Афганістан у пам’яті народній


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


BR>

селище міжгір'яТрадиційно з нагоди цієї пам’ятної дати в Міжгір’ї проводиться вшанування ветеранів - афганців та учасників бойових дій на території інших держав.

У фойє адмінбудинку райради та райдержадміністрації, де проходили сьогодні урочисті заходи, працівники центральної районної бібліотеки та районної дитячої бібліотеки ім. В.С. Гренджі-Донського розгорнули тематичну книжкову виставку. З друкованих матеріалів, історичних джерел спливали події афганської війни та спогади її очевидців.

Крім ветеранів-афганців, учасників АТО вшанувати подвиг живих і згадати тих, хто не дожив до цього дня, прийшли перші особи району та селища – голова райради Василь Щур та його заступник Іван Кость, заступник голови райдержадміністрації Ганна Вощепинець, селищний голова смт. Міжгір’я Віталій Цімбота, заступник районного військового комісара Сергій Похільчук.

Урочистості розпочалися з Державного Гімну України, який виконав камерний хор ДМШ (кер. Вікторія Кут).

Молебень за упокій померлих на чужій землі і тих ветеранів війни, які з різних причин передчасно пішли із життя в мирний час, відправили священики – настоятель Петро-Павлівського православного храму смт. Міжгір’я прот. Євгеній Добра та парох Свято-Михайлівського греко-католицького храму смт. Міжгір’я ставр. прот. Федір Славець.

Зворушливу літературну композицію відтворили на сцені учасники художньої самодіяльності районного будинку культури. Прозвучали задушевні авторські пісні у виконанні Івана Штаєра, солістів Тетяни Гнепи та Василя Сопка. Василь Варахоба і Віолета Криванич літературною композицією повели у спогадах стежками афганської війни присутніх у залі.

У скорботній хвилині мовчання під удари метронома всі схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя і відійшов у безсмертя.

Ведучі Галина Рекіта та Іван Штаєр запросили до слова Василя Щура, Ганну Вощепинець, Віталія Цімботу та Сергія Похільчука, які висловили вдячність ветеранам афганської війни, які свого часу, виконуючи інтернаціональний обов’язок перед Батьківщиною, залишилися вірними присязі. Не обминули увагою і нинішні події на Сході держави, де знову гинуть наші земляки, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України. Побажали їм міцного здоров’я та довголіття.

Спільними грамотами від райдержадміністрації та райради Василь Щур та Ганна Вощепинець нагородили ряд ветеранів-афганців. Такі ж нагороди від селищної ради вручив учасникам свята Віталій Цімбота та від райвійськкомату Сергій Похільчук.

Щирими словами привітали своїх побратимів, побажали здоров’я і ще довгих і щасливих зустрічей учасники бойових дій Іван Субота та Михайло Млавець.

Корзини квітів лягли в цей день до пам’ятника воїнам-афганцям у райцентрі та до могили нашого земляка, який загинув у Афганістані, Михайла Цендри.

В ці дні у всіх церквах району проходять молебні за загиблими воїнами.2018-02-14
переглядів: 1147
джерело: Марія Рубець

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(6):

2018-02-20 Христина Латик
Хлопці віддали життя у війні, Ці нахаби самозванці Михайло та Михайло Цендри разом з валютчиком Бімбою він же Василь Бундзяк та ще декілька Еко-придурків запланували знесення обеліска що в райцентрі Всяко паклюжать память загинувшим патріотам

2018-02-16 Ато
Ба ци вспомнят даколи колись хтось тих пацанів що погинули захуй у Іловайську у Донецькому аеропорту у самольоті під Волновахов Дебальцево так бізівно вспомнят як нинішніх афганців добре що ще є якісь волонтери що варті ще щось організувати

2018-02-15 Невідомий.
А й справді.Главноє що назвали поіменно тих хто керує,а тим котрі прийшли на збори учасників так ім треба щось уділити а що тоді лишится у свій жеб (карман) покласти?

2018-02-15 Либідь
Хваливмися Леош як підарасив Лобура Василя та каже що файно Лобур ся тягне

2018-02-15 літо
афганців прийшло більше 80. названо тих, хто виступав на зборах - Михайло Млавець, Іван Субота

2018-02-14 мороз
всіх панів переличилисьте, а фамілії тих немногих афганців що прийшли назвати тяжко...

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.