...

Унікальний гейзер вабить тисячі туристів


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село вучкове


Унікальний гейзер вабить тисячі туристів

На Закарпатті не так багато туристичних об’єктів, які популярні цілорічно. З-поміж таких варто відзначити мінеральний гейзер, що на Міжгірщині, у селі Вучкове. Щоб побачити унікальний гідрологічний об’єкт, щороку сюди їдуть тисячі туристів.

Кажуть,що колись гейзер вистрілював гарячою термальною водою, його висота сягала 7 метрів,а перенасиченість сіллю та залізом була настільки високою, що навколо утворювалося кільце соляних відкладень,яке було джерелом солі для місцевих жителів, а ще, за періодичністю вивержень можна було звіряти годинник. Проте сьогодні вода холодна, вміст солі й заліза вже не такий відчутний, а щоб побачити омріяний фонтанчик треба чекати від 2 до 3,5 годин. Однак це не робить його менш цікавим. Бажаючих відвідати гідрологічну пам’ятку з року в рік стає дедалі більше.

В 90-х, зі слів місцевих жителів, в урочищі планували побудувати санаторій, а вода з гейзера, яка тоді була гарячою, повинна була наповнювати купелі оздоровчого комплексу. Проте геологи десь помилилися в розрахунках і порушили відтік гейзера, вода сховалася в трубу, а чітка періодичність вивержень – втратилася. Те, що колись тут прагнули звести санаторій не дивно,адже про цілющі властивості термальної води місцеві жителі знали давно.

Сьогодні ж відвідувачі можуть хіба що поплавати у місцевому потічку куди стікає вода з гейзера. Не знаємо наскільки це корисно і який вміст мінеральної води у цій водоймі, але процедура дуже приємна, особливо у спекотний літній день.
Водні процедури непоганий варіант гаяння часу в очікуванні гейзерного виверження. Проте не єдиний – дехто шукає гарні локації і фотографується на пам’ять,а хтось відпочиває в альтанках, які поруч облаштували місцеві лісівники… Однак усі в приємному передчутті.

До речі, виверження гейзеру відбувається поступово і струмінь води висоту набирає дуже плавно. Очікування зазвичай виправдані – явище дивовижне, проте має єдиний недолік – недовготривале – максимум 10 хв.2018-09-01
переглядів: 461
джерело: М-студіо

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(3):

2018-09-05 сміхота
гейзер продано армянам

2018-09-04 Правда
У нас вседозволеність.Ніхто нікого не наказав за корупційні дії.Всіх кого зловили відпускають за окрему плату.Кругова порука.Толку з того,що тут поговорите.

2018-09-03 Чиж В
Що робите людию Що вже треба нам всім. Хабарництво у міжгірській болниці розвиваеться всім ходом. Зупінітьїх. Першу ГАЛАС ЛЮбу Василівну яка без хабара не відкрие рот. Ніч не підпише поки не дадуть на лапу їй.Поводиться з людьми як з скотиною. Кричить обзтвае їх обливае грязюкою. А коли даш гроші змінюеться зразу . Дасть документи які хочеш зразую ЇЇ колеги про неї відзиваються паскудно бо не хоче їм допомогти нич. Ви не ганьбіться люди пишіть в поліцію дзвоніть про хабар най їй не видиться що їй мош усе. Де той директор ПШЕНИЧНИЙ який її кришуе теж такий самий

свіжі новини:
(вучкове)

найбільше читають:
(вучкове)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.