Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

Свобода у Карпатах: як живуть мешканці села з символічною назвою(ВІДЕО)


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село синевирська поляна


Свобода у Карпатах: як живуть мешканці села з символічною назвою(ВІДЕО)

Люди визнають, що їхнє життя нелегке, але не проміняють свою Свободу на жодне інше місце.


У День Свободи та Гідності журналісти відшукали в Україні місця з назвою Свобода. Таких сіл виявилося шість, ідеться в сюжеті ТСН.

Найвіддаленіше з них розташоване в Карпатах. На обрії парують гори, із заповідника неподалік чути вовків, ніде немає жодного вказівника – табличка є тільки на храмі, та й там назва села написана чомусь через літеру "Л". Секретарка сільради запевняє – це не помилка, просто мешканці Свободи звикли називати її Слободою, з наголосом на першому складі.

"Ми було то під Австро-Угорщиною, то під Чехією, то під іншими державами, тому в нас багато слів запозичених з інших мов. Люди кажуть Слобода, але насправді це Свобода", - пояснила Марія Красняник.

У Свободі близько трьох сотень мешканців. Священник відчиняє двері храму для них щонеділі та у свята. Він показує журналістам церкву, зведену коштом громади 18 років тому, та розповідає історію назви села. "Першими, хто поселився, були втікачі від польських панів. Вони вважали, що життя в далекому лісі буде для них свободою", - каже отець Ігор Бембило. В його парафії все прозоро: пожертви та витрати записані на аркуші, кожен знає, скільки грошей залишається церковній казні, що зарплатня панотця 3000 гривень тощо. Мають у церкві й бібліотеку, де, зокрема, словник діалекту. Без нього інколи мешканця Свободи не зрозумієш.2019-11-23
переглядів: 1055
джерело: ТСН

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(синевирська поляна)

свіжі коментарі:
(синевирська поляна)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевирська поляна)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.