Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

Походження назви села Торунь


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село торунь


Походження назви села Торунь

Кожен населений пункт має свою історію, однак саме їхні назви викликають неабиякий інтерес як у дослідників, так і жителів того чи іншого села. Досліджувати історію села Торунь досить важко, тому що архівних матеріалів, окрім метричних книг греко-католицької церкви (т. зв. «Шематизмів») про село не збереглося. Тому основним джерелом для дослідження минулого села є усна історія, коли з уст в уста передаються тільки оповіді, перекази, легенди про село і його назву. Немає єдиної думки, чому воно так називається. Тому існує кілька версій про походження назви поселення.

Старожили кажуть, що ще не було Волового (Міжгір’я), а наше село було вкрите дрімучими лісами, а через Карпатські перевали – Ялинкуватий, Торуньський – пролягав шлях з Русі в Угорщину. По ньому йшли і їхали купці. Дорога була важкою, бо в лісах на них могла підстерігати небезпека. Подолавши важкі перевали, деякі купці, не маючи сил далі подорожувати, поселились біля підніжжя гір і заснували поселення, назвавши його Торунь, що означало «важко проторований шлях через гори».

Інший переказ розповідає нам, що, можливо, за часів Австро-Угорщини, на території села були володіння пана Тороні (таке прізвище поширене серед угорців й зараз).

Ще одна легенда говорить, що колись батько-купець брав із собою сина, щоб навчити його азам торгівлі. Але, торуючи шлях через перевали, важкі гірські дороги, раптом вони вийшли на рівнинну місцевість – долину річки. Син запитав батька: «Що це?». Батько відповів: «То – рунь». Так ця назва поширилась на місцевість. І справді, в селі і зараз є місцина, яка називається Руні.

За писемними джерелами, перша згадка про село Торунь відноситься до першої половини ХVІІ століття, але перші поселення з’явились значно раніше. Як ми вже знаємо, через село проходив торговельний шлях з Русі в Угорщину. Напевно хтось із купців вподобав собі місцевість і залишився тут.

Масово почав заселятися наш край і наше село у ХVІІ-ХVІІІ столітті втікачами від панщини з одного і другого боку Карпат. Це були сміливі люди, які наважились поселитись в невідомій місцевості, вкритій густими лісами і починали життя заново.

Ось такою виявилася історія походження назви села. Таких історій чимало. Кожна назва села приховує якусь цікавинку. Тож не будьте байдужими, цікавтеся історією рідного села, передавайте її наступним поколінням.2016-03-27
переглядів: 3321
джерело: Марина Курин

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(8):

2017-12-13 Незабудьте
За мене Нелю Штепу секритарьку і мого Сьюндюля Ага АГа незабудьте . Ми Вам покажемо як треба жити і кілько мають бути зарплати, премії і допомоги!

2017-12-13 сило
зробити центр об"днання громад у файному селі Торун на всю долину Ріки від Майдану до Прислопа і Рекіт

2017-12-10 Село
Красноє село

2017-12-09 Село
Файноє село.

2017-11-15 міністерство
Вашу заяву приняли і зареєстрували. Будемо приймати міри.

2017-11-14 село Торун
директор школи робить на наших діточках бізнес головиха сільради в курсі, кришує

2017-11-14 до міністерства освіти
чому директор Торунської школи Боднар Ігор В. дозволив місцевому жителю Жабі Віктору В. зробити власний магазин в шкільній їдальні. завозить просрочині продукти , за завиненими цінами. Батьки

2017-02-20 українець
Пані головихо Торунь, запитання до Вас :чому у ваші бібліотеці постійно закрито, діти хочуть брати книги. Бібліотекарка ніколи неходить на роботу, то на лікарняному, то закрито.Чому ви її прикриваєте, за що вона бере взагалі такі гроші?????Чому В МіжгірЇ її постійнно видко??7наскільки я знаю в інших бібліотекахдіти беруть книги.....

свіжі новини:
(торунь)

свіжі коментарі:
(торунь)

всі коментарі

найбільше читають:
(торунь)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.