Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

Черговий випуск серії "Між Карпатами і Татрами" присвятили прозі Миколи Зимомрі


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село голятин


Черговий випуск серії

Черговий, уже 27-й, випуск серії «Між Карпатами і Татрами», незмінним упорядником якої є письменниця й доцент УжНУ Тетяна Ліхтей, присвячений короткій прозі Миколи Зимомрі.
Черговий випуск серії "Між Карпатами і Татрами" присвятили прозі Миколи Зимомрі
На сторінках поряд ви знайдете український варіант оповідань і новел та їх інтерпретацію польською – від перекладача й ученого Тадея Карабовича з Любліна.

Власне, професор Микола Зимомря до цієї мови має безпосередній стосунок: його доробок охоплює теорію і практику перекладу та німецько-українські й польсько-укра­їнські літературні зв’язки. До речі, виходець із гірського села Голятина, що на Міжгірщині, після УжДУ аспірантуру закінчував у Берліні, там же захистив кандидатську ди­сертацію. І це в радянські часи! А представлена в серії «Між Карпатами і Татрами» його збірка «Синя веселка: зелені етюди» – це мініатюри, в яких увагу нерідко сфокусовано на трагічних моментах. «Митець вражає стислістю й водночас силою думки, збиває з ніг оголеною правдою, кількома штрихами, влучними метафорами та символами відтворюючи найбільш драматичні колізії з життя верховинців. Часто гірка реальність, якій, проте, не бракує ні оптимізму, ні соковитого гумору, передається всього одним-двома епізодами», – пише в передмові Тетяна Ліхтей. Ну, а як це вдалося відтворити польською – судити читачам.

Залишається додати, що 27-й випуск серії побачив світ у видавництві «TIMPANI». Цікаво, що на титульній сторінці використана робота «Розкішна веселка» онучки пана Миколи – Оленки Зимомрі, учениці Ужгородської ЗОШ №2. А на останній – портрет М. Зимомрі авторства Антона Ковача.2017-08-08
переглядів: 741
джерело: Мирослава Галас

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(голятин)

свіжі коментарі:
(голятин)

всі коментарі

найбільше читають:
(голятин)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.