Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

Греко- та римо-католики Закарпаття стали на захист Боржавських полонин від забудови вітряками


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

все закарпаття


Греко- та римо-католики Закарпаття стали на захист Боржавських полонин від забудови вітряками

Відповідальність за творіння і облаштування вітроелектростанції на Боржавських полонинах
Сучасні екологічні виклики які турбують суспільство є важливими і для Церкви, оскільки наші вірники є частиною суспільства. Церква, опираючись на християнське екологічне вчення, вважає, що відповідальні і чесні рішення стосовно розвитку різних видів енергетики і облаштування запланованих до побудови ВЕС на Боржавських полонинах зокрема, повинні прийматися на основі широкого громадянського консенсусу в основі якого лежить належне наукове обґрунтування.

Церква не повинна пропонувати технічних рішень, а лише на основі предметної інформації, намагається створити етичні критерії які забезпечать можливість приймати відповідальні природоохоронні рішення.

Підхід до вирішення екологічного і енергетичного питань повинен, перш за все, базуватися на пошуку справжньої солідарності, натхненної такими цінностями як любов, справедливість і загальне благополуччя. Тому для Церкви важливо розкрити розуміння того, що кожна еколого-етична дія повинна опиратися на віру в Творіння і, що енергетичне питання є також і питанням справедливості, особливо перед наступними поколіннями.

Наголошуємо, що надзвичайно важливою є не тілька матеріальна, естетична, наукова, рекреаційна, а і духовна та релігійна цінність Боржавського гірського хребта, який є одним з найкрасивішим у наших Карпатах. І тому надзвичайно важливо, щоб при прийнятті рішень ми керувались універсальним принципом, що все, що робиться, має бути на славу Божу, на благо людині і всьому Божому Творінню – Природі. Оскільки Творець дарував нам Творіння – Природу у відповідальне і дбайливе використання, то ми повинні з належною увагою ставитися до природної гармонії в нашому довкіллі і відповідно діяти.

Саме від усіх нас сьогодні залежить, чи збережемо від забудови ВЕС даровані нам Творцем унікальні Боржавські полонини у первозданній красі для наступних поколінь чи дамо горе-інвесторам можливість зробити з ними все, що вони запланували користуючись незрілістю громадянського суспільства, розбалансованістю правових механізмів та відсутністю твердої віри в нашого Спасителя.

В особливий спосіб звертаємось до душпастирів з проханням ознайомити вірних з текстом нашого звернення, а також сприяти поширенню даної інформації по захисту Боржавських полонин від забудови ВЕС в межах своїх парафіяльних громад.
Хочемо запевнити Всіх, що зерна посіяні нами по відповідальному ставленню до частини Творіння Божого – Боржавського гірського хребта і його збереження у первозданному вигляді сьогодні проростуть добрими справами в майбутньому і дають нам надію на можливість змінити все наше життя та навколишню дійсність.

Владика МІЛАН
єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії,
Голова комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії

Єпископ Антал МАЙНЕК ординарій Мукачівської дієцезії,
Голова комісії з екології та мігрантів Римсько-католицької Конференції єпископів України2019-01-29
переглядів: 1993
джерело: сайт Мукачівської греко-католицької єпархії

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(13):

2019-02-01 Українка
Доста вже за жидів голосувати.Голосуйте за УКРАЇНЦЯ ДОБРОДОМОВА!!!Інакше позитивних змін в державі не буде.

2019-01-31 1
вибори як буде чи дале 5 років бідувати

2019-01-30 1
Люди! Бійтеся Бога на цьому сайті робити переписку між собою матюхами.Тут мова зовсім про інше, а ви виясняєте особисті справи....

2019-01-30 Олька
а в батьківщиновців адмінресурсу нема ха-ха

2019-01-30 Правда
Агітатори бійтеся Бога що робите хватить дурити нарід Петра на вили геть дулу гняву

2019-01-30 Дурят народ
Пів району записано у агататори до батьківщини. Люди добрі, пак то є та сама гречка передвиборна, лиш в інакшому виді! Но може по 150 й получите зарплати, а лапші й обов язків тілько навішают вам. Беріт вилку в руки та змітуйте гет від себе!

2019-01-29 пиф
чи виділи ви як бодьор бігат до наді краснянички кожин билий динь

2019-01-29 вася капелан
скоро до нас приїде папа римський наводити порядок

2019-01-29 мирося
айно. нашто нам вытряки дайош натуральноэ виробництво первобитникам гриби ягоди

2019-01-29 Річка
А чий це портал і хто веде нагляд за коментарями і чистить за панів коментарі де ця людина живе

2019-01-29 Віруючий
Ти що, не нормальний? Вітряки не мішають... Ащо, ти безграмотний кабан, будеш дивитися на металічні конструкції, коли за яфинами будеш іти в полонину, щоб продати та заплатати свої дірки на голій дупі? Туристи, які тобі дають гроші за продані гриби тоже більше не прийдуть на полонину з вітряками. Останешся й надалі дурний, бідний та голий. Думайте, люди, поки не пізно. Хоч церкви з нами. Дуже вдячні Вам Владико Мілан та Єпископе Майнек за правильне розяснення ситуації та підтримку в цьому напрямі нашого безграмотного та забитого народу. Слава Ісусу Христу. А відносно ПЦУ - дорога до Бога - в душі людини, а не в форматі церкви...., то ж думайте і не сквернословіть, бо Бог накаже не зараз і не палкою, а тоді, коли ви "валь..." не будете і ждати. Хорони вас Боже і додай вам розуму.

2019-01-29 народ
ВИРУБКА ЛИСУ ЦЕ ЩЕ ХУЖЕ яе витряки ана полонини хай крутятсья вони никому не мишають

2019-01-29 вальцман
а чому ці уніяти іще не перейшли до пуци а займаються політикою

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.