Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

Відкриття памятного знаку останньому карпатському розбійнику -Ільку Липею


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село репинне


Відкриття памятного знаку останньому карпатському розбійнику -Ільку Липею

7 травня біля с.Репинне відбулося урочисте відкриття памятного знаку останньому карпатському розбійнику -Ільку Липею. З висловом висіченим на камені "Доля сильніша ніж воля" майже через 80 років до внуків, правнуків, земляків повернувся несправедливо забутий символ трагедії карпатського народу - Ілько Липей.

Памятний знак встановлено за ініціативою громади краю Височіна (Чехія), активної підтримки обласної та районної ради, громади с.Репинне, меценатів. Особлива подяка депутату обласної ради, голові благодійного фонду "Віза" Володимиру Чубірку.

В урочистостях взяли участь ініціатори створення пам'ятника-делегація краю Височіна (Чехія), Йозеф Недвед, Катержіна Недведова,чеське телебачення, голова Міжгірської районної ради Іван Ярема, голова с.Репинне Юрій Юртин, духовенство, учні та вчителі Репинської ЗОШ, правнучка Іллі Липея та син побратима Юрія Кливця.

У виступах гостей, учасників, родини Ілька Липея звучали слова вдячності за можливість повернення з історичного забуття непересічної особистості, символу трагічної долі верховинця, земляка, несправедливо забутого сина Карпатських гір і полонин.2013-05-09
переглядів: 3530
джерело: Прес-служба райради

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(9):

2014-12-31 ммм
у греготі є місце.де була пещера опришків. може там є і скарби...

2014-11-30 Голова
Про нащадка опришків:Тому що ваш батько Юрко Кливець втік,за що йому памятник ставити?

2014-11-22 такі часи
злодії в моді

2014-11-22 мнл
за довгі роки діянь на цьому місці настала розплата сьому розбійнику-опришку Ількові...станьте і подумайте "опришки " сьгодення,яка буває божа кара за злії діла...

2014-11-22 мнл
туристи з Чехії часто зупиняються біля місця загибелі останньго опришка -розбійника карпат того часу,бо це і їхня історія. Чеські жандарми кілька років ганялися по околицях Репинного за розбійником-опришком Липеєм і його побратимами а ще на околиці Репинного була схованка-печера ватаги опришків цього часу про яку написано в книжці письменника Фединишенця "Бранці лісу"

2014-09-02 Стецька
А то сись опришок лоша трахав?)))

2014-06-29 нащадки опришків
На території Репинного в той же час діяв не менше відомий на всю округу опришок Юрко Клевець. Чому не поставити і йому пам"ятний знак в селі,де він народився.

2014-06-29 нащадки опришків
На території Репинного в той же час діяв не менше відомий на всю округу опришок Юрко Клевець. Чому не потавити і йому пам"ятний знак в селі,де він народився.

2014-04-10 проти вбивці
Убив кроме повно дорослих двох малиньких діточок а йому памнятник. гетись те подуріли

свіжі новини:
(репинне)

свіжі коментарі:
(репинне)

всі коментарі

найбільше читають:
(репинне)© Сергій Росада 2013-2021, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.