Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

ІЗ КВІТАМИ Й СВІЧКАМИ В РУКАХ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село голятин


ІЗ КВІТАМИ Й СВІЧКАМИ В РУКАХ

Рівно десять років тому, на 59-му році життя не стало Юрія Зимомрі. Добру людину, талановитого реаніматолога, здібного музиканта й журналіста втратила не тільки його родина відомих діячів науки й мистецтва, а й весь наш край.

У сьогоднішні жовтневі дні він уже за межею Вічності зустрічає своє 10-ліття. А ми, родичі, друзі та знайомі, з молитвами, свічками й квітами в руках спогадуємо його дитинство в селі Голятин на Міжгірщині, кипучі студентські будні в Міжгірському медучилищі та на медфаці УжДУ, а потім самовіддані будні в білому халаті на посадах директора Ужгородського медичного училища та завідувача рентгенологічним відділенням обласної лікарні, блискучий захист дисертації. Згадуємо, як його науково-практичний талант на цьому терені вдячно використовувався багатьма служителями клятви Гіппократа.

У 1980-ті Юрій Іванович трудився на посту старшого рентгенолога національного шпиталю в місті Ніамей (столиці республіки Нігер). Завдяки його медичному місіонерству та любові до людей, були вирвані з пазурів смерті сотні тяжко хворих африканців.

Юрій Зимомря не був заскорузлим аскетом від медицини. Він, скажімо, віртуозно грав на дримбі, ним захоплювалися прискіпливі журі всесоюзних конкурсів. Він – автор цілої низки цікавих публіцистичних статей, нарисів про видатних людей Закарпаття, письменників, художників і науковців, пристрасний театрал. Завдяки його перекладу наприкінці 1980-х побачило світ (у Африці) перше прочитання Шевченкового «Заповіту» мовою народу хауса. Він не тільки захопився духовними набутками африканських народів, а й написав короткий нарис про хаусів та їхню мову, якою розмовля­ють понад 20 мільйонів людей.

Як і кожен із нас, Юрій Зимомря мав свій щасливий і тернистий шлях, радощі та болі в неповторній долі. А ми сьогодні молитвословимо: «прости, Господи, земні гріхи та слабості, згадай у Царстві Небесному добрі його діла та прийми в лоно праведників!»2017-10-29
переглядів: 1285
джерело: Юрій ШИП, письменник

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(10):

2017-11-02 сигла
Фидько і нині повіз но іщо від бляхуна цилиного і буде дале везти нитко нич незробит а ви зивидники спостерігайте

2017-11-01 сигла
Федько не краде йому циля сама дає

2017-10-31 Сигла
докі буде красти Фидько із фосом хащі уже у гарбах порубав та їмилися до повчови

2017-10-31 Оон
Пишіть щось приємне...а інше нехай пливе рікою...

2017-10-31 Стаття
Про квіти...а ви про що?

2017-10-31 сигла
варго стукач був стукачем і здохне

2017-10-31 сигла
ви непереживайте варго усьо видит най краде обися налатало буде і шпатарів бобик там де другі

2017-10-30 Сигла
Ти варгуне тай ти Рошку добре лиш дивіт за шпатарьом голубим дньом везе дрива гнилі а нічов кимачки а від Бедека якись украв на студинім смереку

2017-10-30 Міфіша
Ви цильки говдоші неваловчнісьте Шпатарьови та Ситарьови у слідо стати

2017-10-30 Сигла
Ти ся шпатарю докрадеш хащі із повчови довго лісників не будеш найобувати ти підарасе щи пиздиш за ситарів

свіжі новини:
(голятин)

свіжі коментарі:
(голятин)

всі коментарі

найбільше читають:
(голятин)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.