З Новим Роком і Різдвом Хрестовим!

Центр бурих ведмедів


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село синевирська поляна


Центр бурих ведмедів

Реабілітаційний центр бурих ведмедів стає дедалі популярнішим серед туристів.
Побачити диких звірів у природніх умовах для України - велика рідкість. Тим більше це стосується бурих ведмедів, яких на волі лишилися одиниці.

Тому й зрозуміло, що Реабілітаційний центр бурих ведмедів стає все більш популярним для відвідання туристів. Все ж - не зоопарк.

Центр знаходиться на досить таки популярному маршруті - неподалік від сіл Синевир та Колочава, при дорозі, що веде від Міжгір'я до Хуста. Отже, заїхати поглянути на косолапих знаходиться чимало.

Запусили цей проект у Національному природному парку «Синевир», оскільки його територія за ландшафтними та кліматичними умовами найбільше відповідає природному середовищу існування найбільших хижаків України.

А ще - мати такий заклад – це справжня гордість для Закарпаття, на гербі якого зображено ведмедя – господаря гір.

У центрі "відпочивають" тварини, що зазнали жорстокого поводження від попередніх господарів або незаконно утримувалися у неволі. Ведмеді, привезені сюди з усієї України, почуваються вільно на 12 гектарах лісу. Їх годують, лікують, доглядають.

Деякі особини поки що утримують у клітках або вольєрах. Ці ведмеді, кажуть працівники центру, ще адаптуються. Вони звикають один до одного, до місцевості.

І тим не менш, бачити ведмедя у горах в лісі (хоч і за загорожею) - більш природньо, ніж у міській клітці. Тварини помітно жвавіші, вони бігають, граються, купаються.

30-літня "дівчинка" Ірочка навіть у своїй клітці поводиться наче мале кошеня, граючись із гіллячкою. Пройде небагато часу, і в неї буде карпатський простір площею 12 гектарів. Поки ведмеді її не поділять між собою, звісно :)

Незважаючи, на те, що у лісі достатньо ягід і дичини, ведмеді все одно приходять до годівниць, де регулярно отримують свій пайок (зараз він у кожного індивідуальний): овочі, фрукти, риба, каші, м'ясо.

Отже, туристи практично в будь-який час доби зможуть дивитися на ведмедів. Тут же, поруч, є "ведмедячий басейн", барлоги.

Центр регулярно поповнюється - завдяки тому, що чергову тварину-іграшку знімають з ланцюга, де вона була прикута як собака, або ж - звільняють із циркової клітки.

У березні цього року до реабілітаційного центру бурих привезли ведмедя за кличкою Стелс. Досі він утримувався у рівненському цирку-шапіто. Дресирувальники, які купили ведмедя за власні кошти, подарували його національному парку - аби їх тварині жилося краще.

Трохи раніше тут посулився Малюк - 7-річний бурий ведмідь. Привезли клишоногого з Берегівського району Закарпатської області. Там він чотири роки прожив у неволі. Власник бурого, розуміючи, що не має змоги надати тварині належні умови проживання, добровільно передав її до центру.

Цікавим є той факт, що ведмідь на Берегівщину потрапив невипадково. Його тут залишив мандрівний цирк. Тварина неохоче піддавалася дресируванню і цим завдавала клопотів.

Тут мішки нікому не заважають і клопотів не завдають. Вони приносять лише радості дітям і дорослим, що моментально стають дітьми.


Центр бурих ведмедів

Центр бурих ведмедів

Центр бурих ведмедів

Центр бурих ведмедів

Центр бурих ведмедів


2013-06-27
переглядів: 4134
джерело: Дмитро Стаховський

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(синевирська поляна)

свіжі коментарі:
(синевирська поляна)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевирська поляна)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.