«Я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування». Астанавітєсь вже))))

НІМЕЦЬКИЙ КУХМІСТЕР НАВЧАЄ ЮНИХ ВЕРХОВИНСЬКИХ ПОВАРІВ


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село


НІМЕЦЬКИЙ КУХМІСТЕР НАВЧАЄ ЮНИХ ВЕРХОВИНСЬКИХ ПОВАРІВ

У Міжгірському профліцеї з’явився новий наставник учнівської молоді, щоправда, тимчасовий, та ще й з-за «бугра». Сприяти протягом трьох тижнів розвитку професійної освіти ліцеїстів, які здобувають фах кухаря, охоче погодився представник німецької служби старших експертів (SES) Гюнтер Помп. Отож майбутні фахівці обслуговуючої сфери опановують теоретичні й практичні ази за заповітом Великого Кобзаря – «і чужого не цурайтеся, і своєму навчайтеся».

Пане Гюнтере, кілька слів про організацію SES та про себе…

– Вона вважається провідною в Німеччині серед тих, що фінансуються державою, і діє вже три з половиною десятка років. Головне покликання служби старших експертів – сприяти підвищенню кваліфікації фахівців як у нашій країні, так і за кордоном. Консультативні послуги за заявками клієнтів на основі угод на громадських засадах надаємо практично по всьому світу, передусім державам, які мають перехідну економіку, розвиваються.

Родом я із Зассенберга (адміністративний округ Мюнстер, федеративна земля Північний Рейн-Вестфалія). У 59 маю вже 30-річний досвід викладацької роботи як позаштатний доцент у центрах освіти для дорослих і навчальних закладах для сімей із питань правильного харчування та гігієни. Про професію кухмістера марив із дитинства й реалізував її, коли в Німеччині було чимало груп у школах. Моє уподобання виявилося на руку матері, в якої на кухні був за помічника.

Яке конкретне завдання виконуєте в Міжгір’ї?

– Проводжу виробниче навчання в групах кухарів усіх трьох курсів. Сюди входять майстер-класи, тренінги з майстрами виробничого навчання, викладачами спецдисциплін, також читаю лекції з питань санітарії, гігієни на виробництві та здорового харчування. Учні мені подобаються, бо демонструють потяг до знань. У цьому переконався за майстер-класу, під час якого вони показали вміння смачно готувати класичну страву – український борщ. Відзначу належного рівня матеріально-технічну базу профліцею. Вона розвивається за сучасними вимогами, відчувається дружня атмосфера в колективі, який прагне досягати нових висот.

Існують відмінності у підготовці робітничих кадрів у вашій і нашій країнах?

– Особливих нема. Майбутні кухарі чи учні інших професій гастрономії, фахівці готельного та ресторанного бізнесу проходять трирічне навчання і складають екзамен у торгових палатах. Щоправда, наші випускники вже на перших порах отримують місячну зарплату в розмірі 1200 – 1400 євро, а у вас, як мені стало відомо, набагато менше.

В Україні ви вперше. В яких ще державах доводилося бувати за службовим відрядженням?

– Скажімо, у 1992-му шеф-кухарем був на Олімпійських іграх у Барселоні (Іспанія). В ролі координатора перебував у Косово, Боснії, де керував у сфері господарських операцій із продовольчого постачання, вів обробку рахунків, оформляв митні документи.

Цікаво дізнатися про вашу улюблену страву.

– На першому місці – риба. Люблю готувати будь-які десерти. Господарям ліцею запропонував «Herren Crème». Хоч перше слово перекладається як «чоловік», але він насамперед до смаку жінкам.

У програмі вашого візиту є й екскурсії Міжгірщиною. Які враження справив гірський край?

– Був у захопленні від мандрівок у туристичний Пилипець, на Синевирське озеро. Краса просто казкова, закарбується в пам’яті надовго. Хотілося б ще раз відвідати ці райські куточки.2018-04-16
переглядів: 847
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(4):

2018-04-19 Регочу
пора алкашу сексоті на пенсію

2018-04-19 закон
у кагебешника маринця паніка, на наступний навчальний рік йому треба получити погодження на посаду від селищної ради, а так стукачів не люблят і неповажают

2018-04-18 Гюнтер
Гюнтер то агент кгб якого розсекретили нымцы. а тому наш кгбыст маринець надав йому притулок. Декомунызацыя в країні проведена не повністю. Маринця з його кгб не заборонили. Він і далі сексотить.

2018-04-17 Болошик
Боже як вирубали Пальки хащу у Поперечнім якби Барна із Хилов вийшли на ревізію до Рошка та посіділиби намісті тоти усю калібровку порубали амені дрива гнилі немош узяти

свіжі новини:

свіжі коментарі:

всі коментарі

найбільше читають:© Сергій Росада 2013-2018, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.