Сегодня (23 февраля 2018 года) 1419-й день войны на Донбассе. Великая Отечественная война длилась 1418 дней....

ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА СЯТИНІ ПРИСВЯТИЛИ КНИЖКУ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село синевир


ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА СЯТИНІ ПРИСВЯТИЛИ КНИЖКУ

5 квітня минув рік, як його душа полинула в незнані далі. З цієї печальної нагоди в Києві вийшла книжка спогадів «Михайло Лукович Сятиня» – про знаменитого уродженця Синевира, колишнього депутата ВР України та Закарпатської облради, доктора фармацевтичних наук, професора.

Це не просто книжка, а згусток любові й шани до людини, яка до останнього подиху чесно служила отчому краю, допомагала тим, кому було важко.

Упорядковуючи книгу про Михайла Сятиню, знову переконувався, наскільки різнобічно обдарованою, щедротною особистістю був цей чоловік. Родина та односельчани – всього 110 осіб! – пишуть про нього чисту правду, по-своєму сповідаючись перед тим, хто вже на тому світі, але тут зробив багато богоугодних справ.

Прізвище «Сятиня» не є суто міжгірським. За даними інтернету, в Україні зафіксовано 226 його носіїв, з них 109 – у його рідному Синевирі. Михайло Лукович походить із поважної сім’ї, в якій народилося 11 дітей! До речі, родина нараховує 28 фармацевтів, і це, мабуть, рекорд в Україні! Ось цитата з нарисів «Верховина. Волівщина. Міжгірщина»: «Світлу сторінку в історію села вписав рід Сятинь: Лука Васильович в роки війни був відважним партизаном, а після війни 12 літ – головою Синевирської сільради, зробивши багато добрих справ для розвитку села».

Закарпатська ТРК, пись­менник Д. Кешеля та журналістка І. Гармасій у 2008 році створили про рід Сятинь фільм «Людина народжена жінкою».

І. Гармасій також зняла документальну стрічку «Втікачі в безсмертя», в основу якої покладено період перебування в сталінських концтаборах Луки Васильовича та Федора Бобонича. Особисті партизанські речі Л. Сятині демонструються в обласному краєзнавчому та інших музеях.

Трудолюбивими й порядними були Лука Васильович та його дружина Марія Андріївна. Недаремно вони поховані біля церкви села. Такими ж достойними виховали і дітей. Сьомому з них – Михайлові – присвячена ця книга як пам’ять про гідного сина своїх батьків.2018-04-17
переглядів: 670
джерело: Андрій ДУРУНДА, член НСПУ

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(0):

свіжі новини:
(синевир)

свіжі коментарі:
(синевир)

всі коментарі

найбільше читають:
(синевир)© Сергій Росада 2013-2017, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.