...

ЩО ПОЄДНУЄ ЗИМОВУ ОЛІМПІАДУ-2018 ТА БІЙ ІЗ ВІТРЯКАМИ НА ЗАКАРПАТТІ?


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаття


ЩО ПОЄДНУЄ ЗИМОВУ ОЛІМПІАДУ-2018 ТА БІЙ ІЗ ВІТРЯКАМИ НА ЗАКАРПАТТІ?

Спостерігаючи за останніми новинами в Україні, була шокована подіями навколо спорудження вітроелектростанції на полонині Боржава, що розташована на межі Міжгірського, Воловецького та Свалявського районів Закарпатської області. Пристрасті вирують такі, що зачепили мало не кожного користувача «Фейсбука», а ще не на жарт збурили місцевих мешканців.

Якщо вірити активістам розгорнутої пропагандистської кампанії, то поява страшних монстрів-вітрогенераторів на боржавських схилах знищить геть усе живе: птахи враз загинуть, а з ними – летючі миші й комахи. А ягоди, гриби, ліси, навіть трава, – зникнуть назавжди. Та це ще «квіточки». Авторитетні місцеві екологи лякають, нібито вітряки призведуть до неминучого затоплення навколишніх сіл. Та й узагалі зруйнують неповторну красу Карпат, перетворивши мальовничі гори на індустріальну пустелю.

Особливо схвильована громада вітчизняних парапланеристів, які чинять справді героїчний спротив споруді вітроелектростанції. Вражаючі подробиці партизанської боротьби читайте на http://n-v.com.ua/masky-zirvani-panove-paraplanerysty/. Зі слів літунів, поява вітряного парку на Боржаві обернеться справжнісіньким апокаліпсисом. Не буде ні туристів, ні, звісно, грошей від них… Нічого, крім вітряків, які крутитимуть крилами, замітаючи мільйони гривень прямісінько в кишені іноземних інвесторів.

Почитала я це все, і стало страшно. Дехто дуже спритно грається з необізнаністю простих людей. І що дивує – до численної когорти противників будівництва ВЕС записалися окремі орнітологи, екологи, депутати… Схоже, у вітчизняній науці та владі дійсно знаходяться люди з украй обмеженим світоглядом. Новинами не цікавляться, навіть телебачення не дивляться. Бо якби хоч краєм ока спостерігали за перебігом зимової Олімпіади в Південній Кореї, то зрозуміли б, які дурниці верзуть.Тепер розкрию інтригу. Який стосунок має найважливіша спортивна подія 2018 року до бою з вітряками на Закарпатті? Ті, хто уважно спостерігав за іграм в Пхьончхані, певно, зауважили, що вдалині на засніжених схилах було помітно вітряки, або ж вітрогенератори. Взагалі навколо двох олімпійських селищ у Південній Кореї вітрових турбін ледь не тисячі, а гори стоять на місці, дерева ростуть, люди поруч живуть… Навіть спортсмени з усього світу не побоялися приїхати, а разом із ними – й мільйони вболівальників-туристів.

Справа у тому, що вітрові турбіни повністю забезпечували спортивні ігри необхідною електроенергією. Корея дуже пишається тим, що зимова Олімпіада-2018 отримала назва «абсолютно зеленої». До речі, це була одна з головних вимог до країн, які претендували на звання її господарів. Енергія, яку вироблять ті самі вітряки, які на Закарпатті чомусь охрестили вбивцями всього живого, у цивілізованому світі вважається найнебезпечнішою з точки зору впливу на екологію.

Не вірите? Добре. Звернемося до авторитетних джерел. Американські вчені з Everglades University, які вже кілька десятиліть досліджують питання впливу вітрогенераторів на природу, стверджують: «Трави, дерева та чагарники ніяк не страждають від роботи великих повільних турбін (вітрові генераторі обертаються з досить-таки малою швидкістю. – Авт.)»

А от, дійсно, чи сумісні це речі – туризм і ВЕС? Особливо мене цікавили курорти, розташовані в горах. Стала вивчати світовий досвід. І ось, будь ласка: за кордоном є чимало прикладів сусідства вітрових електростанцій та гірськолижних курортів, що в комплексі вкрай позитивно впливає на розвиток туризму й економіки в регіонах. Зокрема у Швейцарських Альпах біля селища Андерматт розташовані водночас і курорт, і вітряна ферма. В США таких прикладів два – гірськолижний курорт «Balsams Wilderness Ski Area» та «Jiminy Peak Mountain Resort». Таке сусідство можна побачити в Іспанії, Канаді, Австрії…

Нещодавно, подорожуючи Європою, була вражена великою кількістю вітряків, особливо багато їх у Німеччині та в Австрійських Альпах, а саме в місцях зеленого туризму. Як з’ясувалося, тут більше 90 відсотків помешкань мають джерела альтернативного автономного енергопостачання. І вони аж ніяк не псують краєвиди, навпаки, додають родзинку.

У Німеччині вітряки – своєрідна візитка картка країни. Хоча німці бідкаються, що то велика розкіш – інвестувати будівництво ВЕС із державного бюджету: в межах країни це мільярди євро.

А ось Україна не може дозволити собі інвестувати гроші у розвиток вітроенергетики. Певно, саме тому іноземних інвесторів у нас не вітають, а цькують і всіляко відлякують. Це в той час, коли державі вкрай необхідно власні альтернативні джерела енергії, адже це зачіпає інтереси кожного українця. Бо ніхто не хоче, щоб електроенергія дорожчала щороку. Тим часом поява достатньої кількості вітропарків у нашій країні дозволить значно знизити тарифи. Наприклад, у тій же Німеччині, яка є лідером у Європі по кількості ВЕС, під час свят населення отримує електроенергію безкоштовно. Чи не цього ми всі прагнемо?

Проте з огляду на те, що відбувається на Закарпатті, складається стійке враження: проект державного значення відверто саботують. Хто в цьому зацікавлений особисто? Кому на користь така, м’яко кажучи, абсурдна ситуація, і в чиї кишені боржавський вітер уже задуває мільйони гривень? Про це і багато іншого наступного разу. Незалежне журналістське розслідування триває.2018-03-20
переглядів: 1425
джерело: Ірина КОПРОВСЬКА, член Національної спілки журналістів України

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(18):

2018-03-24 Дуде цікаво? До Вінавата???
Не гризімся ??? ОК !! А судьба заставила за що ???

2018-03-21 на пошті
все ок

2018-03-21 Пофік
як на пошті.

2018-03-21 Психолог
Коли людина написала це називається ЗОРОВА ПАМЯТЬ) Зорова память закарбовується на багато років.

2018-03-21 цікаво
в один момент можуть ня і ненайти ? Це земля і поле чудес.

2018-03-21 Вінавата
Не гризімся я нечайно всьо злила ,судьба заставила і написала.

2018-03-21 Фірташ до Порошенка
Ой не буду у Донецьку карабін носити,а втечу я у Росію,бо там добре жити.Сідай,брате,на коника,а я на другого,та підемо у Росію до народу свого.Конфети бдем ласовати,рошеном тровити...моцкаликів обдуремо,євреї повстануть кулько нас бде за ясіньом європа запише,амерека порахує в архівах на свищут

2018-03-21 Карпати
Ой на горах сніги впали,Порошенку -байка: Ой бо його зігріває московська куфайка

2018-03-20 Гора Жид
Волів я ся не родити, на світі не жити,як мав іти усі гори жидівні служити...Олько моя дорогенька вби-сь не сумувала,най сумує ся жидова,біда би їх взяла...

2018-03-20 Міжгіря мої гори !!!-!!!!!
Полонина наша мати,нам тебе любити,не мож тебе позабути,тебе полишити.....Ой у лісі на трепеті сорока скрегоче,нихто уже на панщині робити не хоче...Пилипчани з вітряками почалися бити,перестали наші люди панщину платити !!!-!!!!!

2018-03-20 Дилдо
В один момент можутя і ненайти.

2018-03-20 место встречи изменить нельзя
горбатый выходи

2018-03-20 Дилда
на ниві ,вигучав а розому як вбика молока сикун сикун ,митя покладеме на коліна дурко типир ходи до ментів найтя трахают щи бдеш сосати, резко думку міняєш боїся дилдо.

2018-03-20 до нидоразвитих
які вітряки. се влада дибілів які не гонні туалєти нормальні дітям у школах зробити ци ви били в нашому туальиті в ріцці ци може там дітина нормально справити нужду канєшно шо в сомалі щи скоро не покладут вітряки зато вже много років вітряки ся крутят у передових країнах світу. вітряки тото ни наше. наше то какашки дулі звориньом. тьфу нехарі нищасні

2018-03-20 Ветряк
змеиная битва:) поползли до села;)

2018-03-20 ШУТКИ В СТОРОНУ
Вітряки повністю змінять кліматичну ситуацію ,яку формують карппати.Категорично НІ!Нам досить атомних електростанцій. Безплатної електрики нам ніхто не дасть.

2018-03-20 )))
то точно...

2018-03-20 Вітер
класно вітер ягоди чорні здує прямо на точку прийомя

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.