МИХАЙЛО РЯБЕЦЬ: Про перші кроки постреволюційної влади по «очищенню» та «реформуванню» судової системи та правоохоронних органів.


міжгірський район
(всі новини)


Не завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.


село пилипецьПід час Революції Гідності чітко викристалізувалася, з поміж інших, проблема беззаконня, суцільної корумпованості, хабарництва, продажності і некомпетентності в судах, усій правоохоронній системі та інших контролюючих органах.

Так звані, лідери Майдану, із піною на губах та надривом в голосі, кричали зі сцени, що в перші ж дні відбудуться зміни системи державної влади та органів місцевого самоврядування.

Особливий наголос робився на необхідності змін в судовій системі, правоохоронних та контролюючих органах. Ними було обіцяно, що в найкоротші строки будуть очищені суди від покидьків у мантіях та перевертнів у погонах, які обслуговували злочинний режим.

Насправді ж, у перші ж дні після втечі з України Януковича і його близького оточення, "переможці" Революції Гідності, нашвидкуруч, розділили керівні посади у парламенті та правоохоронних органах.

Нагадаю, що тоді ВО "Батьківщина" отримала за квотою посаду Голови ВРУ, ВО "Свобода" - в.о. Генпрокурора О.Махніцького, "Народний Фронт" – Міністра внутрішніх справ А.Авакова, а побратими П.Порошенка і В.Кличка – Голову служби безпеки України В.Наливайченка.

Про "діяльність" кожного з них уже написано дуже багато, але в недалекому майбутньому сподіваюсь, її оцінюватимуть правоохоронні органи та історики.

Нагадаю Вам, шановні читачі, тільки про те, що переважна більшість заступників колишніх Генпрокурора Пшонки, Міністра внутрішніх справ Захарченка та Голови служби безпеки – Якименка ще тривалий час "допомагали" новоспеченим "лідерам" Революції Гідності в роботі по очищенню правоохоронної системи від вчорашніх перевертнів, зрадників, корупціонерів, хабарників та інших неблагонадійних елементів.

Завдячуючи їм, було знищено багато документів, матеріалів та речових доказів, які свідчили про масові злочини поваленої народом влади за роки правління та під час Революції Гідності.

Саме керівники - "революціонери" та їх заступники, які залишились від попереднього режиму, зробили чимало для того, щоб з України високопосадовцями-корупціонерами із "команди" Януковича були виведені величезні кошти в офшорні зони та на банківські рахунки іноземних держав.

Завдяки їхній злочинній бездіяльності по пошуку та виявленню награбованих і виведених з країни коштів, низка країн Європи змушені були або повернути "власникам" награбовані кошти, або зарахувати до своїх державних бюджетів сотні мільйонів в іноземній валюті.

Часто такі рішення приймалися компетентними органами іноземних держав на підставі документів, підписаних, народженими Революцією Гідності, Генпрокурорами.

У цих документах повідомлялося про те, що у правоохоронних органів України відсутні докази злочинного походження, виявлених на закордонних рахунках, коштів корупціонерів попереднього режиму.

Колишні заступники керівників правоохоронних органів, які залишились "допомагати" новим керівникам, народженим Революцією Гідності, "плавно" передавали новим своїм "патронам" налагоджені і "ефективно" працюючі корупційні схеми та "методику" їх реалізації у нових - постреволюційних умовах.

Тільки під тиском громадськості, лідерів громадських організацій та окремих молодих новообраних народних депутатів України вдалося, із великими потугами, змінити не тільки вчорашніх помічників Януковича, які міцно засіли у керівних кабінетах правоохоронних органів, але й їх керівників, що прийшли до своїх посад через Майдан.

В цьому контексті, окрему подяку хочеться висловити багатьом послам іноземних держав та керівникам міжнародних організацій, які, майже щодня, в можливій і доступній для них формі, чинили посильний тиск на нову Українську владу з тим, щоб процес очищення та реформування системи влади в Україні був більш прозорим, ефективним та швидким. Незважаючи на дипломатичний етикет, вони часто не цурались називати конкретні прізвища чиновників та давати оцінки їх негативним вчинкам та подіям, які відбувалися в парламенті, Уряді та інших кабінетах і коридорах влади на всіх рівнях.

Саме, в таких умовах розпочиналася важка, складна і клопітка робота, спрямована на реформування правоохоронних органів в Україні.

Значну фінансову, методичну, експортну допомогу у підготовці необхідних законопроектів Україні надала світова спільнота та низка міжнародних організацій.

Долучилися до цієї роботи й окремі наші громадські організації та обрані на дострокових парламентських виборах поодинокі молоді, прогресивні і патріотично налаштовані народні депутати України.

Значну позитивну роль у цьому процесі відіграли окремі, незалежні від влади, електронні та друковані ЗМІ, яких після Революції Гідності було набагато більше, аніж сьогодні.

Навмисно, не називаю назв та прізвищ тих, хто долучився до цих процесів, щоб когось не пропустити, і цим самим, не образити когось, хто не потрапить до цього переліку.

Разом з тим, вони заслуговують на слова подяки і на повагу.

Процес творення законодавства про реформи у правоохоронній системі був, як я уже зазначив вище, складним і переповненим політичними інтригами, компромісами, домовленостями, саботажем влади та тиском громадянського суспільства на владні інститути.

Часто-густо, ці процеси виглядали, як малі революції, в ході яких доводилося виборювати не тільки ухвалення окремих законопроектів, але й важливих положень у їх текстах.

Виходячи із ситуації та умов, які склалися в суспільному житті країни, після Революції Гідності, виникла нагальна потреба в очищенні судової влади.

У величезних потугах на початку квітня 2014 року парламенту вдалося ухвалити довгоочікуваний Закон про відновлення довіри до судової влади в Україні.

При його ухваленні та технічно-юридичному доопрацюванні юристами ВРУ не обійшлося без містифікацій в остаточній редакції окремих його положень.

Згаданий Закон встановив особливу процедуру проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції з метою притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у зв’язку із порушенням ними присяги.

Ухвалення цього закону мало на меті відновлення довіри громадян до судової влади та відновлення законності і справедливості в країні.

З метою проведення чесної та неупередженої перевірки суддів була створена Тимчасова спеціальна комісія при Вищій раді юстиції, яка повинна була протягом року розглянути усі заяви та, за результатами їх перевірки, передати до ВРЮ свої висновки для вирішення питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів-порушників.

Таких висновків Тимчасовою комісією до Вищої ради юстиції було передано 41 у яких йшлося про порушення присяги 46 суддями. 234 заяви, що надійшли до Тимчасової Комісії, були передані до Вищої ради юстиції без розгляду у зв’язку із закінченням повноважень цієї Комісії.

Переважна більшість заяв фізичних та юридичних осіб на незаконні дії суддів так і "загубилися" в кабінетах Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Підсумком і результатом роботи цієї Тимчасової комісії стало звільнення із займаних посад за порушення присяги тридцять одного судді!

Підсумком і результатом роботи цієї Тимчасової комісії стало звільнення із займаних посад за порушення присяги кількох суддів!

Варто нагадати й те, що владою чинилися всілякі перепони в роботі Комісії, які, у кінцевому рахунку, призвели до того, що Вища рада юстиції вимушена була закрити значну кількість дисциплінарних проваджень відносно суддів-порушників у зв’язку з закінченням строку давності для їх покарання за порушення ними присяги.

Не варто забувати й про те, що цим Законом були припинені повноваження усього складу Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії України та керівників і заступників вищих спеціалізованих судів, апеляційних та місцевих судів.

Суспільство сподівалось на те, що й справді цей Закон зробить революцію у судовій владі, але не сталося, як гадалося!

До прикладу 80 відсотків вчорашніх керівників судів та їх заступників знову були обрані колегами-суддями на свої посади.

Більше того, тодішній Голова вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін повернувся до роботи на посаді Голови та відновив роботу ВККСУ на підставі рішення суду за позовом електрика апарату цього державного органу.

Тобто, із 8 квітня – дня набрання чинності Закону про відновлення довіри до судової влади в Україні, очолюваним І.Сімсіним орган, повинен був припинити свою діяльність. Натомість згадане рішення суду, за позовом електрика, дала можливість ВККСУ незаконно діяти та ухвалювати рішення впродовж багатьох місяців, а Президентові, на підставі цих рішень підписувати Укази про призначення, переведення та звільнення суддів.

Ось Вам, шановні читачі, і коротенька історія про першу постреволюційну реформу – відновлення довіри до судової влади в Україні.2017-02-09
переглядів: 1121
джерело: http://ukrreal.info

додати коментар (тільки українською мовою, до 1000 літер):

автор:
коментар:

коментарі(4):

2017-02-10 Любима моя
Дивлюсь я в небо і згадую ТЕБЕ,я ньому бачу промені волося,щоранку так хотілось бачити це,пробач,що так і не вдалося ! Пробач за гнів який,ТИ бачила в мені,і за не виконані обіцянки,пробач за ту любов,яку давав ТОБІ,і що терпіла мої забаганки...Чи я добюсь своєї цілі,чи знов піду у небуття...я віддаюся ВАШІЙ ВОЛЬЦІ ! У ВАС весь сенс мого життя !Побачити я мрію з дня у день ТЕБЕ,та обійняти що є сили вмить ,ТИ так зводиш з розуму мене що я пишу пишу нові вірші.............

2017-02-10 Електрик любітєль
богдай би сісю банду вибило 380 вольтовоє напряженіє

2017-02-09 крапка
стораз відмір , а раз відріж.

2017-02-09 Любка
Хто володіє інформаційов , володіє світом

останні пропозиції:

свіжі відгуки:

найпопулярніші:email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.