З Новим Роком і Різдвом Хрестовим!

Як у Перенизі приватизували дорогу загального користування


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село синевирська поляна


Як у Перенизі приватизували дорогу загального користування

Мешканці присілка Перенизь села Береги Міжгірського району звернулися до районної влади з проханням з’ясувати, як так могло статися, що дорога загального користування приватизована, і їм користуватися нею – зась. А треба поїхати по хліб, бо крамниці тут нема, як і школи. До того ж люди занепокоєні, адже можуть виникнути екстремальні ситуації: хтось захворіє або породіллю треба негайно везти аж до районного центру, що за 27 км. У зв’язку з тим, що влада на звернення не реагує, перенизяни звернулися по допомогу до журналістів, зокрема до першого заступника голови Закарпатської організації Національної спілки журналістів України Василя Чижмаря. Він і організував поїздку у піднебесний присілок.

Із Синевирської Поляни до Перенизя їдемо вгору 4 км через смерекові хащі. Декілька разів наш джип мало не впав у прірву. Подумалось: ці місця навіть для екстрималів будуть страшними.
Невеликі дерев’яні хати на безлісому верху обступили високі гори, звідки дмуть холодні вітри. Знайомимося із Федором Калиничем, він депутат Синевирсько-Полянської сільської ради 25 років Читайте також: Як підробляють улітку закарпатські школярі?
-Мені 62 роки. Тут народився і виріс. Тут живуть мої діти, онуки – дітей маємо 7, онуків – 13. Жити важко, але звідси не хочеться нікуди їхати, бо це земля моїх дідів і прадідів. У 47 дворах проживає понад 200 людей. У чому проблема? 69-го года ми рили сюди дорогу, по ній їздили коні, вози. 72-го года вперше приїхав сюди калгозний трактор. Калгозне сіно возив звідси. Люди мали сінокоси, прості – по 7 сотин землі, а калгозники – по 25. Коли розпався Союз і калгоз, то землі роздали у приватну власність. Цієї весни ми побачили, що дорога загального користування перекрита, у двох місцях забиті ляці. Почали з’ясовувати що і до чого, виявилось, що дорога у наділі, який приватизований, – розповідає пан Федір.
Дорогою, якою йдемо вниз до «приватизованого» шляху, бачимо 70-сантиметрові ями. Калинич каже, що торік планували встановити тут бетонні кільця, уже їх і придбали (у Синевирській Поляні вони лежать біля потока. – примітка автора):
-Сільська рада виділила нам 17 тисяч гривень – 10 тисяч – на міст, а сім – на кольца. Кольца купили. 19 людей здали по 200 гривень на солярку. Національний парк мав дати нам трактора прорити оцю дорогу, бо наше село дуже люблять туристи, та й кіношники – тут знімали «Легенду про безсмертя» та багатосерійний фільм «Два брати». І ось два господарі – Красяник Юра та Тис Іван – упнялися. Кажуть, що земля приватизована – і все. Вони живуть у центрі села, а тут мають сінокоси. Юра косить, сіно везе додому, за машину треба заплатити 500-600 грн. Іван уже п’ять років не косить, а дає другим людьом косити.
Федір Іванович каже, що навесні його побив Тис: «Прийшов голова сільради, землеупорядник, Юра та Іван, аби це питання вирішити. Іван був п’яний і побив мене».

Село Береги належить до Синевирсько-Полянської сільської ради.
Редакція газети «Карпатський об’єктив» звернулася за коментарем до Синевирсько-Полянського сільського голови Юрія Горвата. Ось як він роз’яснив ситуацію: «Це питання силою вирішувати не можна: тільки по-людськи і у правовому полі – через суд. Справа в тому, що путь, який пролягає через хутір Перенизь, є пішаком шириною півтора метри. Ним користувалися люди. Весною двоє господарів перегородили пішак. Свої наділи вони приватизували ще 1995 року, в них є земельні акти. Разом із землеупорядником ми прийшли у Перенизь, аби це питання мирно вирішити. Іван Тис та Федір Калинич зціпилися, почали штовхатися, якби не ми із землеупорядником, то добре би ся побили. Але так питання вирішувати не можна. Ми запланували прокласти там дорогу шириною три метри, аби можна проїхати машиною. Аби це зробити, мусять дати дозвіл ще 9 господарів, наділи яких потрапляють на цю землю. З ними ведемо переговори. Ця дорога веде прямо до хати Федора Калинича. До його хати можна дістатися й іншим пішаком, відстань буде більшою на 350 метрів, та й стрімкість там чимала».Джерело: karpatskijobjektiv.com


Як у Перенизі приватизували дорогу загального користування

Як у Перенизі приватизували дорогу загального користування

Як у Перенизі приватизували дорогу загального користування

Як у Перенизі приватизували дорогу загального користування


2015-08-09
переглядів: 3885
джерело: Тетяна Грицищук

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(6):

2016-08-10 СиНеВиРсьКА пОляНА
дорога правди

2015-08-16 народ
Неможу зрозуміти,як автор цієї статті може таке писати,по цій дорозі ніколи не їздили,а ні трактор,а ні машини це дорога завжди була пішохідка,навіть із конем туди не іздили,тому що там глубокі яри.А про незаконну приватизацію нехай автор розкаже,як Калинич Федір незаконно закрив дорогу якою користувалися усі люди,яка проходила через його ділянку,на урочище чорна ріка,по якій люди возили дрова які заготовляля на зиму,тепер у них немає дороги.І як він незаконно приватизував земельну ділянку площею один гектар, яку незаконно захватив від Підберецької Марії Григорівної,чому автор це не написав

2015-08-09 Правда
Пока Ты не сдаешся,Ты сильнее своей судьбы

2015-08-09 Правда
Если ты знаешь,что должен делать в этой жизни,нужно просто к этому идти:ежесекундно,ежедневно

2015-08-09 Правда
Самый лутший способ предсказать будущее -создать его

2015-08-09 Побачимо разом.....
Видно бачу гори!Ці Карпати гарні

свіжі новини:
(синевирська поляна)

свіжі коментарі:
(синевирська поляна)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевирська поляна)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.