦИНЮКОВИ

2020-06-06 Пуйдеш
Олько на ЧЕХИ.

2020-06-06 Я
Оля це ваша буде поразка.

2020-06-05 Правда
Оля я даю пас(вибори) всі прохання до івана.

2020-06-05 Приєхали
Короноврус наш спаситель кооооороновірус спаси нас.

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2021, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.