До Нового року залишилось: 225 днів 21 годин 38 хвилин

Помер найстарший екс-керівник Закарпаття


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село розтока18 червня на 92-у році життя відійшов у вічність Юрій Ільницький, який впродовж 1962-1980 років очолював Закарпатську область.

Сучасники Ю.Ільницького називають цей період «епохою в історії Закарпаття», а його самого «знаковою постаттю» та пов’язують діяльність з відстоюванням інтересів області перед союзним центром. Зокрема, у цей час на Закарпатті було різко зменшено вирубку лісів і збільшено площу нових насаджень, місцевих селян-радгоспників єдиних (!) в СРСР не позбавили присадибних ділянок, у містах і селищах області масово відкривали філії крупних підприємств ВПК, що давало роботу тисячам закарпатців.

Після аварії на ЧАЕС суспільство довідалося, що у 70-і роки минулого століття уряд мав намір збудувати атомні станції і на Закарпатті, однак завдяки чіткій позиції керівництва області від цих планів довелося відмовитися. Будучи на пенсії Ю.Ільницький видав мемуари «Спогади: з прожитого та пережитого» у яких детально розповів про цей період історії Закарпаття.

Відомий науковець та управлінець В.Приходько так відгукнувся на смерть багатолітнього керманича Закарпаття: «Покинула цей світ людина, яка символізувала цілу епоху (60-70 рр.) у соціально-економічному розвитку Закарпаття. У цю добу визрів він сам, як гарна і скромна людина, патріот своєї землі, керівник тодішньої системи управління. У цей час невдачі празької весни, косигінських реформ, перешкоди на шляху духовної відлиги і застій не завадили йому, знаючому життя з низів та гір, лабіринти влади, багато зробити для розвитку економіки, сільського господарства і житлового будівництва, освіти та інших галузей життя краю. Усунення загрози будівництва радянської АЕС варто на окрему глибоку подяку. Вічний покой, світла вам пам”ять, Юрію Васильовичу…»2016-06-21
переглядів: 1178
джерело: Василь Ільницький - родич, журналіст. festsz@gmail.com

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(0):

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: rosada@bk.ru tel: 0978388588 Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.