Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

Між закарпатцями та чорницею правоохоронці встановили шлагбаум


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

все закарпаття


Між закарпатцями та чорницею правоохоронці встановили шлагбаум

Як підсумок, перші полишені чи не єдиного сезонного заробітку, другі – нейтралізують дорожньо-транспортні пригоди

За повідомленням Ужгород онлайн 27 липня у селі Березники, урочище Граб, що на Свалявщині трапилась дорожньо-транспортна пригода з летальним наслідком. Перекинулась вантажна автівка ГАЗ-66, яка була вщент заповнена збирачами чорниць. Одна жінка загинула, за життя водія лікарі борються ще й сьогодні. Загалом постраждали 19 людей. Це перший подібний випадок у краї таких масштабів.

Правоохоронці часу не гаяли. Одразу взялись за профілактику та й унеможливлення подібних дорожньо-транспортних пригод. Особливий акцент зробили саме на село Березники. Уже тиждень як державтоінспектори та міліціонери Свалявщини й Воловеччини закрили проїзд на гору Стій вантажним автомобілям, які перевозять людей. Раніше жителі гірських районів вирушали з домівок о другій ранку, а вже о чотирнадцятій повертались додому. Навколишнім селам, зрозуміло, не притаманні багаточисельні робочі місця. Відповідно ліс – основний годувальник людей. Покращити власне матеріальне становище свалявці, міжгірці й волівчани мали можливість здебільшого наприкінці липня – початку серпня. У розпалі ж бо сезон тихого полювання.

Обурені закарпатці, залишившись без шмату хліба, вирішили штурмом брати шлагбаум села Березники у вівторок о другій годині ранку. Інформацією правоохоронці володіли, тож посилили заходи безпеки. Щоправда тоді через тимчасовий пост проїхали усього два мотоциклісти, певно, для розвідки. А вже о четвертій п’ятнадцять до шлагбауму під’їхали 5 легкових автомобілів, позаду них – вантажні, вщент заповнені збирачами дикоростучих ягід. На перемовини пішли виключно водії.

Делегацію ображених селян очолив авторитетний голова тимчасової земельної комісії, депутат Березниківської сільської ради Михайло Кондор. До роботи правоохоронців він віднісся з повагою, тож вирішив дізнатись про причини перешкоджанню одвічному способу заробляння грошей жителями гірських районів. Начальник ВДАІ з обслуговування Свалявського та Воловецького районів УДАІ УМВС, капітан міліції Сергій Стешковий нагадав про дорожньо-транспортну пригоду 27 липня. Мовляв, є вказівка з області. «Збирати ягоди людям ніхто не забороняє. Табу виключно на перевезення пасажирів вантажними автомобілями з метою попередження ДТП», - стверджує правоохоронець.

Майже півтори години перемовин між водіями та стражами порядку близько 400 людей сиділи на бортах більш, ніж 10 транспортних засобів (ГАЗ-66, ЗІЛ) і молились, аби їх пропустили. Навіть запевняли, що востаннє цього сезону. Забігаючи наперед, консенсусу не дійшли.

Звинувачувати свалявців, чи то правоохоронців було б абсурдно. Кожен має свою правду. На щастя, усе закінчилось мирно. Люди розвернули свої транспортні засоби і рушили до центру села. Провівши збори, зрозуміли - проблему потрібно вирішувати на владному рівні. Спочатку звернулись до заступника голови Свалявської РДА. Згодом написали колективне звернення губернатору області й особисто зареєстрували його в приймальні. Долю збирачів чорниці вирішуватимуть цього тижня. Та чи не скінчиться сезон?

P.S. На Міжгірщині та Воловеччині, як відомо, це питання не стоїть так гостро. Там борються переважно з незаконними заготівельниками, - переконують жителі Міжгірщини. Більше того, скаржаться, що мешканці згаданих районів переходять на їх межу. Несправедливо трохи виходить. Але вже як є. Висновок один – у людей не можна відбирати збір чорниць. Та життя важливіше. Повинна втрутитись влада і зробити крок назустріч закарпатцям. Можливо, запровадивши відповідну державну програму підтримки переоснащення технічних засобів та будівництва лісових доріг. І, щонайменше, обов’язково збільшити ліміт на заготівлю дикоростучих ягід.


Між закарпатцями та чорницею правоохоронці встановили шлагбаум

Між закарпатцями та чорницею правоохоронці встановили шлагбаум


2015-08-05
переглядів: 1313
джерело: Віталій Біровчак, Ужгород онлайн

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(7):

2015-08-06 Будьте всегда Счастливы!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Будьте Верна себе,следуйте по зову серца.Делайте то,что приносит Вам ощущение счастья.Будьте с теми,кто заставляет Вас улыбаться.Смейтесь все время,смейтесь от души,и будьте всегда счастливы!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

2015-08-06 Автор
Можливо хотьби бездорожя полатають Синевирське озеро входить в 7 чудес України, а є ще восьме чудо то дорога до нього

2015-08-06 кат
Якраз на часі фестивалі коли в державі війна.Дурним Син Полянцям привезут водки і розкажут кого мают піддержети на виборах.Богдайся синевирський перевал зарвав!!!

2015-08-05 Галя
Молодець Москаль що відновлює старі традиції Міжгірщини.

2015-08-05 До романа
Та вроді 23 серпня, хоча хтось каже що Москаль розпорядився перенести на 30 серпня

2015-08-05 рома
Хто знає коли буде трембіти кличуть на синевирському озері?

2015-08-05 ХА ХА ХА
НАЧАЛЬНИК МІЛІЦІЇ БУДЕ ЛЮДВИГ ЛЮДВИКОВИЧ

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.