Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

«Білі плями» історичної правди заповнив Станіслав Аржевітін


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село колочава


«Білі плями» історичної правди заповнив Станіслав Аржевітін

Станіслав Аржевітін – уродженець Колочави – нині відомий в Україні як політик, банкір, колишній нардеп Верховної Ради. А ще зарекомендував себе надзвичайно талановитим і продуктивним письменником.

Він – автор книжок із серії «Історія верховинського села Колочава» – «Релігія», «Шкільництво», «Шугаї», «Карпатська Україна: епоха в добі». А щойно вийшла у світ двотомна «Закарпатська Україна: викорінення Карпатської України», що певною мірою є продовженням останньої, бо теж присвячена національно-визвольним змаганням закарпатсько-українських патріотів, центрам їхньої діяльності, зокрема тим, що були на малій батьківщині автора, – в селі над Тереблею.

Свіжі фоліанти складаються з 2 100 (!) сторінок. Щоб написати їх, Станіславу Михайловичу довелося аж 10 років віддати дослідницькій роботі – потрудитися над величезною кіпою архівних матеріалів. У першому томі розповідається про діяльність основних патріотичних центрів Закарпаття, їх роль в українському державотворенні, зокрема народження КУ і побудови незалежної Української держави на всіх етнічних землях. У другому висвітлюється оперативно-агентурна робота органів НКВС-МДБ-КДБ і МВС у краї, як мовить автор, з «викорчування» проявів боротьби за національну суверенну ідею, достовірно подано нелегку долю активістів. «Я наважився вперше сформувати список тих учасників національно-визвольного руху на Закарпатті, які протягом усього свого життя не зрадили самостійницькій ідеї, не зламалися перед викликами і не стали співпрацювати з тоталітарною радянською владою», – коментує сам автор, член Національної спілки письменників України С. Аржевітін.2020-07-12
переглядів: 528
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(1):

2020-07-20 бабчик
цей вонячий жид нехай поверне вкрадені ним землі в Колочаві, і нехай офіційно оформить людей які в нього працюють за бесцін і нехай заплатить за них налоги

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.