...

Матачівським медом смакував і Папа Римський Франциск


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село нижній студений


Матачівським медом смакував і Папа Римський Франциск

Петру Томинцю з Нижнього Студеного 39 років, а стажу пасічника вже має більше двох десятків років. Можна б додати ще кілька неофіційних літ за вислугу спеціальності, бо до ремесла був прилучений з дитинства.

Ще дітлахом пропадав на домашній бджільницькій «фермі» родака-земляка Михайла Кополовця. Зміцнів Петро у кваліфікації, як подався на заробітки в Чехію. У м.Клатовшвіголь працевлаштувався в Яна Пінтіча, президента професіональних пасічників ЧР, а відтак трудився і у м.Брунтал – тут пан Ян Коломи навіть довірив бути керівником пасіки. Хазяї поважали верховинського мігранта за його професійність, яка вдосконалювалася на очах, дисциплінованість та інші позитивні риси, гідно розплачувалися і бажали спільно працювати й надалі, та Петро вирішив повернутися у рідний край. Його мотиви були зрозумілими – бажалося бути біля сім’ї і долаштовувати хату. До всього мав намір працювати на Верховині, бо тут природою відкриті всі простори для плідної праці на пасічницькому поприщі. І не прогадав, бо здобув добре ім’я бджоляра не лише на одній Міжгірщині.

Особливо себе проявив під час роботи на популярному екокурорті «Ізкі» в Матачові. Що не рік, то успішно розвиває допоміжне і корисне господарство на базі відпочинку завдяки славній медоносній карпатській бджолі. Його продукцію з нектару знавці одразу розпізнають за цілющими якостями, бо сумлінно старається, щоб була високої марки. Сам стверджує, що досягнення дається внаслідок чистого екологічного довкілля – тут багато не лише ароматних медоносів, але й з лікувальними властивостями. Особливо йому були щиро вдячні за продукт високого ґатунку нещодавно учасники бойових дій у зоні АТО, які проходили реабілітаційний курс на турбазі. А художники з багатьох куточків України, яких місцева мальовнича краса зібрала на пленер, й поготів розчулилися за пригощання – яскравими фарбами розмалювали всі вулики, які зараз мають казковий вид.

Надзвичайно добра душа у Петра Петровича. Якось дізнавшись, що у Івано-Франківську проходить конференція кардиналів і єпископату, як побожна людина надіслав у подарунок меду. Густа солодка маса, яку виробляють бджоли у верховинському краї, до смаку прийшлася її учасникам, а владика Йосифат Мощич, мандруючи до Риму, передав дещицю і Папі Римському. До речі, медоносний товар Томинець від щирої душі часто передає у монастирі, розташовані в Польщі.

Його по праву можна вважати і піонером на Закарпатті у запроваджені лежанок на вуликах. Апітерапія – панацея, за його словами, від багатьох болячок, у тому числі хронічних. Насамперед бджолотерапія лікує від радикуліту, ревматизму, остеохондрозу та інших недугів. До нього у Матачово навідуються не лише з лікувальними візитами. Часто приходять і колеги звідусіль – Києва. Бердичева, Рівного... Як початківці-пасічники, так і поважного стажу бджолярі, щоб запозичити досвід або обмінятися практикою. Ніколи не відмовляє у підказках. Як і радий поспілкуватися, щоб і самому збагатити багаж професійних знань.2016-01-19
переглядів: 5391
джерело: Василь Пилипчинець

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(2):

2018-09-22 ..
Хочу меда

2018-09-17 Маряна
Петя прівет

свіжі новини:
(нижній студений)

найбільше читають:
(нижній студений)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.