З Новим Роком і Різдвом Хрестовим!

Діамантова парочка із Пилипця


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село пилипець


Діамантова парочка із Пилипця

Люди зустрічаються, закохуються і одружуються… Як співається у популярній пісні, так і сталося в житті подружжя Лозанів. Вперше вони побачилися понад 60 років тому, а сьогодні, 18 липня, Іван Степанович та Юлія Павлівна відзначатимуть уже діамантове весілля.

Чоловік родом із села, що поблизу водоспаду Шипіт, у квітні йому виповнилося 80 літ. Його суджена на рік молодша, вона зі Львівщини. А зустрілися на Вінниччині під час заробітків – разом розвантажували буряки на цукровому заводі. Верховинцю відразу впала в око вродлива галичанка. Обряд одруження справляли двічі – в тіснуватих оселях старшини на малих батьківщинах наречених. Гуляли до рання. На столах була домашня високоградусна сивуха. За традицією, ще й кожен гість приносив пляшку оковитої.

Чотири роки мешкали під стріхою батьків Лозанів, які мали 8 дітей. Затим за лічені місяці звели неподалік в урочищі Луг біля потічка окреме житло. Доклалися до швидкого будівництва родичі, особливо вуйки-майстри. Односельчанин Василь Костюк, котрий мурував хату, навідріз відмовився від платні: «Якщо будеш гроші давати, то я хижу розберу». Столярні вироби самотужки виготовив Іван Степанович. А діти у сім’ї одне за одним з’являлися, мов сходинки до оселі: Аня, Оля, Таня, Юля, Іван, Володя, які згодом здобули освіту в технікумах та вишах.Пару Лозанів поєднав навіть своєрідний бартер у здобутті професійної освіти у рідних краях «половинок»: Юлія Павлівна навчалася у Мукачівському сільськогосподарському технікумі на бухгалтерському відділі, практично все трудове життя присвятила фаху в Пилипецькій сільраді, а чоловік, працюючи спочатку трактористом у передовому місцевому колгоспі, закінчив Стрийський технікум механізації та електрифікації і став головним механіком. Землі орної було багато, та ще й добрива на поля треба вивозити, збіжжя транспортувати – працював від зорі до зорі. І все-таки своїм хобі вважав столярку. Щоправда, волю захопленню дав лише після виходу на пенсію. Перелік його виробів широкий: ліжка і шафи, столи та різні стільці, тумбочки й оригінальні вішалки… Ще й зі смаком оздобить кожну річ. Своїми руками розширив літню кухню, а в головному будинку горище перетворив на простору мансарду. Так у туристичному Пилипці одержала прописку ще одна агросадиба, до якої щороку радо заходить подорожуючий люд.

Навіть за поважного віку пан Іван активно береться за улюблене діло: виготовить кісся, всілякі кухонні предмети тощо. Шкода, що майстерня знаходиться на другому поверсі ще одного надвірного приміщення, бо підніматися ноги болять, та й два роки тому інсульт переніс. Син Іван, який часто приїздить із Івано-Франківська, аби підсоби­ти, навіть хотів розібрати столярню, щоб батько не тратив сили… Але недарма той пишається працелюбністю свого роду, зокрема прадідом Шкиртою, котрий мав повно маржини, млин, валило, дві ступи… До речі, в одній із кімнат на стіні пара оформила генеалогічне дерево зі знімками близьких.

Напередодні до І. Лозана навідався заслужений художник України Василь Шиндра з Синевира. Їх познайомили теж заробітки – в Маріуполі. До солідного ювілею весілля митець підніс сюрприз – картину з сюжетом Синевирського озера, цим самим красномовно побажавши: з роси і води вам, Лозани! Сьогодні широке коло родини, знайомих щиро віншуватиме дожити й до червоного весілля, що вимірюються цифрою 100. Отож гірко!


Діамантова парочка із Пилипця


2020-07-21
переглядів: 561
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(пилипець)

свіжі коментарі:
(пилипець)

всі коментарі

найбільше читають:
(пилипець)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.