«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

ДВІ СТОРОНИ ЗОЛОТОЇ ЗІРКИ ГАННИ БОБИНЕЦЬ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село ізки


ДВІ СТОРОНИ ЗОЛОТОЇ ЗІРКИ ГАННИ БОБИНЕЦЬ

У радянські часи заради пропаганди ефективності виробництва і агітації підняття морального духу трудівників які лиш масово не присвоювалися звання тим, хто працював на заводах, фабриках, колгоспах: правофланговий соцзмагання, ударник комуністичної праці, гвардієць п’ятирічки, відмінник якості тощо, до котрих додавалися грамоти, дипломи, значки, медалі, ордени. Але на той час, що канув у Лету, найвищою урядовою нагородою вважалося удостоєння Героя соціалістичної праці. Золоту зірку разом з орденом Леніна в епоху всемогутнього і непорушного СРСР одержували далеко не суцільно, а, як правило, най-най… Таке незвичне щастя посміхнулося і Ганні Бобинець з Ізок.

До теперішнього часу, коли кавалеру найсоліднішої відзнаки з верховинського краю вже за 85 років, вона не може збагнути — чому саме на її долю, рядової колгоспниці, несподівано випав такий жереб. 43 роки було Ганні Михайлівні, коли мала честь стати Героєм.

Трудову діяльність розпочала за місцем проживання – в колгоспі “Заповіт Ілліча”. До 35 років була ланковою рільників, вирощуючи булі, як у цих краях іменують картоплю. Доїти на фермі й випасати на полях корів стала чисто випадково. У МТФ залишила роботу одна з доярок, і працелюбна горянка не відмовилася її замінити. Тим паче, що це діло добре знала з дитинства на домашньому ґаздівстві. Нова справа спорилася, бо поруч був чоловік Федір, якого, на жаль, вже сім років як не стало. Він розпоряджався кормами, неодноразово спеціально їздив на Тячівщину, щоб поголів’я худоби оновити продуктивнішою породою. Та й діти, а їх подружжя виростило аж шестеро, як підростали, так і ставали у неабиякій підмозі на фермі й пасовиськах. Як на сповіді, зізнається Бобинець: “Не за славою, а за зарплатою гналися ми під час роботи за колективного ладу”. Підганяла багатодітну сім’ю до заробітку і суттєва обставина – будували хату. Керівництво колгоспу, на щастя, виявилося благородним, у натуроплату не скупилося виділяти дефіцитні будматеріали: деревину, цемент, шифер... Результати надоїв росли, бо навіть погар молока шкодувала собі, аби тільки платня була більшою. Щорічний надій від кожної корови доярки сягнув згодом позначки 4650 кг. Напевне, цей рекордний рубіж і впав у око місцевої влади, яка давала рознарядки на нагороди. Згодом на її святковій кофтині засяяла Золота зірка, поруч прикріпився і орден з барельєфом вождя світового пролетаріату. Указ Президії Верховної Ради СРСР за підписами високих чинів Підгорного і Георгадзе гласив, що це данина “за видатні успіхи, досягнуті в розвитку сільськогосподарського виробництва і виконання п’ятирічного плану продажу державі продуктів землеробства і тваринництва”.

Але це було не останнє визнання Ганни Бобинець. У 1971 році жінку було обрано депутатом Верховної Ради України VІІІ скликання. З властивої верховинкам скромності попервах пручалася стати народним обранцем. У райкомі партії сказала, що не вистачатиме часу для удоїв, бо треба буде брати участь у різних засіданнях. Окрім того, не боячись ленінських номенклатурників, натякнула, що під час гостин доведеться братися й за чарку, хоча з оковитою не дружить. Перший секретар лагідно заспокоїв: “Це не біда, все буде добре”. Нині Ганна Михайлівна справедливо бідкається на сенс свого нардепства, бо з мандата хосен був, як кіт наплакав. Не те, що тепер, коли їй подібні — олігархи-капіталісти, по Канарах з родинами мандрують. А вона хоча б когось «запхала» у вуз чи то у закордонній клініці вилікувала сина Василя, який пішов з життя на 48-му році.

А ще став курйозним один факт, коли кандидатури в соціалістичну еліту перевірялися найприскіпливішими методами не тільки однієї влади. Згодом виявилося, що Герой соцпраці та ще депутат ВР України не є… членом КПРС. Чухаючи потилиці, довго і настирливо пропонували поповнити ряди, але безуспішно. Чергову відмову Ганна Бобинець мотивувала, що партзбори заважатимуть колгоспній справі… Але, звісно, причина була зовсім інша – віра у Бога. Глибоковіруюча дотепер, хоч через хворобу ніг та інші болячки неспроможна ходити до близької від дому церкви, зате ніколи не пропускає церковних служб по радіоприймачу, які транслюються з Ватикана.

За її словами, важко нездужала ще перед полуднем свого віку, після 11 років тваринницького стажу, ставши інвалідом другої групи. Протяги на фермі, студінь, не кажучи про виснажливу працю біля маржин, і стали причиною вкорочення працездатного віку. Так вийшло, що у її Золотої зірки два боки – блиск і тінь.

Під час нашої нещодавньої розмови в Ізках у хаті, в якій живе разом із сім’єю онука Івана, Ганна Михайлівна зауважила, що життя – швидкоплинне: вже пенсіонерами стали сини Михайло, Федір, Іван, дочка Ганна, крім Юрія, котрі проживають як у рідних Ізках, так і в Мукачеві, Тячеві, Пилипці. З великою гордістю за родину перерахувала своїх нащадків – 11 онуків та 18 правнуків. Приємною новиною для бабусі стала і листівка-вітання від обласної влади з нагоди нещодавнього свята трудівників сільського господарства…


У минулий комуністичний період було модно організовувати зустрічі піонерів з ГероємДВІ СТОРОНИ ЗОЛОТОЇ ЗІРКИ ГАННИ БОБИНЕЦЬ


2014-01-13
переглядів: 1564
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ.

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(9):

2017-10-03 кайф
горілочка чи чай ?

2017-10-03 Бачив
"Кайфує" Цікаво з ким ?

2017-10-03 Рошкович
Даю команду перевірити пенсію сиї "звізди"!!!

2016-11-21 ЗВІзда
КАЙФуЄ КОЛЯн

2016-11-20 МАША
Де діват гроші сися звізда?

2015-07-02 Я
В сьої баби 14 тисяч пенсіїї.Цікаво,хто призначив Їй таку пенсію і на яких умовах?Ниє кому перевірити...Но скоро перевірнят...

2014-07-12 Я.
Тепер я вже знаю як ся баба об... СССР бо коли проробила 11років вже тогди мала 2групу інваліда атепер бої недобив.

2014-04-18 давід
даже 3 сторони било у тої звізди

2014-04-18 давід
молодець жінка всіх обєбала із зірков героя соцпраці язнаю як дали звізду нихочу коментовати

свіжі новини:
(ізки)

свіжі коментарі:
(ізки)

всі коментарі

найбільше читають:
(ізки)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.