Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

ПOЛЯНЫ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село синевирська поляна


ПOЛЯНЫ

Це русинська історична першоназва села Синевирська Поляна. Саме під такою назвою нещодавно у видавництві Гражда (Видавець замінив слово “русинська” на “народнорозмовну”) вийшла з друку чергова книжка Михайла Бембило. На цей раз у співавторстві з магістром географії Інною Бабічин.
У передмові автори підкреслюють занурення кожного з нас в глибину віків, як дерево корінням. Тисячі людей – наші родаки, жили перед нами. Хоч ми їх і не знаємо, це не означає, що їх немає. Ми не перші появилися в світі. За спиною у нас, є велика кількість людей, яких ми не бачили, але які є. Вони пішли від цього світу, але живі по своєму.
Людині дуже важливо знати, що вона не одна у світі, що не тільки тут, на землі, поруч з нами є друзі, знайомі, родичі, що ми підпираємося на велику кількість людей, які відійшли із цього світу, на людей, які живуть і будуть жити, поки ми про них пам’ятаємо, поки залишаються сліди їхньої праці, вони не щезнуть нікуди. Це реальні особистості, які залишили свій слід в історії. Знати це дуже важливо, адже ми не виникли раптом. Ми приходимо в світ після когось, завдяки комусь. Залишаємо когось або щось, як плоди свого життя, передаємо естафету, а потім ті, що прийдуть за нами, оцінюють наше життя, за вкладом у нього. (Див. “Допомога мамі”, стор.180).
Нам дуже важливо знати хто наші батько й мати, дідусі, бабусі, прадідусі… Людині необхідно відчувати кореневий зв’язок з минулими поколіннями. А дехто з нас не знає хто кого породив, хто де і скільки років жив, коли і від чого помер, де похований.
Уважний читач тут зайде не тільки відомості про свої предків, а можливо й впізнає себе чи своїх близьких або знайомих; згадає людей зниклих професій (корманьошів, ставників, трафікантів, каймерів, шорників, ай високо, льонарів, ай висо, бубнашів, копоровів, киритовів…). Проаналізовано демографію протягом десятків років; подано список довгожителів. Тут знайдемо світлини та виписки з кримінальних справ утікачів від тоталітарного хортівського режиму, які потрапили в ще суворіший – сталінський; дані про учасників і полеглих в Першій і Другій та на чужих війнах; знайдемо списки похованих в 1915 році у Синевирській Поляні ай ви-угорських вояків; дізнаємось про долю зниклих з села іудеїв; про опришка Йосифа Полянського. Автор ділиться підходом до бачення мислителів щодо поділу людей на п’ять класів. Ще двома тисячами слів і виразів доповнено ‘’Словариць’’, виданий в 2016 році. Тут прочитаємо коментар до збірки віршів Юстини Бабічин-Урбанкової “Думи і біль”.
Інна Бабічин зібрала та вперше подала свою версію назв більше сотні водних об’єктів, присілків та урочищ. На світлинах розпізнаємо майже всі приселки, в тому числі і ай високогірний на Україні – Сакальова.
Для полегшення пошуку подано Іменний показчик – близько 300 прізвищ.
Автори щиро вдячні сотням краян, які так чи інакше долучилися до написання або фінансування книжки. Щонайперше о. Ігорю Бембило, Миколі Бабічину, Степану Біланину, Василеві Крьоці, Юрію Тюху, Степану Вегешу… , а також доценту Ю.Фатулі, з яким не один раз пощастило пересікатися при дослідженні участі закарпатців у Першій світовій війні для написання книги “Неси мамці жалість мою… .Закарпатці у Першій світовій війні”.

На вибір редактора подаємо деякі світлини з книжки:


Учасники Першої світової: Григорій ТюхПOЛЯНЫ

Іван РуснакПOЛЯНЫ

Михайло КовачПOЛЯНЫ

Михайло БабічинПOЛЯНЫ


Синполянські утікачі в СРСР в 1939-1940 роках
Бабічин Михайло Михайлович з дружиною

Бабічин- Урбанкова Юстина

Бабічин Марія Мих.

Кочерган Гафія
Руснак Ксеня Іл.


Біланин М.М.

крайня зліва Тернавчук Марія

Зустріч земляків на фронті: Руснак Василь та Бембило Іван

Вашанкы в корчмі

В.Куліш: В Росію на возі

А додому так

Bладика Марк, Благочинний о. Іоанн Паканич Куратор Юрій Рябич

Мішання овець

Завітайте у колибу

Старший на страусиній фермі

Позаду гора Сиваня

2018-10-31
переглядів: 851
джерело: Михайло Бембило

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(1):

2018-10-31 .
алелуя

свіжі новини:
(синевирська поляна)

свіжі коментарі:
(синевирська поляна)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевирська поляна)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.