Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

Безвіз і війна


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


все закарпаттяПонти, звичайно, нині недоречні. Нап’єшся, бува, з горя, а то бува і сам не знаєш з чого. Приїдеш з фронту, а тута в Києві – Европа. Ну, се десь так, як за часів Майдану. Там був на Майдані – люд, а метрів триста на Бессарабці – шваль. І всі тоді вживалися в одному. Люд і шваль. Потроху зжилися: люд і шваль. Ось так і формується сучукрсуспільство. Раніше, в лихі дев’яності, я сей конгломерат вважав – укрзагалом Тоді і гадки я не мав, що з укрзалагу вичиниться сучукрсуспільство. Десь відчував, що від кацапів ми відокремимось, але не так одразу.

Той, хто буває на фронті з кацапами, неодмінно порівнює нинішню Україну з США та Канадою, які свого часу попри все перерізали пуповину з Англією. Нині на російсько-українському фронті вельми мало зустрінеш моїх земляків-«западенців». В окопах перебувають переважно східняки, а то й етнічні «кацапурки». Диву дивуєшся, що «бандерівці», яких за часів совка Москва вважала найлютішими ворогами, нині вникають окопів з кацапами. Й се є – правда! «Западенці» туляться до безвізу.

То вам підтвердять як в окопах, так і пильні державницькі щурі в українському [офіційному] запіллі. Се, на превеликий жаль, приховується до пори до часу, а таки вигулькне тая ґуля на носі… Як свого часу офіційний Київ віддав і Крим, і Донбас братам нашим «старшим». Та мова про інше.

Чому ті, що не здаються, – нині спиваються! Ось де заковика. Хлопці, які повертаються з фронту, в запіллі не мають елементарної поваги. Уродженці середньої, східної та південної України, які нині захищають Соборну неньку, мене не раз дозолять запитанням: «Оросе, а твоїх земляків з нами катма. Один-два». – «Катма, – кажу, – але ж я з вами». – «Сього мало – чую у відповідь».

Що тут скажеш. Безвіз заполонив Закарпаття від краю до краю. Вже й пачкарські цігаретлики у краї не в моді. Попер народ із ташками навпрошки в Европу.

А я собі нап’юся та й плачу: «Хто сих калік з окопів притулить до серця. Вони ж то не винні, що не з Закарпаття». І не православні, і не уніати. Просто – українці.

Слава Ісусу Христу.2017-06-19
переглядів: 778
джерело: Ярослав Орос

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2017-06-19 орос
ідіть біднота і захищайте бізнес олігархів порошенка яценюка авакова та інших а їхні синки нехай на кіпрі задниці гріють

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.