Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

«Білі плями» історичної правди заповнив Станіслав Аржевітін


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село колочава


«Білі плями» історичної правди заповнив Станіслав Аржевітін

Станіслав Аржевітін – уродженець Колочави – нині відомий в Україні як політик, банкір, колишній нардеп Верховної Ради. А ще зарекомендував себе надзвичайно талановитим і продуктивним письменником.

Він – автор книжок із серії «Історія верховинського села Колочава» – «Релігія», «Шкільництво», «Шугаї», «Карпатська Україна: епоха в добі». А щойно вийшла у світ двотомна «Закарпатська Україна: викорінення Карпатської України», що певною мірою є продовженням останньої, бо теж присвячена національно-визвольним змаганням закарпатсько-українських патріотів, центрам їхньої діяльності, зокрема тим, що були на малій батьківщині автора, – в селі над Тереблею.

Свіжі фоліанти складаються з 2 100 (!) сторінок. Щоб написати їх, Станіславу Михайловичу довелося аж 10 років віддати дослідницькій роботі – потрудитися над величезною кіпою архівних матеріалів. У першому томі розповідається про діяльність основних патріотичних центрів Закарпаття, їх роль в українському державотворенні, зокрема народження КУ і побудови незалежної Української держави на всіх етнічних землях. У другому висвітлюється оперативно-агентурна робота органів НКВС-МДБ-КДБ і МВС у краї, як мовить автор, з «викорчування» проявів боротьби за національну суверенну ідею, достовірно подано нелегку долю активістів. «Я наважився вперше сформувати список тих учасників національно-визвольного руху на Закарпатті, які протягом усього свого життя не зрадили самостійницькій ідеї, не зламалися перед викликами і не стали співпрацювати з тоталітарною радянською владою», – коментує сам автор, член Національної спілки письменників України С. Аржевітін.2020-07-12
переглядів: 927
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(5):

2020-10-26 Кореш
Нахуст кореш кажу тобі іди нахуст ха ха ха.

2020-10-26 Оля
Ніт

2020-10-25 Кореш
А у тебе усьо оформлено? І за хижов тоже?

2020-10-23 Депутат Колочавської сільради
Грядуть вибори до КолочавськоїОТГ.ДО ВЛАДИ БУЛЬДОЗЕРАМИ ПРУТЬСЯ рижа корупційна нечисть.А знаєте колочавці хто підтримує цю гниду це гузицьолизники марковичі,директори шкіл (крім кия михайла),курви з садиків,яким Худиниць організував за наші гроші екскурсії по монастирям та Буковелям екскурсії.А ми хочемо віддати свій голос за Митаря.ДЕ ВІН ВЗЯВ ЧИ ЗАРОБИВ ОДЕН МИЛИЙОН 200 ТИСЯЧ ЗА РІК? ЧОМУ НЕ ЗАДЕКЛАРУВАВ З СМОЛОВИМ КІНДОШОМ приватизовані землі Томиша,та полонини гропа,красна,квасів верх.Ще не пройшли вибори,а вун у марковича івана вже ділит посади.Такого у колочаві не било від коли існує світ.Ось што зробив худинець за 10 году для колочавців.Отож дорогі жителі верхної і нижної колочави закликаю вас від щирого серця приходіт на вибори і обирайте голів і депутатів тих ,які ще не ьули при владі може серед них найдутся справжні керівники і булут працювати не на себе,а на простих колочавцю.

2020-07-20 бабчик
цей вонячий жид нехай поверне вкрадені ним землі в Колочаві, і нехай офіційно оформить людей які в нього працюють за бесцін і нехай заплатить за них налоги

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.