Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

Верхній Бистрий – мальовниче село


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село верхній бистрий


Верхній Бистрий – мальовниче село

Впевнений, що ці світлини Верхнього Бистрого мало хто бачив, або не бачив взагалі... І хоча пост не про Майдан, то десь тут і неправда, бо Бистрий (так село називають «в народі») колись мав спільну сільраду з Майданом, як і Лопушний. На першій світлині, авторства Амалі Кожмінової – весілля у Верхньому Бистрому, 1919 рік! Лише рік, як закінчилась Перша світова. Чоловік, який тримає курагов, ще у військовій австрійській шапці, молодята і дружби з дружками – у віночках з барвінка. Надворі зима, тож всі в гунях, але дехто в постолах, уявляєте як холодно! Загалом бойки строгі і стримані, навіть на весіллі, це не яскраві й колоритні гуцули.
Друге фото – поштова листівка з 1945 року, яка відображає, чим жило село. Біля річки готуються дараби для сплавляння Рікою до Хуста, тож бистряни були вправні бокораші і лісоруби, як і майданці!
Якщо придивитися, то на задньому плані видно купол православної церкви. Раніше там стояла дерев‘яна, в бароковому стилі, але міжконфесійні війни призвели до її спалення і остаточної втрати у 1935 році.
На третій світлині, зробленій Флоріаном Заплеталом, видно, як виглядала церквиця св. арх. Михайла у 1925-му, а збудована була у XVIII столітті.
Верхній Бистрий – мальовниче село, з чудовими ландшафтами і горами, з багатьма присілками. Має багато мінеральних джерел, були навіть розвинуті купальні, де, в основному, купались євреї, бо це був престиж не для сильних фізично русинів-українців.
У Бистрому живуть мої колишні однокласники і друзі, і я впевнений, всі, хто має знайомих з цього села, підтвердять, що загалом, це прекрасні й щирі люди. Чи не так?)
P.S. Колись в одній українській газеті село назвали Верхнім Швидким)


Верхній Бистрий – мальовниче село

Верхній Бистрий – мальовниче село


2020-09-19
переглядів: 1412
джерело: Mykhailo Markovych

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(верхній бистрий)

свіжі коментарі:
(верхній бистрий)

всі коментарі

найбільше читають:
(верхній бистрий)© Сергій Росада 2013-2021, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.