Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати! ДОВІЧНО!

Церква у Верхньому Бистрому


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село верхній бистрий


Церква у Верхньому Бистрому

Дерев’яна греко- католицька церква з бароковим завершенням, поширеним у долині річки Репинки та у верхів’ї Ріки, ймовірно збудована у 18ст. Церкву спалено у 1930р.Нову церкву св. арх. Михайла. 1933. (УПЦ)
збудував майстер Петро Карпа, який разом з братами Олексою та Іваном належав до відомої міжгірської родини майстрів та будівничих, очолюваної їхнім батьком Василем.
Петро Карпа був майстром високої кваліфікації, бо на розгляд громади подав аж три власноручно виконані проекти. Допомагав йому бистрянський майстер Василь Ковбашин, а також Григір та Митер Басараби. Землю для церкви дав син В. Ковбашина Дмитро Рошко.
Церкву збудували хрещатою, п’ятизрубною, а на перехрещенні влаштовано восьмигранний барабан, увінчаний великою цибулястою банею. Дахи всіх частин церкви увінчані меншими главками. Хоч цибулясті глави незвичні для карпатського пейзажу, церква є цікавим твором дерев’яного народного будівництва.
Малювання інтер’єру виконав художник і монах Федір Форос.


Церква у Верхньому Бистрому


2019-03-05
переглядів: 2875
джерело: Андрій Книш

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(2):

2019-03-28 !!!!!!
ТА ЦИ ЧУЛИ ВИ що тоти Курінний у ДОЛИНКАХ дорогу загородив від людей. Та ще до церкви ідут де їх Богочко діне! Та сільська рада не може раду дати з тими нехарівльом!!!!!! Оби Бог дав їм самоє гіршоє покарання за дорогу

2019-03-06 вася капелан
які католики всі ми переходимо в порошенківську пуцу це українська церква яку відкрив порошенко більше небудемо молитись папі римському з його попами педофілами

свіжі новини:
(верхній бистрий)

свіжі коментарі:
(верхній бистрий)

всі коментарі

найбільше читають:
(верхній бистрий)© Сергій Росада 2013-2021, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.