...

Найсмачніший овечий сир – вурду в Пилипці робить пані Калина


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село пилипець


Найсмачніший овечий сир – вурду в Пилипці робить пані Калина

Вурда та бринза – головні продукти на столі майже кожної родини в гірських селах. Хоч роблять овечий сир господарі за одним і тим самим рецептом, та у кожного смак цього продукту відрізняється.

Де в Пилипці на Міжгірщині можна покуштувати найсмачніший овечий сир, тутешні знають добре. Відразу направляють до обійстя пані Калини. А тут якраз приготування вурди у самому розпалі. Господиня каже, за своє життя зварила не одну тонну вурди. А щоб продукт вийшов смачним, має значення кожна деталь.

Робить пані Калина усе за рецептом дідів-прадідів. А варить вурду лише на відкритому вогні. На перший погляд, в приготуванні овечого сиру немає нічого складного. Та насправді це процес клопіткий.

Овечий сир вміють робити усі члени родини. Так само усі люблять його і куштувати. На столі це завжди традиційна страва.

Ну а з самими вівцями, яких, до слова, у пані Калини аж дві сотні, познайомитись нам не вдалось. У такий час вони зазвичай на пасовищах. Протягом літніх місяців вівці живуть високо в горах, а вже зараз кожного вечора вони повертаються додому.

Хоч вівчарство – ремесло і нелегке, каже пані Калина, та до важкої праці горянам не звикати. Цю традиційну справу своїх предків будуть продовжувати і надалі та пригощати туристів унікальним натуральним та екологічно чистим продуктом – овечим сиром2018-10-13
переглядів: 230
джерело: М-студіо

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(пилипець)

найбільше читають:
(пилипець)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.