З Новим Роком і Різдвом Хрестовим!

Пам’ятник воїнам Першої світової війни звели в Синевирській Поляні


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село синевирська поляна


Пам’ятник воїнам Першої світової війни звели в Синевирській Поляні

Про це розповів голова громадської організації центру військово-історичних досліджень "Memento Bellum" Юрій Фатула. Там у 4 спільних та 14 одиноких могилах поховані 18 солдатів австро-угорської армії.

Пам’ятник розміщений на місці військового цвинтаря. На ньому викарбувані імена загиблих воїнів. За словами голови громадської організації центру військово-історичних досліджень Юрія Фатули, поклали меморіал за кошти їхньої організації.

Також Юрій розповів, що на цвинтарі поховані 24 воїни австро-угорської армії, котрі померли в шпиталі, який знаходився у Синевирській Поляні в період від січня до травня 1915 року під час зимової Карпатської битви: "Це солдати 19-тої піхотної дивізії. За національністю вони чехи й німці. Крім того, тут лежить 6 солдатів із Боснії".

Будувати пам’ятник вирішили на прохання місцевого вчителя історії Михайла Бембила. Він досліджував історію села, зокрема й могил похованих тут воїнів, – каже Юрій Фатула.

"Ми підтвердили ці дані офіційними архівними даними Чеського військового архіву, кадастрального плану цвинтаря. Дуже шкода, що зараз з нами не присутній Михайло Михайлович, учитель, котрий знайшов і легалізував цей цвинтар, описав це в своїй книзі "Поляни". Він помер три тижні тому на 77 році життя".

Голова сільської ради Юрій Горват показує будівлю, яка в часи Першої світової війни була лікарнею: "Кордон тут зовсім близько – усього 10 кілометрів від Синевирської Поляни. Тут внизу був лазарет, польовий лазарет. В основному тут пішли поховання тих, хто помирав у лазареті, й тих, хто був убитий на кордоні". За його словами, у четвер звели Пам’ятник воїнам Першої світової війни: "А вже в неділю люди приходили до церкви, акуратно читали, поклонялися. Я вважаю, що позитивно сприйняли, ніяких нарікань."

Директор будівельної компанії Василь Білич каже: на встановлення пам’ятника воїнам Першої світової війни витратили два дні.

За словами Юрія Фатули, офіційне відкриття пам’ятника воїнам Першої світової війни відбудеться восени.2020-07-25
переглядів: 666
джерело: Суспільне Закарпаття

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(синевирська поляна)

свіжі коментарі:
(синевирська поляна)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевирська поляна)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.