Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

У РУКАХ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ, ЯКИЙ ЗАХИСТИВ КАНДИДАТСЬКУ ДИСЕРТАЦІЮ, …ОЖИВАЄ ДЕРЕВО


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село синевир


У РУКАХ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ, ЯКИЙ ЗАХИСТИВ КАНДИДАТСЬКУ ДИСЕРТАЦІЮ, …ОЖИВАЄ ДЕРЕВО


У декого в уяві, як правило, чиновник — «сухий» типаж на тлі кипи паперів. Ці хибні уявлення повністю може розвіяти за близького знайомства урядовець з верховинського краю Іван Чуп. Побувавши у Синевирі в батьківській оселі, одна з просторих кімнат якої перетворена у творчу майстерню, пересвідчуєшся, що скромний і добродушний за натурою 30-річний радник голови Міжгірської районної ради (раніше обіймав посаду спеціаліста з питань контролю діяльності райради) — це дуже обдарована людина і у царині мистецтва. Лиш би був вільний час розвивати талант, тобто робити справу, до котрої пригорнувся серцем і душею, в якій кохається за дозвілля, то будуть і гучні визнання на художньому поприщі…

Захоплення виникло з дитинства за випадкових обставин. Село Синевир славне майстрами різних ремесел. У сусідстві звично збиралися старші земляки-різьбярі з дерева, магнітом до яких потягнуло і Івана. Надвечір’ям він став завсідником у робітні, в якій оживало дерево, бо виготовляли з нього різні речі для побуту. Першим власноруч змайстрованим Іваном Чупом став карниз, який продав за кризи з коштами задля виживання родини. Якщо мати Олена раніше переживала за довгі нічні походеньки сина, то вже потім і сама пішла до майстрів просити підставляти плече Івану, помітивши його несподіваний дар. Згодом своїх вчителів юнак почав навіть перевершувати, бо мав велике бажання вдосконалюватися — навідувався у Майдан, Репинне, зазнайомився і у райцентрі з доками, які мали свій почерк у різьбі і не скупилися на науку. А ще пощастило, що художником виявився вучківський родич Іван Бізоня, а першим сусідом був талановитий синевирський митець Василь Шиндра. Їхні підказки та вказівки — то цінна пригода для школяра. Хтось вже просторікав вступити у художньо-прикладний навчальний заклад, але доля судила закінчити спочатку Рівненський державний гуманітарний університет, а потім ще й Львівський регіональний інститут держуправління Національної академії при Президентові України. Не шкодує за розбіжністю, бо вміло встигає поєднувати хобі з держслужбою.

Вже на перших порах Іван виробляв не так примітивні, як ходові на той час сувеніри: підставки для оленячих ріг, екзотичні гриби-боровики тощо. Серйознішим твором виявився вирізьблений гуцул. Його подарував знаній у селі сім’ї Сятинів. Покійний глава родини – ветеран-партизан Лука Васильович тримав його у своїй келії, як реліквію. Після смерті батька його син Михайло в ранзі нардепа України успадкував витвір, сказавши, що Іван Чуп має золоті руки. І в заслугу від аза до іжиці закупив у столиці Києві суперкласні інструменти для різьби, щиро їх подарувавши молодому умільцю.

Що не рік, то держслужбовець витонченіше передає красу своєї отчої землі у різноманітних сюжетах. Ворожить зір, скажімо, масштабна дерев’яна картина, на якій зображений унікальний у світі музей лісу і сплаву на Чорній Ріці. А як липнуть очі до панно з трепети, на якому її творець чарівно демонструє вівчарську ідилію – як ватаги займаються сироварінням! Боси віртуозу різця пропонують солідні бакси, але він в основному відмовляється від продажу. Хоче мати спочатку власну колекцію виробів, хоч і звик дарувати друзям, родакам. Інколи за пропозиції бізнесу держслужбовець віджартовується від наполегливих купців і так: “Можуть пришити корупцію”. Якось за проведення Дня добросусідства на українсько-словацькому кордоні сам став свідком, коли відвідувачі виставки міжгірських аматорів найперше допитливо зиркали на Іванові вироби. Часто-густо за святкових дійств у районі майстер демонструє свою продукцію, котра лиш красно доповнює масові заходи.

За словами Чупи, натхнення особливо отримує від подорожей по мальовничій місцевості. Де-де, а на Тереблянській долині дійсно вона з розряду казкових. Намагається братися і за святу релігійну тематику. Мати лагідно радить за цього синового спонукання: “Треба перед роботою помолитися і подарувати виріб потім церкві”.

Щоб продуктивно творити, треба, звісно, час, сировину. І за нашої бесіди Іван ділиться клопотами. На деякий виріб, аби з дня в день різьбити, треба мінімум два місяці. Не кажучи про затрати на пошуки трепети, бо липа в дефіциті. Відтак треба її розпилювати на дошки, а далі стругати, клеїти. І все — своїми руками. Хоча і батько-інвалід Андрій часто підсобить бензопилою.

Творчий характером Іван Чуп – надзвичайно працелюбна людина і у державному секторі. Вже встиг успішно захистити кандидатську дисертацію на тему держуправління. За своєї діяльності в райраді особливу активність проявив під час розробки грантів-проектів розвитку місцевих громад, зокрема, із запровадження утилізації твердих побутових відходів, енергозберігаючих технологій. З його ініціативи на Міжгірщині створена молодіжна громадська організація “Патріоти Верховини”, керівником якої за одностайної думки обрано радника голови райради. З нагоди визначних державних свят члени осередку з своїм лідером, як правило, з прапором України полюбляють підкорювати піки гір. На їхньому рахунку сходження на Говерлу, Стримбу, Кам’янку, Кук та інші вершини. Регулярно за почину патріотів-верховинців організовуються у краї і спортивні турніри, за яких пропагується серед юні здоровий спосіб життя.2015-09-07
переглядів: 8314
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(23):

2017-04-12 пилипчинцю
Ти справді не простхаш. За словами Чупи?

2017-04-07 п.Болехан
Дякую Вам

2016-08-07 Феран
Що би ви всі не писали-чи добре чи зле, а для людини це досвід жити між вами. А досвід-батько мудрості

2015-12-04 СМІШНО
А КОМЕНТУВАЛЬНИКИ ХТО ?ТУТ НІКОГО НЕМА !

2015-12-04 до коментувальників
не будьте такими злими і ненависними

2015-09-14 Анна кареніна
Чуп лох, який від революції гідності по цей час нич не зробив хіба пригородив 2 га землі на перевалі бо хвалився що гроші му порох дав та має чим строїтись

2015-09-14 да
Чуп - молодець! Дійсно освітчена, світла та щира людина. І похвалитися має чим, а не то що деякі... своє перше фото згадують та бджолами хваляться

2015-09-14 Гнепа
Іван Чуп буде головов районної ради або начальником відділу освіти!!! Я сказав!!!

2015-09-14 А ЯК називається тема десертації в Івана??
Аж Іван такий вчений перевчений, то міг би заняти крісло директора школи в Синевир, або Негровець, аж ніт , то нараз завідуючим в районо!

2015-09-13 до синевирця
Ти прав,такі дурні і є один на 100 тис.чол. а ще точніше його файта, якщо піде на вибори то за нього будуть голосувати тільки його родичі і то не всі.Будь уверений, і не хвали то що не знаєш. А ремесло? конєчно не плохо сам для себе, а таких людей у Синевирі дуже багато но вони не піарятся, а роботи мають набагато кращі. А дисертацію точно що купив, сам казав що вийшло го 10 тис.дол.

2015-09-12 блоку
Іван не тільки займався розносом грошей від єцу, а ще й забирав собі те що мав роздати.Це правда, обманював народ і тих хто йому довіряв.

2015-09-11 блок
іван займався на виборах розносом грошей від єцу

2015-09-11 !!!-!!!!!
Спокойствие-сильнее Эмоций.Молчание-громче крика

2015-09-11 думка
що за ідіот копіює руські вислови і ставить їх у коменти? Вам ще не надоїло?

2015-09-11 !!!-!!!!!
Дайте человеку цель,ради которой стоить жить,и он сможет выжить в любой ситуации !!!-!!!!! Одна из самых больших потерь-потеря времини !!!-!!!!!

2015-09-10 синевирець
шановні коментувальники. Я знаю Іван ще зі школи. Я впевнений, що хто пише погане про нього ніколи не бачили його робіт. А хлопець молодець! Сам навчився ремеслу. Та ще й як вирізає! А те що дисертацію написав. Чи може скажете що купив?! То йдіть і ви купіть як раз все так легко. Перестаньте дурниці писати. Такі як Іван народжуються один на 100 тис. чол. Якщо таки він піде на вибори, то синевирці його будуть підтримувати!

2015-09-09 !!!-!!!!!
Желаю Всем найти своего (Жадину).... Который не отдаст никому!!!-!!!!! Никому ТЕБЯ не отдам...ДА(:)!!!-!!!!!

2015-09-08 інкогніто
Такий розумний та брехливий як мати в нього Олена рачканя та тітка Марія з Колочави (Глеба), порядний лиш тим хто їх не знає і не пострадав від їхніх бріхнів та наглості.

2015-09-08 До слова
Фото бачив давненько, але статтю читаю вперше. Спілкувався з Іваном... Дуже скромна, розумна та тактовна людина. До всього бачу, долю тяжку має, і конкуренти пакостять. Сил та видержки молодому патріотови!

2015-09-08 стат
стаття стара написана 7 років назад, кому це цікаво читати пердвиобчий піар. давно він уже нич не ріже на дереві, лиш гроші яремові рахує і каже що буде головов районної ради

2015-09-08 І.Болехан
Нехай йому допомагає Бог

2015-09-08 !!!-!!!!!
Будьте добрее,когда Это возможно...А Это возможно всегда..................

2015-09-08 ДА-МП !!!-!!!!!
Когда -небудь меня М.П. не станет..И профиль мой счезнет из сети...Мне удалить тебя из серца память,изменится маршрут судьбы пути.Когда- нибудь ...Наверно очень скоро....Я соберу свой красный чемодан...Встречай Меня далекий светлый Город...А Ты Прости ,Межгорскый мой Портал !!!!-!!!!!

свіжі новини:
(синевир)

свіжі коментарі:
(синевир)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевир)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.