Крик душі… Моя думка на сьогоднішній день! Я, Явдик Володимир Іванович власник автомобіля alfa romeo 156 заявляю,що на сьогоднішній день я своє авто розмитнювати не буду,тому що ціна розмитнення становить 2500-3000€,а таких коштів в мене немає. Я вважаю, що я живу в Україні де середня зарплата становить 5000грн.,а розмитнити моє авто буде становити до 80 тис.грн.це абсурд і здирництво.

Облаштовано мінеральне джерело у Колочаві


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село колочава


Облаштовано мінеральне джерело у Колочаві

Територія біля родовища мінеральних вод у Колочаві вже понад два століття є найпопулярнішим і, без перебільшення, найгарнішим місцем для відпочинку

Територія біля родовища мінеральних вод у Колочаві вже понад два століття є найпопулярнішим і, без перебільшення, найгарнішим місцем для відпочинку. Смачна і корисна мінеральна вода, віддаленість від села, зручне розташування, гарна природа манять сюди магнітом сотні відвідувачів щодня.

Внаслідок активного антропогенного навантаження, яке часто є негативним, пам’ятка природи постійно руйнувалася і захаращувалася сміттям.

Місцеві активісти та екологи давно звернули увагу на цю проблему та ініціювали проект з облаштування джерела. Його мета – убезпечити колочавське джерело від негативного антропогенного впливу шляхом облаштування території та реалізації певного плану дій щодо недопущення негативного ставлення до цього об’єкту у майбутньому.

Результатом старань екоактивістів стала перемога проекту громадського об’єднання «Товариство «Синій Вир» у конкурсі мікропроектів від громадських організацій у рамках реалізації проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України». Проект реалізовувався Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Мета проекту: підтримати 14 ініціатив місцевих громадських організацій, спрямованих на вирішення екологічних проблем на об’єктах природно-заповідного фонду у чотирьох областях України.

Проект виконувався протягом липня – вересня 2018 року. За цей час було проведено значні будівельні роботи на території родовища мінеральних вод Колочави, а саме: вирівняно територію біля родовища і засипано ґрунтом, вимощено природним камінням пішохідні доріжки та територію довкола витоку мінеральної води, викопано і викладено камінням канави, реставровано, відшліфовано і пофарбовано дерев’яне укриття над джерелом, встановлено і пофарбовано огорожу, встановлено нові лавки для сидіння тощо.

Національний природний парк «Синевир», який співфінансував проект, надав усі необхідні дерев’яні матеріали та розробив інформаційні стенди.

«Стенди біля джерела встановили працівники Квасовецього природоохоронного науково-дослідного відділення, – розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак. – Тож зараз відвідувачі знайомляться з національним парком, його структурою, завданнями, відомими місцями. І головне – дізнаються про саме джерело мінеральної води, його історію та хімічний склад тощо. Інформація ця важлива для формування екологічної свідомості та культури поведінки відвідувачів».

Щоби привернути увагу громадськості до проблем Колочавського мінерального джерела, убезпечити його від руйнування в майбутньому, у рамках проекту було проведено також масові еколого-освітні заходи.

«Круглий стіл» під назвою «Використання водних ресурсів для рекреації і оздоровлення» відбувся в приміщенні Колочавської гімназії Міжгірської районної ради. Участь в заході взяли вчителі початкових класів та природничого циклу із Колочавських загальноосвітніх шкіл, працівники національного природного парку «Синевир».

Спікер – ініціатор проекту з облаштування джерела, екоактивіст, депутат Закарпатської обласної ради Василь Худинець розповів учасникам заходу про історію джерела, його використання в лікувальних цілях, корисні властивості води тощо. Основний акцент доповідач зробив на проблемі його збереження.

«Головна ціль нашого проекту – не лише облаштувати джерело, але й вплинути на формування екологічного світогляду місцевого населення, молоді. Адже важливо, щоб джерело знову не потерпало від людських рук, не було засмічене. Тому ключовою є роль вчителів у процесі екологічного виховання учнів. Завдання ж наше, екоактивістів та працівників НПП «Синевир», – об’єднати всіх небайдужих до екопроблем та запустити процес активного екологічного виховання усіх верств населення задля досягнення спільної мети».

Привернути увагу суспільства та сформувати активно свідому позицію молоді щодо охорони довкілля мав на меті конкурс дитячого малюнку що пройшов під назвою: «Наш Боркут. Яким я його бачу?». У заході взяли активну участь учні Колочавської загальноосвітньої школи №1.

У середині вересня всі будівельні роботи і заходи проекту успішно завершилися.«Під час проведення робіт сотні відвідувачів щодня приходили до джерела набрати мінеральної води, відпочити, що ускладнювало і гальмувало процес, – розповідає керівник проекту, член ГО «Товариство «Синій Вир» Марія Шетеля. – Та приємно було, коли люди з розумінням і повагою відносилися до тимчасових незручностей, бережливо обходили щойно вимощені доріжки. Видно, що колочавці переживають за збереження пам’ятки природи, її належний стан. Адже місцеві жителі люблять ходити сюди набрати води, влаштувати пікнік чи привести гостей. І тепер, коли їхнє улюблене місце для відпочинку стало комфортнішим, хочеться вірити, що у такому стані боркут радуватиме відвідувачів ще не один рік».

«І кожен фініш – це, по суті, старт…», адже із завершенням одного проекту, зразу стартував інший. Приємною новиною для колочавців стала перемога Колочавської сільської ради у конкурсі ініціатив карпатських громад з проектом щодо облаштування території родовища мінеральних вод села Колочава. Ним передбачено впорядкування ще одного джерела мінеральної води, встановлення альтанок для відпочинку, облаштування наметового містечка, ремонт мосту і т. д.


Облаштовано мінеральне джерело у Колочаві

Облаштовано мінеральне джерело у Колочаві

Облаштовано мінеральне джерело у Колочаві


2018-10-01
переглядів: 419
джерело: Марія ШЕТЕЛЯ,

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2018-10-03 Шмулига застяник
Уже паруєси киндьош пид стройку та городит за чешськи крон буркут а дурни колочавськи терплят йому

свіжі новини:
(колочава)

свіжі коментарі:
(колочава)

всі коментарі

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.