З Новим Роком і Різдвом Хрестовим!

«Співаночки мої милі»


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село колочава


«Співаночки мої милі»

У Колочаві презентували фундаментальне видання – збірки коломийок на 800 сторінок «Співаночки мої милі». До книги увійшли тисячі коломийок, які були записані у селі Колочава від місцевих жителів.

Усе це багаторічний труд відомого фольклориста, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого діяча мистецтв України <b>Івана Васильовича Хланти</b>. Він неодноразово приїжджав у Колочаву з науковими експедиціями, під час яких досліджував місцевий фольклор, що надзвичайно багатий. Яскраве місце тут посідає народнопісенна творчість. Коломийки давно стали душею гірського краю. Вони у короткій, але влучній формі передають і радість, і смуток – усе, що супроводжує людей протягом життя.

«Коломийки становлять помітне явище в фольклористиці, вони примножують інтелектуальний потенціал української культури і нації. Хто не знайомиться з цими пісенними мініатюрами, не читав їх і не співає, той свідомо обкрадає свій інтелект», - вважає автор видання Іван Хланта.

Збірка «Співаночки мої милі» містить понад 800 сторінок. Солідним є наукова вступна стаття, у якій розкрито особливості народнопісенної творчості Колочави, подано відомості про визначні постаті цього села, які немало трудилися на культурній ниві, зокрема, збираючи і пропагуючи фольклор.

«Я щиро вдячний співакам, від яких записував коломийки, а також усім іншим їх шанувальникам, від яких не вдалося в той час записати, і вдячний кожному, хто буде знайомитися з цим виданням народної мудрості. Коломийки наповнені могутньою енергією, що йде з глибини віків, міцно зв’язують сьогодення з минулим і прийдешнім. Вони увібрали в себе і виявили все, що найкраще в українській душі горянина. Це голос із віків у віки», - зокрема сказав під час презентації Іван Хланта.

Окремо він проаналізував особливості колочавських коломийок, у яких передано місцевий колорит, що дає їм особливої неповторності.

Доречними стали численні фотографії, якими проілюстроване видання. Вони передають культурну атмосферу Колочави.

Привітати Івана Хланту з виходом нового видання прийшли коловчавці, місцеві письменники і співаки та люди, яким небайдужа культура. На презентацію завітали й представники національного природного парку «Синевир», з якими Іван Хланта співпрацює вже понад десять років. Вони побажали шанованому фольклористу плідної праці і нових яскравих видань.


«Співаночки мої милі»

«Співаночки мої милі»

«Співаночки мої милі»

«Співаночки мої милі»

«Співаночки мої милі»


2020-12-23
переглядів: 542
джерело: Закарпаття онлайн

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(0):

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.