...

У Колочаві й Німецькій Мокрій вдруге відгуляли "Закарпатську свальбу"


міжгірський район
(всі новини)

карта сайтуНе завидуй багатому:
Багатий не знає
Ні приязні, ні любові —
Він все те наймає.
Не завидуй могучому,
Бо той заставляє.
Не завидуй і славному:
Славний добре знає,
Що не його люди люблять,
А ту тяжку славу,
Що він тяжкими сльозами
Вилив на забаву.
Не завидуй же нікому,
Дивись кругом себе:
Нема раю на всій землі,
Та нема й на небі.Hosting Ukraine

село колочава


У Колочаві й Німецькій Мокрій вдруге відгуляли

Геннадій Москаль вдруге приміряв на себе роль весільного генерала

Другий етнофестиваль «Закарпатська свальба» перевершив минулорічний за всіма показниками – відшліфованим сценарієм, дотриманням старих обрядів, костюмами, стравами і, звичайно ж, кількістю гостей у селах Колочава Міжгірського району та Німецька Мокра, що на Тячівщині.

Свято, головними дійовими особами якого стала реальна пара Іван Барна (майстер лісу місцевого держлісгоспу) та Світлана Лазур (психолог із Німецькомокрянської загальноосвітньої школи), вже за традицією відгуляли в двох локаціях.

Після обряду відпрошування від батьків молодий у супроводі «широкого свата», роль якого дісталася Геннадію Москалю, на бричці вирушив до нареченої в Німецьку Мокру. У цьому селі днями почався капітальний ремонт дороги, тому молодята й численні гості отримали чудову нагоду пройтися до спеціально прикрашеної хати по щойно викладеному асфальту.

Весілля відбувалося з максимальним дотриманням старих звичаїв – троїстими музиками, латканням та плетінням вінків, прикрашанням курагова, викраденням і викупом молодої, золотим танцем, зніманням із нареченої вінка тощо. До традиційних обрядів додали й минулорічну «родзинку» – блокпости «НКВД-стів», «нацистів» та «бандерівців», котрі зупиняли весільний кортеж на лісовій дорозі між Німецькою Мокрою й Колочавою для перевірки документів. Справжній фурор серед гостей викликала поява на сцені минулорічної весільної пари Володимира та Мар’яни Марковичів. Головні дійові особи першого етнофестивалю вже чекають свого первістка.

Нововведенням цьогорічного свята став спеціальний приз – «Камінь кохання» та сертифікат із Галілеї (Ізраїль) – місцевості, де Ісус благословив першу пару молодят. Приз призначався голові РДА того району, який за підрахунками управління юстиції має найкраще співвідношення укладених і розірваних шлюбів. Як показала статистика, переможцем виявився голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук.

Музика, танці, старі обряди з традиційними стравами та напоями на фоні чудової природи, велика кількість туристів із різних куточків України, котрі розважилися й отримали справжнє задоволення від свята – усе це показало, що друга «Закарпатська свальба» вдалася на славу й має всі перспективи перетворитися на один із найкращих фестивалів області.


У Колочаві й Німецькій Мокрій вдруге відгуляли

У Колочаві й Німецькій Мокрій вдруге відгуляли

У Колочаві й Німецькій Мокрій вдруге відгуляли
2017-09-11
переглядів: 2093
джерело: Закарпаття онлайн

додати коментар (тільки українською мовою.):

автор:
коментар:

коментарі(14):

2017-11-07 Колочавець
Гуляти всі знают раз зарплати най народови повиплачуют, бо май нові гулянки навидумуют а люди низнают як кінці з кінцями тягнути. Бога би вже побоялися бо діти мають, се вже невиносимо скільки можна ми за вас голосували на вас надіялися а ви таке робите...............

2017-10-11 василь
Худинець відгуляв. На черзі другі такі.

2017-09-22 ВАв
дебілота война а їм гульки вдовбні

2017-09-22 Що Ви зробили?Навіщо ВИ ТАК
Де Худинець? Де Ярема?.....?

2017-09-21 Крокодил
РДК відремонтуйте, а не гульки державним коштом влаштовуєте

2017-09-18 Депутат райради - Іванина Василь Васильович
Я помічник лісничого Запереділля задекларував 17 земельних ділянок ,кочегарку,370000 гривнів,12000 долярів,а на весільноє платя молодій гроший не маю.Може би ми Москаль підзичив???

2017-09-15 10
На сході умирают наші хлопці а мафія правит бал і веселится. Скоро прийде кониць усьому.

2017-09-14 ......
Лісова охрана спит а ліс іде долі селом кожну ніч

2017-09-13 ...
Дійсно правда.

2017-09-13 ДП ЛГ
наглядач бойится нічов, заліз під самичку

2017-09-12 Сигла
Ану куди пішла сночи повна машина хащі хто керуючий де наглядачі

2017-09-12 шмулигад
Аде колочавськи пидсрачники подились хто знае?

2017-09-11 колочава
продажні підераси люди немають грошей на хліб а ці уроди на наші гроші пянки влаштовують скоро вам уроди кінець Саакашвілі наведе з вами порядок будете по лісу тікати так як тікали піся януковича чмирі там тоді вам буде фестиваль

2017-09-11 місцевий житель
міша сакашвілі хотів попасти на свальбу колочаві вньогося на поїзді пробилося колисо в перемішлі та не успів прийти на свальбу

свіжі новини:
(колочава)

найбільше читають:
(колочава)© Сергій Росада 2013-2019, email: ser.rosada@ukr.net Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Адміністрація може не поділяти думку авторів. Адміністрація залишає за собою право редагувати надані матеріали. У разі копіювання матеріалів гіперпосилання на «Міжгірський портал» обов’язкове.