Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

Шахрайство в банку: до слідчого міжгірської поліції ухвалою суду застосують привід – такого ще не було


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

селище міжгір'я


Шахрайство в банку: до слідчого міжгірської поліції ухвалою суду застосують привід – такого ще не було

Суд задовольнив клопотання захисту про привід слідчого Міжгірського відділу поліції у кримінальній справі щодо шахрайства в філії «Ощадбанку».

12 січня, у Міжгірському районному суді відбулося чергове засідання у резонансній кримінальній справі щодо шахрайства у міжгірській філії «Ощадбанку» на Закарпатті. Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, суд задовольнив клопотання сторони захисту про допит слідчого Міжгірського відділення поліції. Втім, як і на кілька попередніх засідань, він не з’явився.

Відтак, адвокат Лисничка наголосила на тому, що, не зважаючи на те, що свідком є працівник поліції, КПК визначає відповідальність свідка, який був у встановленому Кодексом порядку викликаний судом та не з`явився без поважних причин у судове засідання та заявила клопотання застосувати до слідчого Міжгірського відділу поліції привід.

Неочікуваною для учасників процесу стала позиція сторони обвинувачення, адже прокурор підтримав думку захисника та не заперечував стосовно цього клопотання. У свою чергу представник потерпілих поклався на розсуд суду.

Зважаючи на наведене в засіданні, суддею було винесено Ухвалу, якою суд задовольниив клопотання захисниці і застосував до слідчого привід, а також ухвалив поінформувати керівництво ГУНП Закарпатської області про інгорування слідчим поліції обов’язків свідка. Ця ухвала, як зазначив суддя оскарженню не підлягає, а її виконання покладено на очільника Міжгірського відділу поліції.

Слід також зазначити, що заплановане дослідження судом доказів не відбулося, так як сторона захисту просила оголосити перерву в розгляді справи у зв’язку з тим, що прокурор повідомив про те, що перебуває в засіданні з підвищеною температурою. Відтак, з метою убезпечення учасників процесу та запобігання поширенню коронавірусної інфекції суд оголосив перерву до 16 лютого.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Міжгірським районним судом Закарпатської області розглядається кримінальна справа про обвинувачення експрацівниці «Ощадбанку» С., яка, нібито зловживаючи довірою працівників та клієнтів, шляхом обману, умисно, заволоділа грошовими коштами клієнтів банку. На лаві підсудних опинилася лише одна працівниця банківської філії - колишня медсестра. Вартує уваги і той факт, що кошти з рахунку однієї з потерпілих зникли ще до прийняття обвинуваченої на роботу в «Ощадбанк».

Цікаво, що на досудовому слідстві слідчим було винесено постанови про залучення працівників суду (секретар судового засідання є рідною сестрою одного з потерпілих , а помічник – онукою іншої потерпілої) як законних представників потерпілих (всупереч нормам статті 44 КПК, оскільки самі потерпілі не визнані у встановленому законом порядку недієздатними чи обмежено дієздатними), а потім були допитані слідчим в той же день як свідки, згодом при проведенні слідчого експерименту визначені як свідки-представники потерпілої сторони.

При цьому, згідно обвинувального висновку працівники суду вже були визначені слідчим як представники потерпілих всупереч статті 58 КПК України (Потерпілого у кримінальному провадженні може представляти представник - особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником).

Власне, це і стало причиною виклику в суд слідчого поліції, який здійснював досудове розслідування. Втім, під час допиту у залі суду, останній не зміг надати вичерпні відповіді на жодне запитання адвоката Ірини Лиснички щодо процесуального статусу цих осіб, мотивуючи це тим, що йому потрібно «переглянути нотатки».

Під час допиту 9 вересня 2020 року працівники суду зазначили, що вони були допитані слідчим як свідки, а про те, що слідчий змінив їх процесуальний статус в той же день на законних представників, а потім згодом на представників потерпілих їм відомо не було.

Враховуючи такі покази свідків, адвокат Ірина Лисничка наголошувала на необхідності допиту слідчого, який не був завершений на одному з попередніх засідань.

Судом було задоволено клопотання захисниці, однак для допиту в судове засідання слідчий не з’явився. (Судом було встановлено, що оскільки в матеріалах справи немає підтвердження про отримання свідком повістки про виклик до суду, то вважає за необхідне повторно викликати його для допиту у судовому засіданні).

Проте в судові засідання, призначені на 16.12.2020 року, 12.01.2021 року, повторно викликаний свідок – слідчий Міжгірського відділу поліції не з’явився (причини неявки - робота в слідчо-оперативній групі та службова завантаженість).

Водночас, на думку сторони захисту, допит слідчого у справі є дуже важливим.

Адвокат обвинуваченої Ірина Лисничка неодноразово акцентувала увагу суду на тому, що Пам’ятка про процесуальні права і обов’язки одного з потерпілих вручена на 3 місяці раніше, ніж було внесено відомості по заяві потерпілого в ЄРДР, також є багато запитань стосовно часу і способу звернення потерпілих в поліцію, отримання пам’яток, досудового розслідування.

Більше того, в процесі розслідування справи було виділено матеріали досудового розслідування щодо скоєння кримінальних правопорушень стосовно трьох осіб (працівників банку) з матеріалів кримінального провадження:

- провідного економіста, завідувача сектору роздрібного бізнесу, яка під час судового засідання давала покази як потерпіла, в рамках цього ж провадження раніше було обвинувачено у вчиненні незаконних дій з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення. Зокрема, йдеться про вчинення злочину передбаченого ч. 1 ст. 200 Кримінального кодексу України (ККУ), а саме: Підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, електронних грошей, а так само придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ, платіжних карток або їх використання чи збут, а також неправомірний випуск або використання електронних грошей. Ухвалою Міжгірського суду дана особа (провідний економіст, завідувач сектору роздрібного бізнесу Ощадбанку) була звільнена від кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 200 ч. 1 КК України у зв’язку з передачею її на поруки трудовому колективу Міжгірського відділення ТВБВ № 10006/037 філії Закарпатського обласного управління АТ “Ощадбанк”, а кримінальне провадження щодо неї закрито.

- кримінальне провадження відносно працівниці банку щодо службового підроблення, яку раніше було допитано судом в якості свідка, було закрито постановою слідчого за відсутністю складу злочину;

- кримінальне провадження відносно працівниці банку (контролера-касира сектора касових операцій ТВБВ №10006/37 філії Закарпатського обласного управління АТ «Державний Ощадний банк України») за статтею 361 КК України щодо несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку, закрито у зв’язку із звільненням обвинуваченої від кримінальної відповідальності ,внаслідок втрати суспільної небезпеки особи. У даному кримінальному провадженні ця особа є свідком у справі.

Насамкінець зазначимо, що розгляд даної кримінально справи триває вже понад 2 роки. Обвинувальний акт щодо громадянки С. надійшов до суду 16 липня 2018 року і був призначений до підготовчого судового засідання на 23 серпня 2018 року. Втім, фактично підготовка справи до судового розгляду завершилась тільки 7 листопада 2018 року через відкладення та у зв’язку із заявленням самовідводу судді, у провадженні якого перебувала справа. В даній справі потерпілими визнано 11 осіб. Обсяг матеріалів досудового слідства становить тринадцять томів.

Ознайомитися з повними текстами судових рішень у вказаному кримінальному провадженні можна в ЄДРСР за №302/882/18.


Шахрайство в банку: до слідчого міжгірської поліції ухвалою суду застосують привід – такого ще не було

Шахрайство в банку: до слідчого міжгірської поліції ухвалою суду застосують привід – такого ще не було


2021-01-13
переглядів: 2412
джерело: Саша Клімова, "ГОЛОС КАРПАТ".

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(19):

2021-03-12 Не гикати
треба знати мистество компромісу

2021-03-12 Вася
я йду оправдовуватись.

2021-03-11 Вася
ти зглузду зіхав,ми тобі стук.стук, а ти нашу прихоть невиконуєш воняку,митя іпохорнимо.

2021-03-11 Воєнкомат
По усій Закарпатській області карантин Червона зона, ау Міжгірю Воєнкоми повестки носять по району бардак і позор

2021-01-26 Совбез
Не журіться там гроший доста є тота й Щуря не раз н...ла.Думала з своїм взяточником,що все так буде.

2021-01-25 Суд
Подати на матеріальний моральний,при неспроможності виплатити конфіскація імущества в.т.ч мож подавати суд судовиконавців куплених зароблят так що іскри бкдут летіти.

2021-01-25 Ти Кадер
Вася ти подиви на то що викладено в фейсбук як ти показуєш що треба зробити з відходами,і позиціонуєш себе від ЗЕ команди,хоть і розумієш що громадяни не зовсім дураки всеодно думаєш проскочит і я буду депутат ВР,не тут то було Вася тобі треба в очі харкати ти трепло брехливе,но нічого не зробиш наші громадяне довіряють до часу,спомни як ти бігав по району коли була люстрація непоказувався громадянам на очі ,Вася тримайся бо час короткий хіба тобі господь бог поможе.

2021-01-25 Ощадбанк
Нарід бореться,переможе тот де правда,де правда там Бог і перемога.

2021-01-24 Лозянський
Аж тепер уже точно на нашу полуумну надінут кайдани і посадят у клітку.Всьому приходить кінець.

2021-01-23 Лозянське
Ми дякуємо старостикови нашому,а нелюдам дана оцінка на виборах.

2021-01-23 Староста
Внас вселі Лозянське живе одна полоумна іде намашині коли людей бачит такнив телепат чорт вбоки щоб ніодні людині недопомогти дібратися врайон,тепер вна скоро буде ніхто яквселі.

2021-01-23 Лозянське
Ми вдячні нашому депутату в ОТГ за роботу.

2021-01-22 Лишіться
Кажут купує обув готуєся ходити посудах , добре , що заробила треба буде все віддати особисто.Три роки то час немалий находиться много по різних позивах треба буде розтягнути удовольство народ каже .

2021-01-22 Собез
Наша мама обікрала нас усіх з своїм сімейством.Зарплату їй нараховували незаконно завишену за рахунок нас більше 30-ти тисяч в місяць.А нам не доплачували.Вітцьови си пенсію призначила на основі ФІКТИВНОЇ довідки,а другі не мають пенсії,собі купила ДРУГУ Г ГРУПУ інвалідності-7 тисяч в місяць ,бо мало їй зарплати.І всьо майно нажила незаконним шляхом.Коли ся вже курва вдавит.Половину нас би скорочувала,бо щи ся не може нажерти.

2021-01-21 Позор
Феерє не викладуй роботу сесії на обговореня громаді,це позор така рбота сесії хібащо в садику може проходити як це назвати слів немає,і тот чоловік стільки обіймав посад ганьба.

2021-01-17 Собез
Ми некрадемо,то мама накрала на джіпа,каже що треба платити за роботу,асама чиплатит , в лозянському авторитет ниже плінтуса.

2021-01-17 ОТГ
Вже вам час за грати.Там давно ваше місце.

2021-01-14 Людоньки
собез ліквідовують де нас дінуть.

2021-01-13 Фидір
Ниє порядку і не буде. А із дороги вода куди має стікати. Має коло тротуарів ся спирти та робити басейн? Бог побив сісі нові дороги

свіжі новини:
(міжгір\'я)

свіжі коментарі:
(міжгір\'я)

всі коментарі

найбільше читають:
(міжгір\'я)© Сергій Росада 2013-2021, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.