...

Іван Больбан півжиття виробляє трембіти та сопілки


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село річка


Іван Больбан півжиття виробляє трембіти та сопілки

Свою першу трембіту чоловік зробив у 1956 році. З того часу, понад 60 років опановував секрети дзвінкості та гучності цього інструменту.

— Трембіта із смереки, і таку ще обираєш, що блискавка вдарила бо та має добрий звук, такий голос сильний. Я любитель того, сопілок з дитинства, та і трембіт з дитинства...У колгоспі був у канторі, далі з кантори звільнився і зайнявся чобанством. І чобановав понад 30 років. Грав чим більший надой, тим трембіта добре грає, - розповідає журналіфстам Тиса 1 Іван Больбан.

Уміння та навички, дід Іван передав синові Миколі.

— Дід робив, думаю давай попробую...Довжина обов'язкова, якщо буде коротка, то звук буде не той. Якщо буде довша, то не зручна у користуванні. Хто її буде носити 4 метри. Діди. прадіди так надумали, що 3 -метрові самий зручний варіант. Просякнута олією, так дуже серйозно. Воно простий різець, вирізається середина, ну а ті обручі з ясена. Дуже важко робиться, - розповів пан Микола.

У свої 92 роки Іван Больбан виготовляє тільки сопілки. З його слів на трембіту зараз потрібно багато сил.

Сопілку три дні треба готувати, треба заготовити раз матеріал, потім свердлом вивертіти. А потім саме головне оце зробити, з ліщанки. Потім воронки насвердлити дакотра скорше вдасть, не всі однаково. , - додає Іван Больбан.2018-07-10
переглядів: 514
джерело: Тиса 1

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(2):

2018-07-30 Річка
Молодець дідусь. Дай му Боже здоров"я та довгих років життя!

2018-07-11 хаща
горит хтось запалив у зворі

свіжі новини:
(річка)

найбільше читають:
(річка)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.