...

Підготовка до зимового сезону


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село пилипець


Підготовка до зимового сезону

У гірських селах до опалювального сезону вже готові. Люди запаслись дровами, адже переважно деревиною обігрівають свої оселі.

Хоч на дворі ще по-справжньому літня погода, готуватись до холодів потрібно вже зараз, каже жителька села Пилипець Міжгірського району пані Калина. Дрова вже заготовили, зараз їх колють та сушать. Дрова селяни виписують в лісгоспі. Кажуть, для обігріву потрібно від 5 до 15 кубів деревини, залежно від площі будинку. А рубати дрова в селі вміють як чоловіки, так і жінки.

Колоти дрова краще сирими, коли деревина висохне, вона стає міцнішою, і вже так легко не піддається. Вже колоті дрова складають на стіс. Загальне правило складування – сухо повинно бути і зверху і знизу. Стіс піднімають над ґрунтом, а його верхній ряд накривають матеріалом, непроникним для атмосферної вологи.

Складувати дрова треба так, щоб дерево дихало, каже пан Тимофій. А колоти дрова бажано на тріски приблизно однакового розміру. Поки нема дощів, бажано дрова поколоти та їх скласти. А зберігають їх під відкритим небом, в дровітнях або сараях. Якщо за справу візьметься уся родина, за один день можна наколоти дров на цілу зиму.

Тож, поки погода дозволяє, у селах люди без роботи не сидять, а на повну готуються зустрічати зиму2018-10-17
переглядів: 408
джерело: М-студіо

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(10):

2018-11-05 Давму
Васильови кажему а кідбиствоюв так робили ,завтра заказ буде виконано визвутго а боточно сам ненапише і мені кронти.

2018-10-21 Голосуєме
і продаємеся гас для населення подорожав,Порошенко наш .

2018-10-20 .
Ідіт си вже та самі зрубайте пару бучків бо репне сніг уже скоро ничикайте на нехарь польку

2018-10-19 Лісник
Уйобку лісничий атамане юро віддай людьом дрива заплачині ти польськососе хуїв

2018-10-19 Длг
Підери лісгосповські якщо ми дрива незавезете та піду нічов та навчиряювам много хащі Тай по волокам розмечу скоби,іжаки такі великі що з тракторів і уралів абода будут вистрілювати як на нього колесом виїде та будете ся з колесами дрмбт а не красти

2018-10-18 Длг
Усрав вам лісгосп. Тоти ся навчили оби іх просити ходити за ними та унижатися та водки могоричі носити їм поїти іх треба а виписаний ліс невезут по пів рік а даколи і два годи люди чикають виписаної деревини або дров вони самі скоро крадуть нічми лиш зіли самосвали з маніпуляторами загружені діловою шістрою літають до підприємців

2018-10-18 Майже
сховзнетеся від ваших планів несоромтеся.

2018-10-17 Іван
Я люде ще веснов виписав 5 кубиків хащі і я нияк не можу ї забрати від лісничого підораса Атаманюка юри котрий мені все каже що лісу ниє а сам краде лісо комбінатськов фішков у єдну міру та возит собі на пилораму польська сука скоро ся наситиш

2018-10-17 Правда
Алелуя

2018-10-17 мороз
Се новина...

свіжі новини:
(пилипець)

найбільше читають:
(пилипець)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.