З Новим Роком і Різдвом Хрестовим!

На Міжгірщині відкрили пам’ятник воїнам Першої світової війни на історичному похованні військових


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село синевирська поляна


На Міжгірщині відкрили пам’ятник воїнам Першої світової війни на історичному похованні військових

16 жовтня у Синевирській Поляні відбулося урочисте відкриття пам’ятника воїнам Першої світової війни на історичному похованні військових в цьому селі. Даний цвинтар зберігся біля пам’ятки архітектури – церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Дослідженням цього об’єкта першим займався місцевий історик, автор кількох книг, нині покійний Михайло Бембило, а виготовлення і встановлення пам’ятника організувала громадська організація «Мemento Bellum» за підтримки громади села і національного природного парку «Синевир».

На урочистості виступили голова організації «МementoBellum» Юрій Фатула, директор НПП «Синевир» Микола Дербак, голова Синевирсько-Полянської сільської ради Юрій Горват, син Михайла Бембила – священик Ігор Бембило. На відкритті пам’ятника був присутній посол Чеської Республіки Павел Пешек, який ознайомився з похованням. Він зазначив, що його країна приділяє велику увагу збереженню історичної пам’яті і благоустрою цвинтарів, на яких поховані чеські військові. Посол подякував громаді села за те, що тут вдалося зберегти поховання часів Першої світової війни.

Цього ж дня у візит-центрі НПП «Синевир» відбулася конференція, на якій дослідники минулого поділилися своїми напрацюваннями щодо виявлення і благоустрою військових поховань. Передусім йшла мова про поховання у Синевирській Поляні.

Як відомо, у 1915 році точилися бої за перевал Бескид. Там загинули і були поранені солдати чеської, німецької і боснійської національності, яких доправили у теперішню Синевирську Поляну, де на той час був військовий шпиталь. Загиблих поховали біля церкви, обладнавши відповідним чином цю частину цвинтарю, на території якого установили хрест. Всього тут 19 могил, у яких поховані 24 військових. Загальна площа об’єкту становить 120 метрів квадратних.

Юрій Фатула стверджує, що це унікальне місце з історичної та гуманітарної точки зору. Він провів пошукову роботу у державному військовому архіві Чехії, де віднайшов схему розташування могил солдатів, усі імена яких встановлені. Схема цілковито відповідає фактичному розташуванню могил. Науковець каже, що на Закарпатті військових поховань є багато, але майже немає таких, де була б повна ідентифікація осіб, що там поховані. Тож це місце у Синевирській Поляні унікальне.

Директор НПП «Синевир» Микола Дербак подякував пошуковцям за велику роботу.


На Міжгірщині відкрили пам’ятник воїнам Першої світової війни на історичному похованні військових

На Міжгірщині відкрили пам’ятник воїнам Першої світової війни на історичному похованні військових


2020-10-16
переглядів: 439
джерело: НПП «Синевир»

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(синевирська поляна)

свіжі коментарі:
(синевирська поляна)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевирська поляна)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.