Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

Новорічна презентація книжки колочавського пісняра


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село колочава


Новорічна презентація книжки колочавського пісняра

Туристичне мальовниче село Колочава славне ще й своїми обдарованими музиченьками. З-поміж них особлива постать – 60-річний Іван Штаєр. Недарма кажуть, що такі, як він, із пелюшок починають виспівувати.

Талант від Бога підтвердив, навчаючись у Хустському культосвітньому училищі на режисерському відділенні, де водночас грав у місцевому народному театрі. Спочатку працював у Сокирниці директором сільського Будинку культури, відтак була строкова служба у внутрішніх військах у м. Архангельськ. І тут не обійшлося без мистецтва – став учасником ансамблю пісні і танцю «Горизонт». Після демобілізації повернувся в рідний осідок над річкою Теребля, на тутешньому потужному заводі технологічного обладнання як художній керівник заснував популярний ВІА «Трембіта», а коли підприємство закрили, при СБК створив не менш відомий дівочий вокально-інструментальний ансамбль «Край», організував виступи троїстих музик, відтворюючи дух старовинної народної творчості. Без сцени Іван Васильович себе не уявляє – виступає й у складі районного фольклорного ансамблю при Міжгірському РБК, гастролі якого пролягають навіть за кордон. До всього зарекомендував себе здібним актором, виконуючи головну роль у фільмі «Колочавські повстанці», знятому кіностудією ім. О. Довженка.

Ще й складає тексти до музичних творів! У його доробку десятки авторських пісень на різну тематику. Вони вийшли у двох книжках – за фінансового сприяння відомого земляка, а нині киянина, екснардепа ВР України двох скликань Станіслава Аржевітіна. У 2012-му побачила світ «Іван Штаєр – пісняр верховинського краю», а зараз – «Музика, що йде від душі». В ній поміщено й ноти, за музоформлення автор висловлює вдячність директору ДМШ в Міжгір’ї Юрію Біланинцю, передмову та післямову написала поетеса Віра Фесенко, цікаві кольорові світлини – з власного фотоархіву. Є тут коломийки-колискові, соціально-побутові й жартівливі, про УПА, навіть записані співанки від В. Дербака, в якого сільська кличка Мікан. Особливо зворушують патріотичні мелодії «Ми сини України», «Марш воїнів УПА», «Моя Україна». А ще у збірці – пісні про Колочаву, що утвердилися вже її гімном, родину, бокорашів, нова коляда тощо. Зворушує до сліз «Спомин про Афганістан» – його виконує на гітарі, хоча вміє грати також на баяні та інших інструментах. До речі, на знак вдячності колишні воїни-інтернаціоналісти удостоїли Івана Штаєра пам’ятної медалі.

Презентація книжки відбулася в Колочаві у приватному скансені «Старе село» на самий Новий рік і увінчалася імпровізованим театральним дійством. Роль Діда Мороза, до речі, виконував Станіслав Аржевітін, якому автор за спонсорську підтримку висловив сердечну подяку. Персонажів було багацько, їхні сцени своїми колядницькими голосами прикрасили брати Іван та Микола Марковичі.2020-01-18
переглядів: 2291
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(11):

2020-02-07 школа
Тото лабішка павловича обслуговує в машині лябов у вас чи що

2020-02-07 кий
Но і соска у тебе юрка

2020-02-05 юра
Тяженько тобі павлович тепер лінія стоїт неможеж воду спиздити з оленою та продати

2020-02-01 АБС
Хланто найди собі молодицю а не сосися з бабов Оленов Негря

2020-01-31 вівас
Юрій Павлович що ти нині робив з оленов в грабовці вікна зауривайте хоть

2020-01-22 мішо
Сука хланта роздав землю арджевітіну а селянам немає що дати

2020-01-20 Бабчик
противна жидівська морда всі землі в коловчаві вкрав паскудний аржевітін

2020-01-20 Не дав
Лаба діточкам подарки

2020-01-19 мішо кий
а яке відношення має цей вонячий жид аржевітін до цього знову піариться чи дав діточкам в садику якісь конфети на миколая за те що вкрав всі землі в колочаві ??

2020-01-19 Чому
Чому м. Лабі як депутат у і лаби не видко в районі, не дав діточкам даже податки, зажав, із 100 кусків депутатської зарплати

2020-01-19 бурдишин
Я нюх ваш топтав лише вонячі і тупорилі верховинці. Я риволуцію робив, обим міг доста рубати й красти хащу. То й для вас усіх добре, бо ходите по лисому, а не продираєтеся через гущаки.так що дихайте в свої дві поросячі дірки і мовчіть. А я ще не один міліонер вкраду, й буду головою або заступником пилипця. В мене добра вчителька красти баба йуля, она має віли на міліони доларів, а я ще лиш 2 Квартири, но я молода до ий політик і в мене ще всьо впереді

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.