Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

Вода із Сойминського джерела має запах тухлих яєць, однак люди п’ють її охоче.


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село сойми


Вода із Сойминського джерела має запах тухлих яєць, однак люди п’ють її охоче.

Ті, що проїжджають приватним транспортом Сойми Міжгірського району, неодмінно зупиняються біля джерела, яке знаходиться обабіч траси «Воловець – Міжгір’я», аби попити мінеральної води. Ми з колегами набираємо по пляшці води, п’ємо. -Водичка має запах тухлих яєць, – зауважую. -Сірководневим такий запах властивий, – пояснює Василь. Вагаюся, чи набирати воду в інші порожні пляшки, які взяла із собою з дому. -Не бійтеся – вода добра, лікувальна. Ми щодня п’ємо її у великій кількості і добре почуваємося, – каже жінка, яка продає поруч гриби і трави. А тим часом біля джерела черга – зупинилися чотири автомобілі. Люди набирають у пляшки воду, тут же п’ють. -Какая хорошая водичка, – прицмокуючи хвалить чоловік, одягнутий у чорні джинси і білу сорочку в тонку полоску (див. фото). Наповнюю свою тару і я. Але спожити воду не змогла – вранці вона випала в осад і на смак була дуже солона. Довідка Сойми є бальнеологічним курортом , який відомий з кінця XVIII століття. Село відоме своєю мінеральною водою, в міжнародній класифікації зареєстрована під власною назвою – «Сойминська». Лікувальні властивості води як при зовнішньому використанні в купальнях, так і питному застосуванні були відомі населенню ще з XVIII століття. Наприкінці XIX ст. у Соймах приватні підприємці на джерелах мінеральних вод на лівому березі р. Репинки відкрили водолікарню, де відпускали вуглекислі ванни, а на початку XX століття тут були споруджені невеликі помешкання для житла. В 1876 році сойминські джерела «межи бродами і під клівами» (г. Кліва) на берегах Репинки наводяться у списку 234 відомих мінеральних вод Закарпаття в монографії Sziladyi І. В 1900 році після визначення хімічного складу сойминських мінеральних джерел цей район був визнаний курортною місцевістю. Свого розквіту курорт Сойми набув у 1910-1914 рр., проте в період Першої світової війни він був повністю знищений. Приватні підприємці на місці попередньої споруди відкрили невеличку водолікарню, яка ще існувала у 1935 році. Санаторій «Верховина» на курорті Сойми, розташованому в низькогір’ї на висоті 600 м, було відкрито у 1950 році на базі свердловин мінеральних вод, пробурених на лівому березі річки Ріка.


Вода із Сойминського джерела має запах тухлих яєць, однак люди п’ють її охоче.


2015-07-10
переглядів: 5113
джерело: Тетяна Грицищук, фото автора Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(4):

2015-09-23 ха ха ха !!!!
до кума ти куме давно немав чупа в писляку я тобі скоро дам пососати !!! ХА ХА ХА !!

2015-07-12 Кум
А з прибічниками Ланя, міжгірським головою Щурь і директором НПП Дербаком, які на останніх виборах за Блюка "чуда" творили як буде?

2015-07-12 Клани Балоги та Ланя усунуть від влади в Закарпатт
Після подій в Мукачеві організація патріотів Закарпаття «КРОТОН» розповсюдила заяву, у якій звинуватила «Правий сектор», який взяв на себе функції правоохоронних органів, а також звинуватила самі правоохоронні органи, які закривали очі на те, що в Закарпатті відбувалося пограбування одним кланом. «Ми схвильовані подіями в Закарпатті. Це найтрагічніші події з часів військової експансії сталінського СРСР, в результаті чого Закарпаття було анексоване, а тисячі представників різних національностей нашого краю були репресовані комуністичним режимом. Ми обурені тим, що сьогоднішні події були спровоковані з одного боку українською націоналістичною організацією, а з іншого боку одним із бандитських кланів Закарпаття. У багатонаціональному і спокійному Закарпатті сталася подія з жертвами і ще не відомо, чим це все закінчиться. Але ми одностайні в тому, що тут не повинно бути провокацій на національному грунті і жодна націоналістична організація не повинна диктувати свої умови. Ми сподіваємося, що правоохоронні органи наведуть лад і сьогоднішні події не матимуть ескалації. Вина націоналістів у тому, що вони взяли на себе функцію правоохоронців. А вина правоохоронців у тому, що вони весь цей час закривали очі на тотальний пограбунок області кількома бандитськими кланами. Адже саме через бездіяльність правоохоронців терпець увірвався у бойовиків-націоналістів. Однак у сьогоднішніх подіях є позитив. Притиснута в кут українська центральна влада нарешті змушена буде провести контроль в Закарпатті на предмет захоплення краю одним сімейним кланом Віктора Балоги, а також припинити терор області бандитськими формуваннями народного депутата Михайла Ланя, який наживався з кордону та природних багатств Закарпаття. Якщо президент Петра Порошенко має намір встановити пріоритет закону в нашому краї, то змушений буде не лише покарати ультранаціоналістів «Правого сектору» за неоправдане перебирання функції органу покарання, але й максимально усунути від корита цих двох одіозних політиків. Це неодмінно піде на користь Закарпаття», - йдеться у заяві. До речі, видається дивним, що Віктор Балога, який щодня пише по кілька повідомлень на різні політичні та соціальні теми на своїй сторінці у "Фейсбук", цього разу мовчить з приводу надзвичайної події у його рідному Мукачеві.

2015-07-11 Цікаво
А хто зараз прихватизував й отримує дивіденти ?

свіжі новини:
(сойми)

свіжі коментарі:
(сойми)

всі коментарі

найбільше читають:
(сойми)© Сергій Росада 2013-2021, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.