...

ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ, ЯКИЙ ПОМІНЯВ ПРОФЕСІЮ,


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

селище міжгір'я


ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ, ЯКИЙ ПОМІНЯВ ПРОФЕСІЮ,

АБО ФОТОМИТІ ФІЦКОЛИНЦЯ

Кожну справу можна вважати мистецтвом, якщо до неї ставитися творчо, з душею. Саме так робить 43-річний міжгірець Василь Фіцколинець, котрого по праву можна величати фотохудожником, бо вміє надзвичайно майстерно відображати дійсність. Про це свідчать красномовні факти, зокрема участь у міжнародних пленерах і виставках, де отримує дипломи, його авторські фото охоче друкують різні видання. З членом спілки фотохудожників Закарпаття В. Фіцколинцем – наша бесіда.

Василю Івановичу, а чи запам’ятався момент, коли вперше до рук взяв фотоапарат?

– Це було у шкільні роки. Записався в гурток, який вів, на жаль, уже покійний вчитель фізкультури Григорій Грабовий. Дуже любив природу, тож унікальні пейзажі хотілося відобразити на чорно-білих світлинах – тоді ще не було кольорових плівок. А першим фотоапаратом, яким спробував себе в дитячій любительській діяльності, став «Київ». Між іншим, на той час він був у неабиякій моді й у дефіциті.

І все-таки спочатку обрав іншу професію.

– Зовсім не шкодую, що спершу працював у міліції – патрульно-постовій службі, карному розшуку, бо правоохоронна робота стала для мене справжнім життєвим гартом.

Отже, який фактор спонукав перекваліфікуватися?

– У це важко повірити, але насправді так сталося. Мені треба було терміново зробити знімок для документа, а тут, як на зло, – майже єдиний фотомайстер на Міжгірщині, який на високому рівні займався цим ділом, був відсутній. Довелося мчати в Хуст. Там у фотосалоні поцікавився роботою і зрозумів, що ця справа – широке поле для професійної діяльності. Був потім ще цікавий випадок. Коли поїхав до Ужгорода, аби придбати фотообладнання, то секретарка відомого в області салону «Акфа» підказала: якщо хочу серйозно братися до ремесла, то треба мати чимало грошей. Коли підібрав необхідний товар, на оплату не вистачало й половини суми. Кажу шефу салону Юрію Феофанову, котрий кваліфіковано порадив, який краще крам вибрати, що пишу розписку, а як оформлю кредит, то віддам борг із процентами. Той лише лагідно заперечив: «Таким, як ти, довіряю». Обійшлося як без цидулки, так і без ренти від займу. Завдяки добрим людям вдалося заснувати свій фотосалон. З Феофановим стали друзями. Як і з молодим за віком Андрієм Олагом, котрий знімає просто суперові відеокліпи. Він теж у пригоді своїми консультаціями.

Клацати фотоапаратом може практично кожен, але далеко не всім вдається так вдало зафіксувати миті. Особливо витончено передаєш виднокола верховинського краю.

– Все залежить від стану душі. Якщо вона наповнена глибоким почуттями любові до рідних місцин, то хочеться творити… У нас куди не кинь оком – замилуєшся, але визнаю виняткову красу околиць Пилипця – малої батьківщини покійного батька. З гір чомусь найбільше подобається найвища вершина нашого краю – Стримба. Звідси, як на долоні, на диво мальовничі краєвиди. Хоч займаюся різними видами фотозйомок, але пейзаж мені найближчий.

Під час мандрівок за фотополювання ставалися казусні пригоди?

– Одного разу з колегами так захопилися фотомитями на Боржавському нагір’ї, що й заблукали, коли верхів’я раптово оповив густий туман. Десять зайвих кілометрів пішки намотали, але не жаліли, бо натрапили на справжні «царства» боровиків. Під час привалу з грибною юшкою добре відпочили й у бадьорому настрої повернулися додому.

На міжнародних пленерах хто складає компанію. І який голов­ний результат таких симпозіумів?

– Пліч-о-пліч – поляки, чехи, словаки, румуни… Проводимо такі заходи, як правило, поетапно – то в одній, то і в іншій державі. Кількість учасників становить від 25 до 100 чоловік. Найбільша користь полягає в тому, що збагачуємося досвідом за жвавого обміну набутими знаннями. Помітив таку деталь: коли ми в чужій країні, то там виділяються з державної казни кошти для організації пленеру, а як проводимо у себе вдома, то треба самим, як кажуть, розкошелюватися.

Тобі регулярно довіряють бути членом журі під час фестивалю «Рекітське сузір’я». Як оцінюєш дитяче фотомистецтво?

– Юнь, безумовно, талановита. Хто кохається в мистецтві, тому й бути фотомайстром у майбутньому.

Дочка теж пішла по стезі батька?

– Так, Вікторія успішно закінчила професійні курси в Мукачеві й працює зі мною. У неї більший нахил до портрету.

Які плани на майбутнє?

– Поповнювати практичний багаж свіжими навичками, бо наша справа в темпі вдосконалюється. Зараз оновлюю професійну студію. Збираю колекцію старого фотообладнання й пожовклих світлин із минувшини, бо є задум відкрити музей – знайшлося б лиш під нього приміщення.

– Отож, Василю Івановичу, з цього приводу одне побажання – щоб усі добрі наміри перевтілилися в реальність. І треба вірити у здійснення задумів, бо фотосправа – це мистецтво, а воно вічно живе.


На фото зверху: Василь ФІЦКОЛИНЕЦЬ із дочкою Вікторією


♦ Зимовий етюд верховинського краю, зафіксований фотомайстромВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ, ЯКИЙ ПОМІНЯВ ПРОФЕСІЮ,


2018-02-18
переглядів: 1479
джерело: Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(7):

2018-03-11 Вася
По пядесят віскаря друже

2018-03-11 до я
дякую...Щастя Тобі ...

2018-03-11 я
Вася-порядна та чесна людина. Щасти йому.

2018-02-19 Пойда
Т Демку тоже такий хуй як Ванса та Лазір бо ти чую ходиш з пушков по селу

2018-02-19 Воєнком
Ідіт на АТО, політологи)

2018-02-18 Демко
Лазірь Юра (староста) підерас бо великий браконьєр а Ванса лісник підерас бо порубав усю хащу у Торуні по людських толоках і пора їх уже наказувати

2018-02-18 18
МАРШ КРУТИЙ БУВ ,МАЛДІВСЬКОМУ СКОРО КРИШКА .

свіжі новини:
(міжгір\'я)

найбільше читають:
(міжгір\'я)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.