Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!
Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

Давні традиції весілля відтворили на фестивалі "Закарпатська свальба"


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село колочава


Давні традиції весілля відтворили на фестивалі

У неділю, 23 вересня відбувся третій колоритний фестиваль "Закарпатська свальба".

Започатковане у 2016 році дійство сьогодні має вигляд справжнього реаліті шоу, зі справжніми героями з життя, які вирішили поєднати свої долі подружнім життям.

Цьогорічні герої свята – наречений Васил з Німецької Мокрої та молода Віталія з Колочави, познайомились на полонині, збираючи яфини. І вже буквально за місяць у них відбудеться справжнє традиційне весілля. Цьогорічний фестиваль - репетиція, яка принесла купу емоцій та вражень на все життя. Свято проходило у кількох локаціях і мало на меті відтворити давні традиції весілля, яке колись гуляли в цих селах.

Тож з самого ранку в Німецькій Мокрій, на подвірї нареченого жінки куховарили, дівчата прикрашали хату, чоловіки розставляли столи тощо. Роль свадьбашів виконували працівники відділу культури Тячівської РДА - начальник Василь Гудак та в.о. директора методичного центру Олеся Сасин.

Також чимало старовинних експонатів привезли з собою працівники сільських клубів та бібліотек, музеїв району. Тож гості свята мали змогу оглянути старовинні речі та принути в атмосферу сторічної давності. Не обійшлося і без курагову, який прикрасили дружки перед весіллям.

А згодом прийшли і поважні гості зі сторони нариченої. Роль "почесного свата" виконав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Серед "почесних гостей" свята зі сторони нареченого - голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук та перший заступник Михайло Полажинець, керівник апарату Богдан Макусій, голова районної ради Іван Фабрицій, депутат Закарпатської обласної ради Валерій Мурга, депутати Тячівської районної ради - Володимир Куцин та Іван Руснак, голови сіл: Німецької Мокрої - Анатолій Барна, Лопухова - Іван Фабрицій, Усть-Чорної - Петро Костяк, Новоселиці - Іван Гасинець та ін.

У садибі нареченого відбулася традиційна гостина з обрядами, які продемонстрували працівники культури у супроводі троїстих музик Шіманів та Гудаків, зведеного ансамбль аматорів мистецтва Дубівської долини. Керував дійством староста Іван Проца з с.Тернова, розважали гостей - вокальні ансамблі сіл: Новобарово (кер. Валентина Лар), Углі (кер.Олена Немеш), Новоселиці (кер.Галина Кушілко), а також ансамблі "Буштинські газдині" ( кер.Натілія Орос) та "Тисяночка" (Олена Вейгеш), які також представляли Тячівщину на головній сцені в Колочаві.

Після цього молодий з старшою дружкою, дружбами та гостями посідали в весільний «кортеж» та рушили в сусіднє село Колочава, де і відбулося основне святкування. Дорогою на перевалі Прислуп традиційно відбулося театралізоване дійство із відтворенням автентики історичних епох – від Австро-Угорщини до радянської доби. Зупинились всі разом на межі Тячівського і Міжгірського району, де за традицією відбулася ще одне частування, після чого дійство перенеслось у Колочаву.

Відтак на території музейного комплексу “Старе село” пройшла основна частина фестивалю — відкриття свята, яке здійснив почесний сват Геннадій Москаль, викуп нареченої, гостина у садибі молодої, весільний танець на гунях, танець молодої тощо. Також на сцену було запрошено подружні пари, які брали участь у попередніх фестивалях: у першої вже народилася донька, друга - чекає на поповнення. Всім їм було вручено подарунки від влади.


Давні традиції весілля відтворили на фестивалі

Давні традиції весілля відтворили на фестивалі

Давні традиції весілля відтворили на фестивалі

Давні традиції весілля відтворили на фестивалі

Давні традиції весілля відтворили на фестивалі


2018-09-24
переглядів: 1741
джерело: ТячівськаРДА

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(11):

2018-10-04 14
жовтня всі на Киів , утнас тоже поідут.

2018-10-01 Мвс
Всіх брати і у тюрму

2018-09-30 Іван Іванович
Едвард пінзура петух

2018-09-30 Правда
Курваторія.я тебе так боюсь як кіт лою.ти немоя кохана.ти шлюзами кончена.

2018-09-30 Іван Іванович
Я тебе підарасе едварде пінзура убю ти будеш здихати як пес ти голубий ти обідив мою КОХАНУ ЖІНКУ ти підарас сосати будеш

2018-09-30 Хто
Усі бандити у нас барани і шапку не можуть зняти бидло

2018-09-27 Правда
Конченасука

2018-09-26 Упа
Бандити пістяні ходять похорон міжгірським бандитам

2018-09-26 Йуля
ти мозги свої пропив, дебіле писако

2018-09-26 аржевітін
чому ви румуни тячівські перекриваєте дороги що їх не ремонтують адже ваші гроші з доріг пропив гена фестивальщик із другими уродами на свальбі

2018-09-25 Я
Міжгірці всі подивіться у ютубі ПЯНАЯ ТВАРЬ НА ВСТРЕЧКЕ то міжгірський блатний Рущак м він подивіться добре на відео видно пістяний то означає у кримінальних кругах що він сама нища каста

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.