Афганістан: героїзм крізь біль і сум


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


BR>

селище міжгір'я
27-ій річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан присвячується …


Афганська війна... Вона на все життя залишила свій слід у долях її учасників. Афганський біль ніколи не відійде в забуття. Солдати й офіцери не можуть просто відсторонитися від тієї війни: і через десятки років після виведення військ із Афганістану вона сниться їм у кошмарах.

Відзначення День вшанування учасників бойових дій на території інших держав розпочалося мітингом-реквієм біля пам’ятника воїнам-афганцям Міжгірщини. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих в Афганістані, героїв Небесної сотні та померлих на Сході України. Священнослужителі відправили поминальний молебен за всіх померлих. Від громадськості району корзини з квітами покладено до пам’ятника воїнам-афганцям, до каплички Небесної Сотні та на могилу полеглому воїну-афганцю Михайла Цендри. Захід був продовжений у великому залі адмінбудинку районної ради.

Документальний фільм «Афганськими дорогами» відтворив події тієї жахливої війни, а афганці зі щемом на серці поринули у спогади. У пам’яті спливали запеклі бої, полеглі побратими та короткі хвилини перепочинку.

Усіх до сліз зворушила авторська пісня Івана Штаєра «Я не плачу сину, я чекаю», про горе матерів, сини яких не повернулися з війни.

– Не менший біль, а може ще й більший пронизав душі батьків та матерів воїнів-афганців. Вони ночами плакали і молилися за своїх дітей.» – продовжив голова районної ради Василь Щур. – Доброї війни ніколи не було і не буде. Ми лише тепер зрозуміли справжній зміст слів «мирне небо». На Сході України знову гинуть наші земляки, захищаючи територіальну цілісність та незалежність держави. Я дуже хочу, щоб наші діти ніколи не мали цього страшного досвіду війни.» Голова ради побажав афганцям та їх сім’ям здоров’я, добра, щастя і Божої благодаті.

До ветеранів-афганців звернувся і голова районної державної адміністрації Василь Худинець. «15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, не випадково приурочений до дня виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Саме там воював найбільший контингент військ. Біля половини воїнів-афганців були вихідцями з України.

Не зважаючи на те, що це була не наша війна, солдати та офіцери чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.» - сказав Василь Худиниць.

Військовий комісар Міжгірського району зауважив, що афганці першими стали у ряди добровольців антитерористичної операції, виборюючи щасливе майбутнє нашої країни. Тепер на Сході України, як ніколи потрібен досвід учасників бойових дій, їхні поради та навички.

Селищний голова Віталій Цімбота відзначив, що теперішнє молоде покоління не взмозі усвідомити біль душевних та тілесних ран ветеранів Афганістану, переживання тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

За багаторічну сумлінну працю, активну участь у громадському житті та з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівники району нагородили грамотами районної ради, райдержадміністрації та селищної ради воїнів-афганців: Ковача Анатолія Юрійовича, Бряника Федора Юрійовича, Росаду Сергія Васильовича, Вовканця Івана Гавриловича, Суботу Василя Васильовича, Чупа Андрія Васильовича, Тараканова Володимира Юрійовича, Гримута Тимофія Юрійовича, Іванину Василя Васильовича, Фединишинець Василя Михайловича, Кравцова Бориса Васильовича, Ніроду Івана Івановича

Кравцов Борис Васильович, Коцур Василь Васильович, Цімбота Іван Йосипович, Кут Іван Федорович – відзначені грамотами Міжгірського районного військового комісаріату.

На урочистостях всім воїнам афганцям району було вручено державну нагороду України — відзнаку Президента України — Пам'ятну медаль «25 років виведення військ з Афганістану».

2016-02-18
переглядів: 1791
джерело: Прес-служба районної ради

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2016-02-19 вася
верніт нам у лопушне юру атаманюка бо рошко вася недае вкрасти нам лісу з юров було добре бо він крав та і нам давав аж треба та ми атаманюка у авган на місяць дамо но не в контору в длг бо йому там дуже важко а нам за ним туй слава украіні з атаманом добре жить

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.