ЧУЖА ВІЙНА ЗАЛИШАЄТЬСЯ В ПАМ’ЯТІ ЗАКАРПАТЦІВ


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


BR>

село колочаваБільше 150 юнакам з верховинського краю, які проходили строкову службу в лавах радянської армії, довелося взяти участь у афганській війні, яку справедливо нарекли чужою і з котрої вичікували повернення живими своїх синів-солдатів матері й родини.

Нагадуватиме про неї і скульп­турна споруда зовсім юного хлопця-бійця, яка встановлена у Колочаві й урочисто відкрита цими днями. До речі, це вже другий пам’ятник на Міжгірщині, присвячений воїнам-афганцям. Автором цього у селі над Тереблею, як і попереднього у райцентрі, став заслужений скульптор України Петро Штаєр – виходець з Колочави, а нині львів’янин. З тутешнього гірського села військова доля послала в Афганістан 20 молодих парубків. На жаль, з них нині вже трьох немає в живих. Серед тих, хто брав участь у бойових діях, Іван та Юрій Савки, Іван Дербак, Василь Калинич, Іван Лехман, Юрій Макар, Віктор Маркусь…

А спонсорські кошти на пам’ятник виділив покровитель багатьох корисних справ для колочавців, їхній земляк, теперішній киянин Станіслав Аржевітін. Нардеп ІV та V скликань Верховної Ради України водночас став і організатором урочистого церемоніалу з нагоди відкриття скульптурної споруди. Було показано іфрагмент бою радянських інтернаціоналістів з душманами, ролі яких виконували місцеві самодіяльні артисти, а також відбувся дебют фестивалю патріотичної пісні на тему афганської війни. Він, за словами Станіслава Михайловича, буде традиційним і набуде обласного статусу. А першими лауреатами фестивалю стали аматори-пісняри Іван Штаєр, Валентин Черніков, Михайло Алмаші та Михайло Герцак.

На подію в Колочаву з’їхалося багато афганських побратимів з Хустщини, Берегівщини, Великоберезнянщини, Ужгородщини, які разом згадували важке випробування служби в армії. 53-річний Михайло Попович з Драгова у числі перших перетнув кордон Афганістану. «Я служив в Угорщині, і нам дали наказ відправлятися ніби в Казахстан на стрілецький полігон, а насправді ми потрапили у Душанбе, а звідти — у пекло війни в чужій країні, – розповів він. – Там зустрів і друга з Міжгірщини Миколу Бабічина».2013-11-11
переглядів: 3763
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ.

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(11):

2014-06-08 !
Хлопці ви ще не навоювалися?

2014-05-22 ПНХ
То всьо підараси Субота Іван з стукачом Бабічином колотят

2013-12-13 Міша
Якщо правду кажуть, то я чув що спочатку Івась написав заяву про нагородження Федака орденом за Заслуги, а тепер Федак написав заяву про нагородження Івася таким самим орденом. Якщо це правда, то грош ціна цим орденоносцям, лжепатріотам. Цими орденами могли нагородити замість Федака і Івася наприклад Барну Миколу, інваліда який перебуває у візку, або інваліда Баника, або Варахобу.Є ще багато афганців, які потребують доплати за цей орден, і потребують уваги.

2013-12-03 Лехман Іван
Брат корчій побудував памятник в колочаві на зекономлені гроші з памятника в Міжгірі. А вам і так штось хибить Він не крав гроші з общака, то йому дехто недодав гроші а тому вийшла невелика нестача на сорок тисяч гривнів

2013-11-17 Опер
Якщо маєш такі факти то звертайся у відповідні органи а не паплюж своїх же побратимів, бо складається враження що ті малотямущі якраз і є то болото без якого села не буває.Придворні вони, на поводку,малотямущі,розумієш, тому і роблять смуту.

2013-11-16 Тольян
Нащо вчити вчених красти бабки від того же Юрка Варахоби та других таких які собі Карло Карликович вокруг себе назбирав. Їм по 50 грам налив пообнімав братанів і по домах. А дальше цілий рік на них бабки списує як державні із соцзабезу так і пожертвування раз на памятник в Міжгірю, а дале на памятник в Колочаві. Тих що мало тямляться нараз повиключав з УСВА, вони не члени бо немовчат і недадут красти гроші. Якщо се неправда то най Карликович вкаже тобі звіт Опере а ти напиши на сьому сайті.

2013-11-16 Опер
Та бідолага Юрко Варахоба стояв в черзі на машину, получив і продав її(чи чергу) Пиринцю, заробив бабло, може самому шкода що орден не твій. Тольян, ти много чого не знаєш,ярлики вішаєш людям без слідства і суду, совети роздавати любиш. Вчити вчених то лише портити.

2013-11-15 до опера
Питання не в вилитому бруді на федака. Нехай публічно через газету оприлюднить скільки грошей зібрав на памятники і скільки потратив. Хіба не має право громадськість знати хто і скільки грошей пожертвував на будівництво памятників в Колочаві та Міжгірї? Якщо не вкрав грошей то обовязково оприлюднить таку інформацію. А якщо вкрав, то звісно звіт надавати не буде.

2013-11-14 Опер
До Тольяна. Не лий бруд на Карла Карловича,бо виджу,не знаєш кілько бруду є на деяких членах ініціативної групи,

2013-11-12 Тольян
Карло Карликович е один совет береш орден який ти незаконно отримав і якого ти недостойний і привселюдно віддаеш бідолазі Юркови Варахобі із Буківця бо йому буде благо мати надбавку до пинзіі а ти хоть якусь малу частину свого страшного бруду відмиєш.

2013-11-12 Тольян
Не повезло в черговий раз заробити бабла Карпику фізкультурнику із Міжгіря на памятнику Афганців в Колочаві бо його завчасно вирахували і надавали по грязним рукам.

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.