Відпочинок на пасіці. Солодкий сон на вуликах

Міжгірщина взяла участь у обласному конкурсі під назвою “10 цінностей Закарпаття туристичного”


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


селище міжгір'яІ не безуспішно.Верховинський край двічі відзначено в номінації “Культурна цінність” за проведення на високому рівні обласного свята проводів отар на полонини та фестивалю“На Синевир трембіти кличуть.

Водночас три визнання здобуто в номінації “Природна цінність”. Заслужений авторитет району насамперед принесла перлина Карпат – славнозвісне Синевирське озеро, розташоване на висоті 989 м над рівнем моря, утворившись на 7-гектарній площі в післяльодовиковий період. Як і його двійник – Дике озеро, теж високогірне, що знаходиться неподалік – на схилі гори Гропа. Воно явно поступається Морському Оку як в території, займаючи лише гектар, так і глибині – 4 м на противагу 22 м. Теж має острівок, але набагато унікальніший – на плаву, з рослинним покровом, що асоціюється з тундровою флорою. З-поміж відзначених і пилипецький водопад Шипіт 14 м висоти з численними каскадами на північних схилах Боржавських полонин. До речі, шумливий Шипіт цьогоріч потрапив у список ТОП-10 надзвичайних водопадів України.

У наступних конкурсах-оглядах, варто сподіватися, до списку вартісних природних об’єктів потрапить і гейзер у с. Вучкове. Тим паче, що біля природного фонтану, який періодично пульсує срібним водограєм з-під землі, вдало започатковано проведення фестивалю “Смак меду”. Не кажучи, що й здогадаються про “зеленого довгожителя” у Міжгір’ї – дуба. Напевно, вже пора констатувати, що листяному патріарху “стукнуло” 600 років, а не пів тисячоліття, як з радянських часів регулярно кажуть.2016-11-03
переглядів: 1015
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(0):

ДОДАТИ ОБ'ЄКТ

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.