...

МАТИ – ВОНА У ВСІХ ОДНА І СВЯТА


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село присліп


МАТИ – ВОНА У ВСІХ ОДНА І СВЯТА

ГОРЯНКА ГАННА ГАЛАЙ НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО ВІХИ ВІКУ

Десятеро дочок і синів низько вклоняються своїй сивочолій матері Ганні Галай з Прислопа, яка у великому і міцному родинному колі, бо має ще 19 онуків, 27 правнуків та нівроку 5 праправнуків, відсвяткувала недавно своє 94-річчя.

…Це лиш треба подумати — такий великий ракаш дітей за злиденних умов народити, вигодувати, виховати. Вони — Марія, Гафія, Ганна, Настя, Іван, Калина, Роза, Єва, Василь та Михайло — з’являлися на світ, мов сходинки отчого дому, в якому для всіх, незважаючи на всілякі труднощі, вистачало материнського тепла, щоб кріпитися і мужніти на землі. Звісно, у пригоді на життєвій дорозі за подолання негараздів Ганні Федорівні був її вірний супутник — чоловік Василь. Хода в парі у буквальному значенні слова виявилася нелегкою — з війни верховинець повернувся без ноги. Для прожитку, стуляючи копійку до копійки, працювало подружжя хто де: Василь Олексійович, який уже 12 років спочиває вічним сном, був секретарем парторганізації торунського колгоспу “Нове життя”, завідував сільським клубом у рідному Прислопі, а Гафія Федорівна — заготівельником райзаготконтори. До речі, портрет матері-героїні за наполегливий і добросовісний труд красувався на районній дошці пошани.

Що працелюбними були, то працелюбними. Обробляли великі картопляні площі, а на обійсті повсякчас тримали якщо не три, то дві корови. Махати косою доводилося від світання до смеркання, бо великий пай сіна віддавався колгоспу. На косовицю чимчикували аж на межу трьох сусідніх областей — Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської. Під самісінький Семичів — село Долинського району, до якого півтора десятка кілометрів.

Тільки трохи хтось з синів чи дочок підросте, як уже не лише рот у сім’ї, а руки в роботі. Змалку всі допомагали матері та батьку і до науки — та ще як — тягнулися юні Галаї. П’ятеро здобуло вищу освіту, двоє — середню спеціальну. Серед них є бухгалтери, технолог, інженер, лікар… Дочка-медик Єва влучно зауважила — це ж скільки сумок з харчами треба було наготувати мамі для них, студентів. Практично не траплялося жодного випадку, аби вона з Прислопа до Торуня пішки не проводжала зі щирими і добрими напутніми словами дітей на науку в далекі краї. А відтак з вікна з нетерпінням виглядала їх повернення у батьківські пенати…

До вподоби Ганні Федорівні було ткати на кроснах доріжки. Але все-таки, як хором визнають нащадки, її любов — це земля. З якою старанністю вона вміє поратися на ній, вирощуючи другий верховинський хліб — булі та іншу рослинність! Ще кілька років тому взяла сокирку і акуратно на обійсті розкультивувала від ліщин ділянку, аби було більше віддачі від землі, залишивши для краси п’ять берізок.

Старожителька-горянка — класична душа жінки-селянки. Її веселу вдачу, доброзичливість може підтвердити як весь Присліп, так і навколишні села, всі, хто її знає. Поважні зяті — керівники солідних фірм у районі Михайло Рущак і Василь Коліда чи Іван Мушка не раз і два зачудуються під час спілкування її простій і розумній філософії, в якій містяться зерна досвіду життя, мудрої повчальної науки, щедрої доброти.2014-04-01
переглядів: 1565
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ.

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(присліп)

найбільше читають:
(присліп)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.