...

Храм церкви в Кужбеях


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село кужбеї


Храм церкви в Кужбеях

Село Кужбеї засновано приблизно 1840 року. За легендами і переказами старожилів, шукаючи кращої долі, Ведмідь і Кужбей поселилися високо в горах. Та незабаром в сім’ї Ведмідя сталася велика біда: дикий звір напав на їхню маленьку дитину. Не витримавши такого душевного горя, молода сім’я переселилася у теперішнє село Рудавець, а місце, яке вони покинули, стало називатися урочищем Ведмеди або Ведмежий кут. А на честь Кужбея, одного з першопоселенців, який залишився у тихій місцині, і село стали називати Кужбеями. Нащадків з таким прізвищем на сьогоднішній день не залишилося, навіть пошуки в інших, сусідніх населених пунктах, виявилися безрезультатними.
Кожного року 7 липня, у день різдва предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна в Кужбеї юрбами тягнуться звідусіль люди — жителі Міжгір'я, Соймів, Майдану, Репинного, Рудавця… Приходять сюди і цікаві туристи. Хтось народився там і жив, в когось були родичі, а дехто йде просто помилуватись краєвидами і помолитись в майже найстарішому храмі краю. Після закінчення Божої літургії всі вірники шукають собі місце серед мальовничої природи і в колі рідних та близьких ведуть розмови, згадують минуле, обговорюють сучасне. Село ніби воскресає... І хочеться залишитись тут назавжди, бо в оточенні смерекових гір, душевного спокою та безлюддя потрапляєш, наче в інший світ. Світ, без щоденних клопотів і проблем, де хочеться просто радіти життю і відпочити на лоні чудової природи.
Є щось, напевно, символічне в тому, що саме на Івана Купала припадає храмове свято в Кужбеях. Бо село, як та красна дівчина з пісні, яка долі шукала, і, не знайшовши її, так і залишилась самотня серед дрімучого лісу, нагадуючи нащадкам про древню історію, яка ніколи не вмре у віках.2017-07-08
переглядів: 933
джерело: Міжгір'я Days

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(3):

2019-01-06 Отче Василю
Дякуємо!!!! Вам тоже вкусної вечері та куті з медом та маком.

2019-01-06 о.Василь
Смачної Божої вечері...

2017-07-08 Ієрей Василь.
Жаль що не чути слів Молитви.Треба би було так записати відеоролик щоб чути слова молитви,та слова проповіді священників.

свіжі новини:
(кужбеї)

найбільше читають:
(кужбеї)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.