...

"Битва різьбярів" на Рахівщині: як все було


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

все закарпаттяВіталій Кінч переміг в номінації найскладніша робота.

11 листопада, на Закарпатті вперше відбувся фестиваль-змагання "Битва різьбярів". Видовищне дійство розпочалося відкриттям "Алеї різьбярів" на території Великобичківської ЗОШ-інтернату, яку напередодні виготовили 17 кращих різьбярів Західної України.

Участь у святі взяли голова Рахівської РДА Павло Басараба, заступник голови райради Іван Копич, депутати Рахівської районної ради Юрій Сас, Лілія Ільчук, Микола Божук, голова села Йосип Божук, представники спонсорів - групи енергетичних компаній РЕНЕР, компаній FORESTA, Центро Буд, місцевих підприємств та багато інших партнерів та почесних гостей.

"Це унікальне дійство - проводиться вперше в Україні. Різьбярство є традиційним для здешніх місць, тож основна його мета - популяризувати цей вид мистецтва, показати усім наскільки воно видовищне і цікаве. Окрім того, фестиваль залишить по собі нову туристичну родзинку - впевнений, що "Алея різьби" стане справжньою перлиною Рахівщини", - розповідає ініціатор та співорганізатор "Битви різьбярів" Юрій Сас.

Опісля офіційного відкриття змагань учасники розділилися на 2 категорії: різьблення бензопилою та стамескою. Різьбярі отримали матеріал для роботи та за командою ведучого, розпочали змагання. За регламентом змагань учасники мали у розпорядженні всього 4 години, тож робота закипіла з неймовірною силою. Увесь цей час гості, не відриваючись від майстрів, слідкували за створенням шедеврів, уболівали та брали участь у конкурсах від організаторів фестивалю.

Коли виділений час збіг, компетентне журі оцінило роботи та оголосило результати змагань. Отож, у категорії "Різьблення бензопилою" переміг Семко Василь (Івано-Франківська область, смт. Перегінське), ІІ місце Микола Глеба ( Закарпатська область, с. Кушниця), ІІІ місце Іван Мица ( Закарпатська область, с. Сойми) . У категорії "Різьблення стамескою" І місце отримав Михайло Мартин ( Закарпатська область, м. Рахів), ІІ місце Сийпі Богдан ( Закарпатська область, м. Рахів ), ІІІ - Заліський Андрій (Ів.-Франківська область).

Також було нагороджено учасників в окремих номінаціях:
Найбільш фігурна робота Дацко Роман (м. Львів)
Найшвидша робота Ропчук Василь (Закарпатська область, смт Ясіня)
Найоригінальніша - Гринюк Назар (Івано-Франківська область, м. Косів)
Найскладніша - Кінч Віталій ( Закарпатська область, м. Ужгород)
Найоригінальніша робота алеї різьби - Глеба Микола (Закарпатська область, с. Кушниця
Найкраща техніка виконання - Мадярій Михайло ( Закарпатська область, смт. Великий Бичків)

В урочистій обстановці переможці та учасники змагань отримали цінні призи та грошові винагороди від спонсорів дійства. Відтак свято продовжилось культурно-розважальною програмою та народними гуляннями.

Деталі у фоторепортажі Закарпатського кореспондента:

2017-11-18
переглядів: 932
джерело: http://zaknews.in.ua/

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(1):

2017-11-20 Шанувальник.
Віталік, ти молодець, ти найкращий! Так гарно зробити те складне завдання не зміг би впоратись ніхто. Ти дійсно достойний наслідник свого батька, художника Закарпаття, Кінча Михайла, який може гордитися тобою. Наснаги Тобі, благополуччя та подальших творчих успіхів у цьому виду мистецтва.З Твоїми природніми даними - Ти, в майбутньому, митець світового масштабу. Хай щастить. З повагою, Твій шанувальник.

свіжі новини:
(закарпаття)

найбільше читають:
(закарпаття)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.