...

КОНІ – ДОБРЕ, А ТРАКТОР – ЛІПШЕ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

селище міжгір'я


КОНІ – ДОБРЕ, А ТРАКТОР – ЛІПШЕ

У горах є ґазди, яких можна назвати не просто землеробами, а землелюбами. Не лише руками, а й душею припали до ріллі, обробляючи її в поті чола з року в рік, щоб родив урожай.

Особливою працелюбністю виділяється й 64-річний Юрій Гримут, який проживає на околиці Міжгір’я – в житловому масиві Прохідний. За фахом він тракторист, за плечима має 36 років офіційного механізаторського стажу. А так і більше, бо, як розпалися колективи, де трудився, продовжує тракторувати, причому управляє одразу двома самохідними машинами. Навіть фіглює з приводу професійної вірності: «Як із жоною Марією, так і з тракторами не маю гадки розлучатися».

Вперше Юрій Гаврилович сів за штурвал на початку 70-х років минулого століття. У райсільгосптехніці, де розпочинав трудову діяльність, були механізаторські курси, які успішно завершив. Відтак – чотирилітня строкова служба в Прибалтійському морфлоті, до речі, після демобілізації моряк-верховинець повернувся в Естонію – цього разу два роки працював у будівельній галузі. Каже, що солідно на той час заробляв, за місяць отримував тисячу радянських рублів. І все-таки нудьгував за малою батьківщиною, та й мав неабияке бажання трудитися в полі за здобутою спеціальністю. Певний час був керманичем гусеничного, а потім колісного трактора. Працював у райцентрівському колгоспі «Радянська Верховина», райсільгоспхімії, райсільгосптехніці. Свої обов’язки виконував бездоганно: неодноразово удостоювався грамот, грошових премій, портрет красувався на районній дошці пошани, про його трудові звитяги повсякчас писала «районка». Мав велику повагу в колективах, де працював. Бували й далекі відрядження. На своєму МТЗ-84 «чимчикував» аж у Хмельницьку та Тернопільську області, щоб орати чи збирати урожай. Тут теж зарекомендував себе тільки з найкращого боку, про що свідчать відзнаки. Слава Богу, не мав на своєму рахунку дорожньо-транспортних пригод, хоч на важкодоступних крутосхилах, де виконував різні завдання, всяке могло трапитися. Уважність та досвід виручали.

Як зазнав краху за ринкових умов і останній колектив, де працював, вирішив викупити свого «друга»-трактора, якому вже 34 роки. До цього часу не підводить його «серце»-двигун, який ні разу не міняв. Зрозуміло, що за технікою дбайливо доглядав. Має два причепи, один – одновісьний – власноручно «склепав». Диски, плуг згодом продав, а за виручені кошти придбав мотоблок. Мотив практичний – міні-тракторець на невеличких нивках значно зручніший у маневрі, коли ореш чи дискуєш, не кажучи, що економніший за витратами пального.

– Хоч і коні добрі, але трактори вигідніші. Одні й другі у великій пригоді на ґаздівстві, тим більше, коли тримаєш маржину в стайні, – ділиться Юрій Гримут. – Не лише за оранки й дискування, а й коли треба підвезти на поля гній, доставити посадковий матеріал на нивки або звезти до обійстя урожай – картоплю, сіно. Як і паливні дрова чи якийсь будматеріал. У цих справах техніка виручає як його, так і сім’ї синів Василя, котрий працює у райелектромережі, та Івана – викладача дитячої музшколи. Ще один син Юрій мешкає в Ізі, що на Хустщині.

Звичайно, треба мати добре здоров’я, щоб повсякчас вовтузитися з двома тракторами. Особливо – дужі жилаві руки за рільництва на мотоблоці, який часто-густо зазнає поломок на кам’янистому ґрунті. Ще міцної статури, Юрій Гаврилович поскаржився лише на слух. Це професійний наслідок – трактор потужно деренчить. «Доки бирую, доти буду мотатися з технікою», – резюмує пенсіонер-тракторист.2018-06-28
переглядів: 1167
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(2):

2018-06-29 мороз
Кажіт ліпше де поділося передноє колесо з мотоблока,пане журналіст.

2018-06-28 Верхній бистрий
Сільська рада виділила кошти на ремонт дороги(РУНЯ)за які було закуплено спеціальну суміш з міста ХУСТ ініціатор такої справи прив.підприємець Рошко М.М.

свіжі новини:
(міжгір\'я)

найбільше читають:
(міжгір\'я)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.