З Новим Роком і Різдвом Хрестовим!

“Дитячі” виплати, пільги та допомога по безробіттю: що чекає закарпатців у 2015-му


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

все закарпаття


“Дитячі” виплати, пільги та допомога по безробіттю: що чекає закарпатців у 2015-му

Новим законодавством та прийнятим бюджетом скасовано широке коло пільг і виплат окремим категоріям людей, змінено порядок їх здійснення та переглянуті рівень соціальних гарантій. Ми зібрали найбільш актуальні для Міжгірщини зміни в соціальній сфері, які торкнуться значної частини населення.
Допомога при народженні дитини

Змін у нарахуванні одноразової допомоги при народженні дитини у 2015 році не буде. Допомога буде виплачуватися в тих розмірах, які існували наприкінці минулого року і порядок їх призначення буде такий же.

Нагадаємо, Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” з 1 липня 2014 року об’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини у сумі 41 280 грн. незалежно від кількості народжених дітей.

Відразу після народження дитини виплачується 10 тис. 320 грн., а решту суми допомоги виплатять протягом 36 місяців – по 860 грн. щомісяця.

Допомога, яка була призначена до 1 липня 2014 року, не переглядатиметься, а виплачуватиметься в тих же розмірах і термінах. Тобто, сім’ї, в яких народилися діти до 30 червня 2014 року, отримуватимуть допомогу в розмірі встановленому на дату народження дитини (на першу дитину – 30 960 грн., на другу дитину – 61 920 грн., на третю і наступних дітей – 123 840 грн).

Разом з тим постановою КМУ від 25.06.2014 р. № 208 передбачено, що для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 грн.

Доплати по малозабезпеченості

Держбюджетом на 2015 рік передбачено продовження обов’язкових доплат на дітей з малозабезпечених сімей. Так, розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (у тому числі і максимальний) збільшуватиметься у наступному році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 250 грн, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 500 грн.

Допомога по безробіттю

Фонд соцстрахування на випадок безробіття допомогу з безробіття у 2015 році залишив незмінною. Постановою від 2 грудня 2014 року № 36 він подовжив дію постанови від 12 квітня 2012 року № 327. За нею мінімальний розмір допомоги з безробіття для осіб, які мають право тільки на мінімальну допомогу з безробіття, з 1 січня 2015 року складає 544 гривні.

Мінімальна пенсія

Держбюджетом закладено прогнозні показники видатків на пенсійне забезпечення обраховані з урахуванням фонду оплати праці, індексу інфляції та розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 979 грн, 1 грудня – 1074,0 грн, що на 125,0 грн більше ніж у грудні 2014 року. Таким чином, у 2015 році середній розмір мінімальної пенсії відповідатиме розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і становитиме 959,0 грн., що на 10 грн більше, ніж у поточному році.

Пільговий проїзд

До 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня 2015 року ця пільга надаватиметься:

· інвалідам 1 і 2 групи,

· дітям-інвалідам,

· дітям-сиротам,

· дітям, позбавленим батьківського піклування,

· учням із малозабезпечених та багатодітних сімей,

· осіб, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів 1 групи і учасникам бойових дій.

- Проте надається можливість місцевим органам влади там де, наприклад, існує проблема перевезення школярів, на свій розсуд визначати потребу в пільговому проїзді на громадському транспорті. Це вже буде рішення місцевих органів влади», – повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко.

За законом, пільги для осіб, віднесених до 1-2 категорії, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, надаються без урахуванням доходів. Санаторно-курортне лікування надається особам, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.2015-01-11
переглядів: 4467
джерело: За матеріалами: «Дебет-Кредит», YuRLIGA, РБК-Україна Новини Рахова

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(4):

2015-01-11 Рептилоид
Как предсказывала известная прорицательница Ванга, крайне неудачными будут 2-й, 3-й, 4-й и 17-й майданы, более успешными будут 31-й и 79-й, дальше ей заглянуть не удалось!

2015-01-11 ги ги
мені здається сам Ляшко пише під ніком Яреми)))

2015-01-11 Ярема І В
треба всі пільги відмінити і пенсії скоротити ,заробітну плату теж врізати, і заробітчан які виїзжають на заробітки в Росію зразу з бусами які їх везуть відправляти в зону АТО . Слава Україні !

2015-01-11 даунам
це перемога чи поразка?

свіжі новини:
(закарпаття)

свіжі коментарі:
(закарпаття)

всі коментарі

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.