Володимир Зеленський: Прийде весна, будемо саджати!

Так просто робити добро...


міжгірський район
(всі новини)

карта сайту

Погода

Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.

Hosting Ukraine

село колочава


Так просто робити добро...

День Святого Миколая Чудотворця – споконвічно було найбільш улюбленим святом українських дітлахів, адже подарунок зранку в чоботях сподівався знайти кожний.
Цього року приємний сюрприз очікував на учнів 1-4 класів Мерешорського навчально-виховного комплексу, що у селі Колочава. Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова зібрав кошти та закупив тридцять подарунків для колочавських школярів.
«Влітку на колочавській базі університету проходила «Школа молодого менеджера», - розповідає директор Інституту управління, економіки та освіти НПУ ім. М.П.Драгоманова Володимир Бех. – Наші студенти не лише навчалися, але й знайомилися з місцевими туристичними родзинками - відвідали Синевирський парк, Центр реабілітації бурого ведмедя, озеро Синевир, колочавські музеї. Вражені гостинністю місцевих жителів і вдячні за теплий прийом, студенти 2-го курсу спеціальності «Менеджмент організацій» вирішили купити колочавським дітям подарунки на Миколая. За допомогою студентського самоврядування, були зібрані в інституті кошти та куплені гостинці».
Вручали цінні пакунки малечі директор Національного природного парку «Синевир» Микола Дербак, голова села Колочава Василь Худинець та директор Науково-навчального центру «Синевир» НПУ ім.М.П.Драгоманова Анатолій Дербак.
«Керівництво та викладачі НПУ ім. М.П.Драгоманова дуже задоволені нашими студентами, яких там на сьогодні навчається 47. Співпраця із київським вишом дає багато хороших можливостей для жителів Тереблянської долини. Тому бажаю і вам вчитися добре, рости здоровими та лише радувати батьків», – привітав мерешорських школярів директор НПП «Синевир» Микола Дербак.
«Нарощування присутності університету в регіоні та допомога місцевим школам– два основні напрямки діяльності нашого вузу в регіоні, - розповідає ректор НПУ ім.М.П.Драгоманова ВікторАндрущенко. - Турбота про дитину – це вклад у той людський капітал, який зрештою є основним в перетворенні світу, збагаченні і звеличенні нашої держави. Університет із Мерешорською школою домовилися підписати угоду про співпрацю. Насамперед, ми їм дамо інтерактивну дошку, літературу, інші засоби електронного навчання. Так, нині важко, нестача коштів, суперечності на рівні державних і міждержавних структур, але дитина - вона ж одна і дитинство в неї одно, і воно ніколи не повернеться».
«Від імені школярів, вчителів та батьківського колективу, щиро дякуємо вам за цінні подарунки. Сподіваємося, контакти із драгоманівським університетом лише міцнішатимуть і дадуть добрі плоди задля розвитку майбутнього покоління»,- наголосила директор Мерешорського НВК Ганна Ігнатишин .
Та найбільше вдячні за подарунки були самі діти, які з радісними очима взялися одразу ж розпаковувати київські гостинці.
Ректор Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Віктор Петрович Андрущенко розповів про плани роботи вузу на території НПП «Синевир»
Започаткована кілька років тому співпраця між Національним природним парком «Синевир» та Національним педагогічним університетом ім.М.П.Драгоманова перетворилася у потужний союз двох державних організацій, які спільними зусиллями роблять все можливе задля популяризації та розвитку Тереблянської долини. Ректор Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Віктор Андрущенко, який нещодавно перебував із робочим візитом у національному парку, розповів про майбутні плани університету щодо роботи у регіоні.
– Вікторе Петровичу, влітку 2011 року університет розпочав будівництво у Колочаві Науково-навчального центру «Синевир». Неозброєним оком видно, що центр активно розвивається, а численні студенти вузу щоліта успішно проходять тут практику. Які ваші плани на майбутнє щодо розвитку навчальної бази?
– Карпатський регіон – один з найпривабливіших і мальовничих куточків нашої держави. На жаль, історично склалося так, що він залишається практично неосвоєним, за винятком деяких вкраплень, що робилися в минулі часи. За останнє двадцятиріччя держава, по суті, нічого для цього регіону не зробила і тим самим збіднила населення не лише району, але цілої країни. Адже тут можна людей лікувати, оздоровлювати, будувати бази відпочину та багато-багато іншого. І державні структури мали б цим займатися. Для НПУ ім. М.П.Драгоманова основний суб’єкт діяльності - це студенти, і унікальні особливості цього краю ми вирішили використовувати для студентської практики - ботанічної, зоологічної, туристичної, географічної,екологічної , а наступного року плануємо залучити ще журналістів та істориків. Цей край багатий історією, тут діяли різні патріотичні рухи, які возвеличували та захищали Україну від нападників.Особливо це актуалізується у наші дні, коли на сході України йде війна проти української держави. Тому приклади захисту батьківщини актуальні у всі часи і потребують детального вивчення.
Науково-навчальний центр «Синевир» був створений завдяки зусиллям різних людей – представників міносвіти,керівництва вузу,викладачів, студентів, місцевого керівницва, національного парку тощо, яким ми дуже вдячні за допомогу. Особлива подяка директору НПП «Синевир» Миколі Дербаку. Угода з національним парком, яка носить рамковий характер, дозволяє тут реалізовувати різні цікаві програми. Особливо це важливо для науковців, які можуть тут у неформальних умовах працювати, вивчати певну проблематику і відпочивати водночас. Головне - тут проходить практику молодь, яка безпосередньо доторкується до природи, яка, провівши тут кілька тижнів, не лише навчається, але й виховує екологічну свідомість, екологічне мислення, культуру поведінки на природі та інше.
Відтак, наша навчальна база повинна розвиватися і буде розвиватися. У майбутньому плануємо приймати 200 студентів щомісяця, зараз практично вийшли на рівень – 80 студентів.
– Університет активно співпрацює зі школами нашого регіону – робить подарунки у вигляді підручників, спортивного інвентарю, солодощів, студенти зустрічаються із учнями, вчителями, проводяться різні спільні заходи. Що ще плануєте робити у цьому напрямі?
– Нарощування присутності університету в регіоні та допомога місцевим школам, практична робота з учнями – два основні напрямки діяльності вузу в краї. Після того, як у Колочаві був організований центр дистанційного навчання учнів, 47 дітей з Тереблянської долини на сьогодні є студентами нашого університету. Тому у майбутньому ми плануємо організувати у Колочаві та прилеглих селах центри довузівської підготовки сільських школярів.
Я завжди і всюди говорю, що сільські діти надзвичайно талановиті, і це обумовлено, напевно, нестачею засобів для навчання та культурного проведення дозвілля. Міські діти живуть на всьому готовому. Сільська дитина живе на природі і вона створює своє середовище сама, вона трудиться і виховує у собі волю, яка дає можливість працювати над собою. Тому сільські діти в університеті значно швидше опановують курси, дисципліновані і відповідальні. Це на перших курсах вони відстають від міських, а потім - значно випереджають їх. Діти, які відчувають, що про них дбають і підтримують, потім із вдячністю працюватимуть на благо країни.
Я багато проїздив міст і сіл в Україні, а також закордоном, в Америці, Азії, але такої підтримки і турботи про дітей, яку виявляють ваш сільський голова, директор парку, місцеве керівництво я не зустрічав. Це я хотів би окремо відзначити. Турбота про дитину – це вклад у той людський капітал, який зрештою основний для перетворення світу, збагачення і звеличення нашої держави. Тому якщо ми знехтуємо цей капітал, то нічого не буде доброго. Це ж наші діти ростуть, і для них ми маємо робити все, що від нас залежить.
З Мерешорською школою у Колочаві ми домовилися підписати угоду про співпрацю, дамо їй літературу, насамперед, ми їм дамо інтерактивну дошку, інші засоби електронного навчання.
Є у нас досить хороша практиках в Лубнах - там працює університетський відпочинковий комплекс. Ми беремо діток – сиріт, напівсиріт і вчимо їх комп’ютерної грамотності, англійської мови, коректуємо фізичний розвиток. В університеті є серйозні методики, які дозволяють виправити сколіоз чи інші фізичні хвороби та вади. Подібну практику роботи з дітьми хочемо організувати і на території національного парку.
- Між НПУ ім. М.П.Драгоманова та НПП «Синевир» склалася тісна співпраця. Які спільні проекти плануєте в майбутньому?
– Національний природний парк «Синевир» - це дуже хороша структура, яка сама по собі є надзвичайно потужною і реалізовує різні програми еколого - освітнього та природоохоронного характеру. Але коли ми пов’яжемо їх з нашими науковими напрацюваннями, то вона збільшиться у кілька разів . У червні ми спільно проведемо конференцію, проводитимемо наукові дослідження і будемо допомагати один одному.
Ми подали проект «Зелений університет» і через міжнародні фонди можемо отримати серйозні кошти. Якщо все вдасться, то побудуємо тут серйозний навчально - виробничий комплекс, де будуть виконуватися різні навчальні програми, молодь інтелектуально збагачуватиметься. Край у вас надзвичайно багатющий і його треба розвивати.
Розмовляла Марія Шетеля, фахівець із взаємодії з громадськістю та пресою НПП «Синевир»


Так просто робити добро...

Так просто робити добро...

Так просто робити добро...

Так просто робити добро...

Так просто робити добро...


2014-12-24
переглядів: 4335
джерело: Василь Ігнатишин

ДОДАТИ КОМЕНТАР (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:


коментарі(18):

2016-04-07 ЧИСТА ПРАВДА
ПОДИВІТЬСЯ САМІ НА СЕБЕ, БО КОЛИ Б ВИ БУЛИ ПРИ ВЛАДІ БУДЬ-ХТО ІЗ ВАС , ТО ВИ Б ТЕЖ ТЕ САМЕ РОБИЛИ - ЗБАГАЧУВАЛИ СВІЙ ГАМАНЕЦЬ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ ,БО НАШ МЕНТАЛІТЕТ ТАКИЙ І ЙОГО НЕ ПОМІНЯТИ(((((

2015-01-09 нпп
про нуш майже написав пяний вухатий!

2015-01-04 Колочава
ви дебіли ніколи нікому не завидуйте, а зробіть стільки хороших справ, і тоді чешіть своїми немитими писляками вівчарі .

2015-01-04 синевир
Не піарьте злодія дербака м.ю., який все обікпав. що за зарплату з таким самим братом ментом розжились, повішеники.

2015-01-01 Колочава
хто полізе дауни на Дербака М Ю , тому уроди забеме нуж у печунку, так што попроюуйте !

2015-01-01 ТОЛСТОЛОБУ
ГОТУЙСЯ

2015-01-01 Народна-Рада
Чекайте гості!!!!!!!!!!! Народна-Рада і до Вас прийде нелюди!!!!!!!!!!!

2015-01-01 нпп
се му син написав?што найкращий на весь район!

2014-12-30 синевир
директор НПП Синевир, один з найкращих керівників в Міжгірському районі, так тримати, Миколо Юріевичу, не звертайте увагу на тих дебілів, що пишуть всяку єрунду, вони від заздрості незнають, що роблять. Весь Міжгірський район ВАС підтримує .

2014-12-29 Хаща
Злодія Миколу Дербака в тюрьму

2014-12-26 сала хероям
ужесьте свиснули Дербаку в гузицю, дауни вонячі) ваша революція в п...ді) гггг)

2014-12-25 нпп
туй самі лизуни...дербакові!похвалиня язичку!

2014-12-25 Студенти Драгоманова
МИКОЛА ЮРІЕВИЧ ДЕРБАК, і наш ректор ВІКТОР ПЕТРОВИЧ АНДРУЩЕНКО СУПЕР КЕРІВНИКИ , наш багатотисячний колектив Драгоманівської родини (а це більше 70 тисяч)працівників і студентів університету підтримують даних керівників, ЧЕСТЬ І ХВАЛА ДАНИМ КЕРІВНИКАМ , Всі беріть приклад з них і розвивайте нашу УКРАЇНУ .

2014-12-25 777
як регіонала Дербака ненавиджу як господарник він молодець за нього говорять всі жителі хороші слова

2014-12-25 Київ
Так тримати Миколо Юріевичу, не звертайте на тих хворих людей, що пишуть дурницю, це вони довели парк до банкрутства, а Ви його зробили одним з найкращих в Україні, Ваші добрі справи ми бачимо , адже часто приїзжаемо на відпочинок в Закарпаття, і аш душа радуеться, коли бачиш процвітання даного парку, а Ви знаете що в нас в Україні багато іще є поганих людей які за своє життя нічого хорошого не зробили тільки паплюжили людей які роблять хороші справи. Щастя і успіхів Вам у Вашій нелегкій роботі ми з ВАМИ !!! МОЛОДЕЦЬ МИКОЛА ЮРІЕВИЧ !!!!!!!!!

2014-12-25 синевирцю
видно що за все життя ти нічого корисного для суспільства незробив і незробиш за людину говорять його справи хто робить для себе зробить для людей

2014-12-25 синевир
не піарьте людину яка весь парк продала, всі ліси зрубала. хто не прголосував за януковича тоо микола повішеник з братом ментом з роботи знімав. таких скотів знімати з роботи треба. подивіться як розбудував собі маєтки.А ви ходите і пешете про медведів, його б як медведів на рік у клітку. потрібно знати правду.

2014-12-24 Міжгіря
молодці Драгоманівці з національним парком Синевир, хоч ці керівники щось роблять для нашого Міжгірського району, беріть ви всі приклад з них і розвивайте наш район так як це робить НПП Синевир і університет Драгоманова Честь і хвала директору НПП СИНЕВИР Дербаку М Ю , та ректору університету Драгоманова Андрущенко В П .

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2020, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.