Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!
Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

«РІДНА МАТИ МОЯ…»


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

все закарпаття


«РІДНА МАТИ МОЯ…»

Це свято у нас відзначали й раніше, але в календарі воно з’явилося порівняно недавно. Мова про день матері. Фактично, на противагу йому комуністична влада свого часу запровадила інше – 8 Березня, котре, варто визнати, набагато міцніше запустило коріння, ніж сподівалося. Але День матері, котрий припадає на другу неділю травня, ми не маємо права забувати, адже ним вшановуємо не лише жінку, а й берегиню домашнього вогнища, людину, котра дає нам життя.

Мабуть, жодне інше слово не вміщує стільки добрих почуттів і глибокого змісту, як «мати». Саме вона благословляє перший подих дитини, перші її кроки, усмішку, радість і смуток. Материнська любов довічна й непідкупна. Ще великий Кобзар вбачав у матері найдосконаліше втілення людської краси:

…На землі нічого
кращого немає,
Як тая мати молодая
З своїм дитяточком
малим…

А великий гуманіст Горький сказав: «Мати – це така істота, перед якою ми завжди в боргу». «За що в боргу?» – запитуємо вже самі себе. І маємо відповідь. За те, що життя дала, за те, що сповивала, берегла, ростила, кохала, готувала випустити в широкий світ. За першу невідому доріжку до школи, якою вона вела тебе за ручку, і ця подія стала початком твого шляху до знань. За все хороше, зроблене нею для тебе.

Усі ми в неоплатному боргу перед своїми матерями. Тож поспішаймо повернути його, поділімо материнську радість, щоб вона стала подвійною, візьмім на себе смуток, який, можливо, навіяли на неї своєю неуважністю. Поспішаймо, бо мати тільки одна в кожного з нас. Як прикро згадувати найменшу образу, заподіяну неньці, як неприємно усвідомлювати, що вже не зможемо хорошими вчинками розгладити зморшки на її чолі.

Існує таке поняття, як пам’ять серця. Саме в ньому живе наша мати, коли її вже немає на цьому світі. Пам’ять про своїх батьків – це природна потреба. У ній – почуття вдячності й обов’язку однієї людини перед іншою. Через пам’ять сімейні реліквії, традиції передаються з покоління в покоління. В пам’яті серця ніколи не стирається жоден слід. Не можна не шанувати цю пам’ять, не звіряти з нею своє життя, свої вчинки, не зупинятися там, де мати зупинила б.

День матері офіційно встановлений Конгресом США 8 травня 1914 року як національне свято на честь усіх американських матерів. Після Першої світової війни його почали відзначати в Данії, Норвегії, Швеції, Німеччині та Чехословаччині. Відтак другу неділю травня оголосили святом ще 95 країн світу.
Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928-му. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. У 1939-му радянська влада заборонила його. 1990-го, завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матерів повернулося в Україну. У нас його відзначають щорічно в другу неділю травня з 2000 року (цьогоріч – 13 травня).

З особливою шаною ставляться до цього дня наші краяни. Саме на Закарпатті найбільша кількість багатодітних родин – понад 14 тисяч, у яких виховуються більше 48 тисяч дітей.
З нагоди свята хочеться звернутися до всіх матерів зі словами подяки та побажаннями міцного здоров’я, безмежної радості й Божого благословення.2018-05-13
переглядів: 762
джерело: Юрій ТУРЯНИЦЯ

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.