Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

На фестивалі "Ріплянка-2015" гості брали участь у майстер-класах із ткацтва та ковальства і споглядали театралізовані дійства (ФОТО)


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село колочаваУчора, 21 червня, в селі Колочава у музейному комплексі “Старе село” відбувся фестиваль “Ріплянка – 2015”. До слова, ріплянка – це традиційна дуже смачна, корисна й поживна страва на Міжгірщині з картоплі і кукурядзяного борошна.

Цей фестиваль один із багатьох, що проводиться там уже кілька років поспіль. Він здобув популярність як серед краян, так і за кордоном. Як і багато інших, він був започаткований відомим добродієм краю Станіславом Аржевітіним, з іменем якого пов’язано багато гарних справ на користь і славу Закарпаття та України.

Програма цьогоріч була досить насиченою і колоритною. Гості фестивалю взяли участь у майстер-класах із ткацтва, ковальства, вівчарства тощо. Таємницями свого ремесла ділилися Іван Мацола, Олена Бігунець, Ляля Шпілька та інші учасники.

На території музею відбувалися також театралізовані дійства, які ілюстрували багату й драматичну історію Колочави. Був там і останній опришок Микола Шугай, який донині живе в легендах і переказах односельчан, були учасники української повстанської армії і кадебісти. Не обійшлося й без колоритних євреїв, яких за часів Чеської Республіки в селі було немало. Наповнена символічним змістом сценка “Примирення” за участі Михайла Делегана у ролі президента Путіна. Мізансцени, зіграні самодіяльними акторами, викликали цікавість і щире захоплення глядачів.

Похизувалися своєю хоробрістю, силою і спритністю учасники конкурсу “Колочавські бокораші”, а газдині мали нагоду продемонструвати своє вміння смачно готувати традиційні карпатські страви, позмагатися на конкурсі “Колочавський ріпляник”. На завершення фестивалю були визначені й нагороджені переможці. У рамках культурно-мистецької акції відбувся також збір благодійних внесків, які будуть перераховані на потреби української армії.

Шанувальники народних ремесел мали можливість придбати гарні сувеніри.

Фестиваль пробуджує у нас цікавість до історії, розширює крогозір, збагачує духовно. А ще, що важливо, допомагає відволіктись від повсякденних проблем, розслабитись й отримати задоволення.

2015-06-22
переглядів: 3467
джерело: Володимир Мишанич

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(10):

2015-11-14 свій
Він міканови держит на другий гід коли бде ріплянка за отсос подаритму тот взяточник бде гущицю возити без пинсіі

2015-08-21 1111
Люди не позортесь усякими дурними коментарями

2015-06-30 тоній криволабий
під ніком колочава підписуеться буіший голова села Хланта Юрій Павлович який за бутилку водки продав Аржевітіну всі землі в Колочаві

2015-06-30 ))
Ха Ха)) Це ж треба бути таким ідіотом щоб таке писати))

2015-06-30 КОЛОЧАВА ДЛЯ ЛЕДНЕЯ
ТИ НЕМИТИЙКОРЧЕ ЛЕДНЕЮ, ТИ ВСІХ ПАПЛЮЖИШ СВИНЬО. ГРОШИ ТИ МАЛО, У ЖЕСЬ ДО ЦЕРКВИ СЬ СЯ ЗАБИВ, АБИ КРАСТИ, ГОЛОВА ДВАДЦЯТКИ. ЯК ТЕБЕ СКОТИНО НОСИТЬ ПО ЦЬОМУ СВІТІ. А ВІД АРЖЕВІТІНА ЗАБИЙ ПЕРСТИ У ГУЗИЦЮ СВИНЬО.

2015-06-29 Шмулига В В
сись жидище Аржевітін і мене тоже обдурив вучарь

2015-06-29 Ляля Сюгайка
сись злодій жидуський Аржевітін знову нас обдурив забрав у нас гроші казав што збирать на войну а вун привласнив собі іуда немита бетеера запрятав тоже і нехоче його дати на войну

2015-06-28 Петро Колочавський
Банда Марковичу з колочави думаут што вни майрозумні . бо в них братсраним головов у районі

2015-06-23 Шмулига В В
а скільки еврей Аржевітін заробив грошей на цьому своєму піару ::

2015-06-22 Колочавці
а де цей іуда жидівський Аржевітін сховав свого бетеера чому його невіддасть в АТО ????

ДОДАТИ ОБ'ЄКТ

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.